Skocz do zawartości
Akronaut

automatyczny zamknięty obieg powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w momencie zadziałania automatycznego zamkniętego obiegu powietrza zapala się kontrolka cyrkulacji i włącza AC, tak jak się to dzieje przy ręcznym uruchamianiu cyrkulacji? A może układ działa i tego nie sygnalizuje. Pytam, bo nie zauważyłem czy wcześniej zapalała się ta kontrolka.

Układ mam na stałe włączony w DP. Od roku nie było z tym problemu. Kilka tygodni temu zgłosiłem do serwisu, że spaliny przedostają się do auta. Stwierdzili usterkę czujnika jakości powietrza. Wymienili. Nie zauważam wyraźnej poprawy. Dalej jazda za autobusem jest "klimatyczna".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie że ta funkcja w ogóle nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobne wrażenie. W Superbie są dwie kontrolki przy prztcisku obiegu zamkniętego i widać kiedy działa automat. W B8 zapachy przedostają się do środka bez problemu. Swoją drogą ciekawe na jakiej zasadzie działa taki czujnik jakości powietrza... przecież nie zmierzy zapachu gnojówki rozrzuconej na polach, ani śmierdzącej chmury dymu z kopcącego Jelcza.

Może ma czujnik cząstek stałych w powietrzu PM10, PM 2,5 jak czujniki smogowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie działał to byście wąchali płyn do spryskiwaczy przy każdym spryskaniu, przypomnijcie sobie inne auta - jak było czuć płynem. Tutaj nie czuć w ogóle zapachu.

Niemniej nie ma żadnych objawów włączenia obiegu wewnętrznego na panelu klimatyzacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

czyli tylko diagnoza "na nos"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety u mnie przechodzi trochę zapach płynu do spryskiwaczy, używam w zimie Autolandu PsikPsik albo z koncentratu BMW, które zdecydowanie nie należą do tych "walących", ale jednak...

Czujnik pewnie reaguje na zewnętrzne czynniki, ale pewnie obieg z automatu się zamyka kiedy spryskujemy szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn do spryskiwaczy nie działa w oparciu o czujniki. Wg. instrukcji obieg jest zamykany właśnie przy spryskiwaniu szyby (z automatu, bez udziału czujnika), przy cofaniu, oraz przy wykryciu "złe jakości powietrza" i tego trzeciego to nigdy nie zaobserwowałem, chociaż dwa pierwsze przypadki wydają się działać.

 

Wg. instrukcji czujnik nie wyłapie zapachu szamba, ale właśnie spaliny powinien. U mnie nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia zawartości co2 pewnie i tak jak piszesz, obieg zamyka sie w przypadku stosowania spryskiwacza ale czasami da sie odczuć jak już obieg sie automatycznie otworzy.

M.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam w instrukcji było, że my mamy Pure Air Climatronic, który zamyka się gdy wykryje obecność alergenów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani w B6 ani w B8 nigdy nie zauważyłem by zadziałał, zdarzało się że stary autobus dmuchał prosto w samochód i smród bez przeszkód wpadał do samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nikt nie analizował staruch autobusów tylko te spełniające normę euro 6 minimum

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co pamietam w instrukcji było, że my mamy Pure Air Climatronic, który zamyka się gdy wykryje obecność alergenów.

 

Potwierdzam, wczoraj to znalazłem w menu. Standardowo jest włączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kabinie śmierdzi płynem podczas używania spryskiwacza. Kolejna niedziałająca funkcja po przycisku REST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności