Skocz do zawartości
Wojtek-Ka

[Amortyzator] Mocowanie kielich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj zauważyłem w moim passacie że zaczęło mi sie rozłazić górna cześć mocowania amortyzatora - Generalnie to blacharska część którą widzimy zaraz po podniesieniu maski - w nią wchodzi dopiero amortyzator i do tego sie go przykręca. Niestety nie wiem czy takie coś się naprawia nie wiem jak i po czym szukać w necie części do wykonania takiej naprawy. Po czym szukać tematu ?

Message_1486150773533[1].jpg

Message_1486150824041[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma rudej to pospawaj zakonserwuj i po temacie ;)

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat dość powszechny. Nie ma co się łudzić że temat jest powieszchowny. Trzeba zdemontować amorek, wszystko wyczyścić i dopiero będzie można ocenić jak zaawansowana jest rdza. Części do naprawy są niedostępne ale każdy Janusz z migomatem w stodole ogarnie ci temat w jeden wieczór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze jeszcze wygląda, trzeba wyskubać wszystką gume na łączeniu z błotnikiem i poniżej na styku z "dzwonem- nadkolem" ,spawasz punktowo na styk łączenia blach od strony grodzi co 3-4 cm, -wytrzyma do końca passata , lepiej zdemontować mcperson , łatwiej gasić bitum od strony nadkola i potem zabezpieczyć to antykorozyjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie - z tym ze jak widac na zdjeciu od frontu od koła puszcza.

Według mnie to punk pościło - pewnie przerdzewiały tylko zgrzewy- bo puszcza jak gdyby od przodu od koła. Także chyba zdemontuje Macphersona - sprawdzę jak to wygląda czy nie ma większych strat. Jak blacha będzie wyglądać zdrowo to wywalę izolacje wbije młotkiem na miejsce i pospawam po obwodzie. Może wzmocnie jakimś kawałkiem blachy.

Później wezmę brata z migmatytem to jak to przygotuje to ob spawa. Tym bardziej ze teraz nie ma pogody na takie pożądne pospawanie tego na podwórku, chciałem dzisiaj demontować a tu wali śniegiem.

Chyba ze nie wiem może wyciąć całe nadkole z innego razem z górną częścią. wyjąć mc persona wstawić nadkole wkleić na silikon i będzie taka nakładka z tym ze pewnie pasować do końca nie będzie ...

Zrobił bym to porządnie ale kurcze warunki zimowe ... a jeździć do roboty trzeba.

 

Jakieś rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności