Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

RWF bezpieczniejsze, ale sam nie wiem jak mi dziecko będzie jeździć w ten sposób jak dorośnie. Co ma niby zrobić z nogami? Już teraz stopami dotyka oparcia kanapy, a ma dopiero 6 mc. Jeździ w recaro privia. 9-18kg chyba jednak będzie przodem, bo inaczej tego nie widzę.

 

Swoją drogą - czy to tylko ten fotelik recaro ma taki problem czy to w każdym RWF dziecko jest nachylone mocno do przodu (z racji że siedzisko kanapy jest nachylone do tyłu) i dziecko zamiast wygodnie leżeć, to praktycznie siedzi pionowo? Jest na bazie isofix, więc nie ma opcji tego nachylić inaczej. Jak się dziecku uśnie to główka leci w dół, do przodu... Niezbyt to bezpieczne.

Edytowane przez googie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ma ponad metr. 3 i pół roku i nogi sobie spokojnie mieści. Teraz nie mam jak zrobić foto ale w weekend mogę pokazać. Fotelik mamy zamontowany obecnie w G7. Zobaczysz sobie pozycję. Granica jest chyba 18 kg. Później już tylko obrót i przodem. Swoją drogą isofix jest chyba też do około 20 lub mniej. Później fotelik obligatoryjne łapiemy pasami z samochodu.

Edytowane przez maluch69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem już kilka fotelików i teraz używam tylko Kiddy (dzieci 4 i 6 lat). W Polsce chyba mało znane, ale bez problemu dostępne no i kompatybilne z passatem chociażby z tego względu, że niemieckie. Wypróbowałem ich mocowanie isofix w passacie w trakcie jazdy próbnej. Wszystko było w porządku.

Przede wszystkim są bardzo bezpieczne, a dodatkowo bardzo praktyczne przy częstym przekładaniu pomiędzy samochodami (jak u mnie).

Miałem też wersję fotelika z "półką" dla maluchów. Super sprawa i zero zabawy z pasami przy przekładaniu fotelika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My posiadamy Axkid Duofix. Fotelik bardzo bezpiecznu ale bciezki w montazu i autko robi się 2 osobowe + fotelik. No ale cos za cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą isofix jest chyba też do około 20 lub mniej

Kolega się myli,foteliki do 36kg,również występują z isofixem.Zajmuję się fotelikami ponad 15lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam ten dla dzieci powyzęj 18 kg http://www.ceneo.pl/40533939;pla?se=GbURRsztAQDkTXuqN1tW0KU3m_HZ5_bB&gclid=CLzg8JSR49ECFRjgGQodLYsJKA#tab=click jest super bo ma mocowanie na przebieg pasa biodrowego a to jest bardzo ważne. Myślałem o kiddy ale w ostateczności wybór padł na romera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
My posiadamy Axkid Duofix. Fotelik bardzo bezpiecznu ale bciezki w montazu i autko robi się 2 osobowe + fotelik. No ale cos za cos

 

 

hey, rozumiem zatem ze fotelik pasuje do auta :) montowales tez z przodu czy tylko tyl ? Zastanawiam sie, gdzie w Passacie z przodu montuje sie te pasy do podlogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hey, rozumiem zatem ze fotelik pasuje do auta :) montowales tez z przodu czy tylko tyl ? Zastanawiam sie, gdzie w Passacie z przodu montuje sie te pasy do podlogi

 

Nie zamontujesz z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat niestety nie ma isofix z przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zamontujesz z przodu.

 

czemu ? fotelik jest zarowno na pasy jak i na isofix. Chodzi o te pasy do podlogi ?

Potrzebuje 2 takie :D i lepiej byloby jeden z przodu.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Passat niestety nie ma isofix z przodu

 

ten fotelik jest tez montowany na pasy (dlatego duo-fix)

Edytowane przez norkos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie dla takiego małego dziecka fotelik tyłem do kierunku jazdy.

Taki mały pasażer ma nieproporcjonalnie ciężką główkę w stosunku do reszty ciała i przy uderzeniu masa główki może spowodować nawet rozerwanie kręgosłupa. Jazda tyłem do kierunku jazdy zapobiega takim powikłaniom. Polecam obejrzeć dostępne filmiki na youtube w tym temacie. Passat jest na tyle dużym autem, że taki fotelik spokojnie się zmieści.

 

 

Edytowane przez przemkowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, RWF są bezpieczniejsze ale są też inne czynniki warunkujące to, że ludzie wolą "normalne" foteliki. Są to prawdopodobnie te same powody, dla których nawet w Maybachu pasażerowie podróżują przodem do kierunku jazdy...

Nie przeczę, że RWF są bezpieczniejsze ale chciałbym zauważyć, że filmy, które wrzuciłeś są zrobione w stylu tych od teorii spiskowych i przez to są niezbyt przekonujące.

 

Co do montowania Duofixa: znalazłem instrukcję: http://www.axkid.com/wp-content/uploads/2014/08/Duofix_english.pdf i już wiem o jakie pasy chodzi - montowane do fotela przed nim aby nie poleciał do tyłu. Wychodzi na to, że z przodu raczej go nie zamontujesz, a przynamniej nie z tymi pasami.

 

Mam inne pytanie co do fotelików, a konkretniej baz isofix. Kolejne dziecko w drodze i chciałem kupić bazę do nosidełka i ewentualnie fotelik z bazą. Do tej pory miałem tylko nosidełko zapinane pasami i zwykły fotelik na isofix. Ten drugi wcisnął się w kanapę i siedzi twardo jak skała. W sklepie (smyk) przymierzałem fotelik z bazą do mojego auta i okazało się, że fotelik jest zapięty za isofix, oparty na nodze i luźno lata. Sprzedawca to **** i nie wiedział jak to się montuje. Nie bez wysiłku podniosłem przód fotelika na tej nodze, tak że na siedzeniu została pusta przestrzeń i wtedy siedział stabilnie ale nie wyglądało to za dobrze. Do tego funkcje fotelika (pochylanie) były praktycznie bezużyteczne po zamontowaniu. No, a w przypadku bazy pod nosidełko nie byłoby nawet o co ją z tyłu zaprzeć, a przecież nie będę tego robił po każdorazowym włożeniu nosidełka. Czy to może ma tak latać? Nie mogę znaleźć w internecie informacji o tym jak to ma być zrobione. Ktoś coś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o teorie spiskowe :-)

Filmiki wrzuciłem pierwsze lepsze dwa jakie wypluła wyszukiwarka w youtube.

Wystarczy przypomnieć sobie zwykłe prawa fizyki. mV kwadrat/2. Małe dziecko ma stosunkowo ciężką głowę. Tyle w temacie, resztę można sobie wyobrazić, nie trzeba oglądać filmików.

Dzieci lubią jeździć tyłem, w ogóle im to nie przeszkadza, a pasażerowie maybachów niekoniecznie :)

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio... kupiłeś B8 i wsadzisz dziecko do fotelika z samymi "trójami" w testach...

Ja się właśnie przekonałem co znaczy dobry fotelik, tyłem do kierunku. Dopiero co miałem niestety kolizję, a młody (3 latka) nawet tego nie zauważył.

Rozumiem jak kogoś nie stać, ale nie oszczędzajcie na bezpieczeństwie swoich dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę kupić innego za bardzo, córka mając 2 lata jest wyższa od 3 letnich dzieci. Do tego ma bardzo małą wagę 11.5kg-12kg. I po prostu inny fotelik nie pasuje. A ten ma zdaje się te 3 przy testach do bardzo niskich dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotelik za 1k jest słaby? To jakieś żarty? Rozumiem, że można mieć "skrajne opinie" w różnych sprawach ale to nie znaczy, że trzeba na nie namawiać wszystkich dookoła. Jeśli będzie pasował do Passata (najlepiej przymierz w sklepie) to będzie bardzo dobry. Różnice pomiędzy fotelikami w rzeczywistości są niewielkie (dotyczą niewielkiej części rzadko występujących wypadków), a samo jeżdżenie takim względnie dużym, nowym i względnie bezpiecznym autem też dużo daje w kwestii bezpieczeństwa wszystkich pasażerów - w tym też i dzieci. Statystycznie rzecz biorąc wystarczy zrezygnować z jednego wyjazdu z rodziną (lub zamienić go na np. pociąg) żeby zwiększyć całkowite bezpieczeństwo dzieci w takim stopniu, że żaden fotelik tego nie nadrobi. Serio, nie popadajmy w panikę. Dużo ważniejsze jest też np. zachowanie na drodze, odpowiednia prędkość, stopień zmęczenia kierowcy itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobol, dla mnie nie cena jest wyznacznikiem. Ale wybierając dla mojego dziecka fotelik kierowałem się jednak testami bezpieczeństwa i oceną. Stwierdziłem, że mniej niż 4pkt w zakresie bezpieczeństwa nie wsadzę dziecka. Także tak.. Ten recaro z linku jest trójkowym fotelikiem, czyli może nie słabym ale przeciętnym.

 

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Serio... kupiłeś B8 i wsadzisz dziecko do fotelika z samymi "trójami" w testach...

Ja się właśnie przekonałem co znaczy dobry fotelik, tyłem do kierunku. Dopiero co miałem niestety kolizję, a młody (3 latka) nawet tego nie zauważył.

Rozumiem jak kogoś nie stać, ale nie oszczędzajcie na bezpieczeństwie swoich dzieci.

 

to jaki masz fotelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności