Skocz do zawartości
Gość krys1234

nawigacja mfd

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie ze nie ma tego MFD to chyba do dupy z ta navi , ale dlaczego nie czyta plyt ? W jakim systemie maja byc nagrane ?

 

---------- Post added at 07:21 ---------- Previous post was at 06:51 ----------

 

 

---------- Post added at 07:25 ---------- Previous post was at 07:21 ----------

 

Jestem zalamany a miala byc taka fajna navi :(

 

---------- Post added at 07:27 ---------- Previous post was at 07:25 ----------

 

I co ja mam teraz z tym zrobic ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko. Zakupilem pare dni temu NAVI MFD i po wlozeniu do autka ( a nie bylo NAVI ) wszystko fajnie dziala ale jak wlacze nawigacje to pokazuje mi tylko gdzie jestem ale jak ruszam to nie pokazuje jak jade.( oczywiscie wpisuje jakas trase ) Kolega mi powiedzial ze trzeba podlaczyc jakis kabelek do nawigacji z ABS-u do szczytywania predkosci. Czy to moze byc wina tego kabelka czy moze cos nie tak wlaczam a moze jest uszkodzona??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie ze nie ma tego MFD to chyba do dupy z ta navi , ale dlaczego nie czyta plyt ? W jakim systemie maja byc nagrane ?

 

Jestem zalamany a miala byc taka fajna navi

 

I co ja mam teraz z tym zrobic ,

 

Więc lipa kolego, polskie mapy nie będą śmigały na tym sprzęcie, jest za stary po prost. Sprzedaj to i kup wersję C lub D (z napisem MFD na panelu)

 

---------- Post added at 10:38 ---------- Previous post was at 10:36 ----------

 

A ja mam takie pytanko. Zakupilem pare dni temu NAVI MFD i po wlozeniu do autka ( a nie bylo NAVI ) wszystko fajnie dziala ale jak wlacze nawigacje to pokazuje mi tylko gdzie jestem ale jak ruszam to nie pokazuje jak jade.( oczywiscie wpisuje jakas trase ) Kolega mi powiedzial ze trzeba podlaczyc jakis kabelek do nawigacji z ABS-u do szczytywania predkosci. Czy to moze byc wina tego kabelka czy moze cos nie tak wlaczam a moze jest uszkodzona??

 

a masz antenkę od GPS-u? Ile navi widzi satelit? Dodatkowo można by się było pokosić o montaż GALI ale nie jest to zbyt potrzebne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Tychach jest gosciu co sie bawi z Navigacjami. Wiem, ze przerabia navi z wersji C na D i D na G. Wymienia jakies kosci w Navi i wszystko gra.

Kiedys miałem telefon do niego, ale zgubiłem tel i wszystko poszło w pizdu.

Poszukaj na allegro ludzi ze ślaska co zaumują sie opragromowaniem moze coś Ci poradzą.

Jesli nie to sprzedaj i kup DX wersja D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem jest tego typu że to wersja A lub B i trzeba ją przerobić na C, D lub ostatecznie G. Nie spotkałem się jeszcze z takimi magikami co to robią!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a masz antenkę od GPS-u? Ile navi widzi satelit? Dodatkowo można by się było pokosić o montaż GALI ale nie jest to zbyt potrzebne...

 

No wlasnie mam natenke ale nie orginalna tylko jakas tam z allegro taka zwykla z kablem. A jezeli chodzi o satelity to nawet nie wiem gdzie to sprawdzic i co to jest GALA??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ile trzeba zainwestowac w navi nowszego typu ? i co z odtwazaniem plyt ?

 

---------- Post added at 18:05 ---------- Previous post was at 17:53 ----------

 

Jeszcze jedno jak mozna sprawdzic jaki to typ tej navi A czy B ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

navi C D G to koszt 700-1000zł

 

można sprawdzić kombinacją klawiszy lub wyciągając navi i odczytując oznaczenie z plakietki

 

A tak najszybciej: Jak na panelu jest napis RADIO NAVIGATION SYSTEM to jest to wersja A lub B i nie czyta map DX-sowych (polski) a jak jest napis RADIO NAVIGATION SYSTEM MFD lub MCD to czyta płyty w formacie DX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktore klawisze sie naciska ?

 

---------- Post added at 18:42 ---------- Previous post was at 18:38 ----------

 

Rozmawialem dzis z magikiem , ktory sie tym zajmuje i powiedzial ze jak to jest B i nie bylo nic przy tym kombonowane to on to zrobi ale musi byc B i dlatego chce sprawdzic jaki to typ a nie mam tych wyjmowakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez wyjmaków konkretnie nie sprawdzisz niestety

 

Kiedyś na forum był przypadek że ktoś miał przerabianą navi z formatu nie DXsowego na DX sowy i pamiętam że właściciel miał spory problem ze sprzętem, zawieszał się itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozmawialem dzis z magikiem , ktory sie tym zajmuje i powiedzial ze jak to jest B i nie bylo nic przy tym kombonowane to on to zrobi ale musi byc B i dlatego chce sprawdzic jaki to typ a nie mam tych wyjmowakow

 

Naciskasz 3 i 6 razem.

 

Czytasz linijkę

NAV HW: 102 znaczy A lub B, 1001 to C, 1002 to D i chyba G

 

Musisz nagrać płytkę taką non DX albo wsadzić taką, jaka tam była (na Niemcy) I wtedy możesz naciskać.

 

A jezeli chodzi o satelity to nawet nie wiem gdzie to sprawdzic

 

Settings/GPS Viewer tam masz info o tym ile widzi satelit i ile ich odbiera. Także w trybie strzałkowym pod symbolem anteny masz kropki. One oznaczają liczbę odbieranych satelit.

 

co to jest GALA??

 

Jest to automatyczna regulacja głośności radia w zależności od prędkości pojazdu.

 

i co z odtwazaniem plyt ?

 

MCD odtwarza płyty CD. Ale i tam albo nawigacja albo płyty. MFD tylko płyty z danymi.

 

Rozsądne wyjście to zmieniarka (może takową posiadasz w bagażniku pod lewą zaślepką). Jeśli nie - rozsądniejszy wydaje się zakup zmieniarki MP3

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja mam problem z swoją navi otóż nie podświetla Mi się oświetlenie nawigacji, przycisków te czerwone oświetlenie. raz zauważyłem działało. navi mfd Passek z 2000r

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,mam problem z navi Mfd.Mianowicie zaczęło się od wymiany akumulatora.

navi została rozkodowana.posiadam kod,wbiłem,wszystko poprawnie ,zadziałało.Mankament polega na tym,że po włożeniu i przekręceniu kluczyka ,działa fonia, natomiast znika wszystko z wyświetlacza,a on robi się szary,na fisie wyświetla się nazwa stacji radiowej Wyświetlacz w navi. działa poprawnie po wyjęciu kluczyka i włączeniu jej.Przed wymianą aku. wszystko działało ok.Powiedzcie może trzeba coś pokombinować w ustawieniach ?

Nie mogę uwierzyć że nikt nie spotkał się z takim problemem,proszę o pomoc.

Edytowane przez arci
Problem z MFD ver.D po wymianie akumulatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powie mi ktos jaka zmieniarke najlepiej zakupic do radio navigation system w pasku i gdzie za takim czyms sie rozgladac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka :)

powie mi ktos jaka zmieniarke najlepiej zakupic do radio navigation system w pasku i gdzie za takim czyms sie rozgladac ?

 

 

 

http://moto.allegro.pl/listing.php/search?category=715&p=2&string=vw

 

---------- Post added at 22:20 ---------- Previous post was at 21:38 ----------

 

Witam wszystkich,mam problem z navi Mfd.Mianowicie zaczęło się od wymiany akumulatora.

navi została rozkodowana.posiadam kod,wbiłem,wszystko poprawnie ,zadziałało.Mankament polega na tym,że po włożeniu i przekręceniu kluczyka ,działa fonia, natomiast znika wszystko z wyświetlacza. Navi działa poprawnie po wyjęciu kluczyka i włączeniu jej.Przed wymianą aku. wszystko działało ok.Powiedzcie może trzeba coś pokombinować w ustawieniach ?

:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc . Powie mi ktos czt mozna wyczyscic laser od navi samemu i czy mozna ewentualnie wyjac navi bez tych przyzadow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samemu można, jest nawet opis na forum jak to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ale rozchodzi mi sie o te przyzady do wtjmowania czy mozna to jakos obejsc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pilniczkami, nożykami itp. albo kupić na allegro za grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,mam problem z navi Mfd.Mianowicie zaczęło się od wymiany akumulatora.

navi została rozkodowana.posiadam kod,wbiłem,wszystko poprawnie ,zadziałało.Mankament polega na tym,że po włożeniu i przekręceniu kluczyka ,działa fonia, natomiast znika wszystko z wyświetlacza. Navi działa poprawnie po wyjęciu kluczyka i włączeniu jej.Przed wymianą aku. wszystko działało ok.Powiedzcie może trzeba coś pokombinować w ustawieniach ? Ludzie proszę bo nie mogę sobie z tym g.... poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności