Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

cześć. pewnie kilku z Was ma instalację business i kartę Sim po to aby nie łączyć za każdym razem telefonu. dajcie pls informację w jakiej macie sieci - ja potrzebuje dosłownie max 500 mb miesięcznie co i tak jest pewnie nadwyżką po to aby swobodnie korzystać i nie łączyć telefonu. dzięki:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma virgin mobile włożony do samochodu, raz na pół roku odnawiasz pakiet freemium i masz co miesiąc 300mb za darmo, po doładowaniu konta za 5zł jest rok ważne. Te 300mb wystarcza bez problemu , nie wiem jak by było jak ktos korzysta ciagle z google maps, mnie się zdarza ale nie mam właczonego tego na stałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Discover Media też ten internet działa i jest np potrzebny do CarNetu? Czy to tylko opcja zarezerwowana dla DP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy Discover Media też ten internet działa i jest np potrzebny do CarNetu? Czy to tylko opcja zarezerwowana dla DP?

 

Witam,

 

W samochodzie włożyłem kartę Play

 

http://www.play.pl/oferta/play-internet/internet-na-karte/starter-4glte-50zl/

 

50 PLN, ważna 12 miesięcy. Do samochodu wystarcza bez problemu nawet jak smartfon po Wifi w samochodzie ściąga pocztę i aktualizacje podczas jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy Discover Media też ten internet działa i jest np potrzebny do CarNetu? Czy to tylko opcja zarezerwowana dla DP?

 

Działa w DM. Używam iPhone jako router, abonament z Play. Używam do CarNet i Navi, wtedy pokazuje natężenie ruchu.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko kartę wkładam i koniec? Czy najpierw do jakiegoś tela muszę ? Btw internet w aucie to głównie navi - natężenie ruchu i Ew Google maps plus obiekty z Google maps ? Jeszcze znalazkem ceny paliw - dobry bajer :)

Ps. Czy jak włożę ta kartę to ona oktywna jest zawsze jak włączę autko?

I jeśli mam odsączone dwa telefony to i tak karta żyje swoim życiem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kartę Virgin Mobile z tym "darmowym" pakietem 300MB/miesiąc. Kartę tę włożyłem w router wpięty w gniazdo zapalniczki w bagażniku, który ma ten plus, że działa jeszcze koło godziny po wyłączeniu zapłonu (na allegro jakieś 120-150zł).

 

Dodatkowo skonfigurowałem sobie swój telefon z androidem w ten sposób, że jeżeli spełnione są te dwa warunki:

- jest on połączony z systemem głośnomówiącym samochodu

- jest zasilany

to automatycznie włącza się udostępnianie internetu. (Wyłączanie udostępniania analogicznie).

 

Tak więc domyślnie mam te 300MB (co na ogół w zupełności wystarcza), a jak awaryjnie potrzebuję więcej, albo nie chcę marnować tych 300MB, to wystarczy, że podłączę telefon do zasilania i reszta działa automatycznie.

 

PS Małym problemem jest to, że w DP nie można ustawić preferowanej sieci gdy znajdzie dwie do wyboru, więc czasem trzeba sprawdzić, czy bierze WiFi z tego źródła co należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no 300 mb to chyba cieżko zużyć chyba że ktoś dużo jeździ - ja chyba łyknę jutro playa:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300MB nie wystarczy na średniej długości trasę z Google View ustawionym na dużą dokładność.

 

Albo też kilka kawałków audio odtworzonych z pomocą AndroidAuto.

 

Co do tego ostatniego to tylko zgaduję, bo AndroidAuto używam wyłącznie, gdy mi zależy na dokładnej nawigacji i w tym zastosowaniu mogę szczerze polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
300MB nie wystarczy na średniej długości trasę z Google View ustawionym na dużą dokładność.

 

Albo też kilka kawałków audio odtworzonych z pomocą AndroidAuto.

 

Co do tego ostatniego to tylko zgaduję, bo AndroidAuto używam wyłącznie, gdy mi zależy na dokładnej nawigacji i w tym zastosowaniu mogę szczerze polecić.

Android Auto - to navi z telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AA są trzy działy: jakieś bzdury do audio (można tam sobie ustawić źródła, skąd ma brać muzykę - tego nie próbowałem), uproszczony telefon - nędza straszliwa, bo bez kontaktów, a tylko z listą ostatnich połączeń; i googlowa nawigacja wyświetlana na ekranie DP.

Nawigacja też nie zachwyca funkcjami, ale prowadzi bardzo dobrze.

 

Nie ma Android Auto w oficjalnym sklepie androida dla Polski, ale jest tu gdzieś wątek, a w nim linki, skąd można pobrać działające AA.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

I jeszcze o AA. Gdy mam to już połączone, to w AA korzystam wyłącznie z nawigacji. Gdy dzwonię, przełączam się na DP na telefon, gdy słucham muzyki, to na Media, a gdy chcę wrócić do nawigacji, to wystarczy dać Menu i ikonkę AndroidAuto i jesteśmy gdzie ostatnio.

Oczywiście, można też przełączyć się na fabryczną nawigację. Mało tego - mogą prowadzić obie jednocześnie.

W nawigacji AA nie działa tylko jedno: oni tam gdzieś piszą, że żeby podać cel, należy nacisnąć przycisk komend głosowych na kierownicy, ale u mnie to nie działa i trzeba wybrać przycisk mikrofonu na ekranie nawigacji. Zresztą, może mi się tylko zdawało, że gdzieś tak napisali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo skonfigurowałem sobie swój telefon z androidem w ten sposób, że jeżeli spełnione są te dwa warunki:

- jest on połączony z systemem głośnomówiącym samochodu

- jest zasilany

to automatycznie włącza się udostępnianie internetu. (Wyłączanie udostępniania analogicznie).

 

Witam

Czy możesz opisać jak zrobiłeś tę konfigurację?

 

Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma Android Auto w oficjalnym sklepie androida dla Polski, ale jest tu gdzieś wątek, a w nim linki, skąd można pobrać działające AA.

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-2-0-642-release/android-auto-2-0-642303-release-android-apk-download/#whatsnew

 

 

Oczywiście, można też przełączyć się na fabryczną nawigację. Mało tego - mogą prowadzić obie jednocześnie.

Nie wiem jak u innych, u mnie nie ma takiej możliwości. Albo działa navi w AA albo w DP, jak korzystam z AA i wrzucam trasę w DP to kończy nawigowanie w AA, i na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo jak u bartka - tylko AA albo Navi samochodowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy możesz opisać jak zrobiłeś tę konfigurację?

 

Zrobiłem to za pomocą zainstalowanej aplikacji "Event Manager".

W sklepie jest ich sporo, niektóre o większych możliwościach, ale ta jest prosta i w wersji darmowej działa dla dwóch wydarzeń: włączenia i wyłączenia udostępniania internetu.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

tylko AA albo Navi samochodowe

 

Mogłem coś pomylić. Za chwilę sprawdzę, bo będę jechał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście coś pomieszałem. Prowadzić może tylko jedna nawigacja i ta fabryczna jest nadrzędna, to znaczy, że jeżeli w nawigacji AA mamy jakiś cel, to podanie nowego celu w DP kasuje tamten, a sytuacja odwrotna jest niemożliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłem to za pomocą zainstalowanej aplikacji "Event Manager".

W sklepie jest ich sporo, niektóre o większych możliwościach, ale ta jest prosta i w wersji darmowej działa dla dwóch wydarzeń: włączenia i wyłączenia udostępniania internetu.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

Mogłem coś pomylić. Za chwilę sprawdzę, bo będę jechał.

 

Serdeczne dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomożę ktoś:

włożyłem karte internetową play do slotu w aucie. wybrałem żeby auto z niej zrobiło tylko sieć i nie włączało połączeń telefonicznych. pokazuje się że jest zasięg etc ale nie wchodzi do internetu i wyskakuje "błąd: car-net". kartę nową włożyłem bezpośrednio do slotu. w ustawieniach widzi żę to play ale nie chodzi. jakieś rady:-)

ps. inna karta telefoniczno-internetowa działa bez problemu. może tą jakoś trzeba aktywować.

Edytowane przez skoczek1213

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktywowales car net (usługę)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktywowane. Problemem była aktywacja karty w playu. Teraz elegancko wyświetla lte :)

Świetna rzecz :) polecam.

 

ps. Jak mam instalacje business to telefony połączone blutothem łącza sie z antena zewnętrzna? Mam grzana tez szybę przednia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności