Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam BeSafe-a. I nie patrzę przy zakupie na testy adac tylko szwedzkie test plus. Adac tylko na pierwszym etapie i tylko bezpieczeństwo. Bo potrafią zawyżac np. Łatwością montażu albo komfortem i średnia ocena, czyli ta w ulotce nie mówi o bezpieczeństwie

 

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowałem te testy adac i są one absurdalne. Nie ma co patrzeć w ogóle na te gwiazdki, trzeba analizować wyniki tych testów.

 

Porównywać należy tylko w zasadzie dwie rzeczy co są w tych testach:

- czy fotelik dobrze chroni przy zderzeniu bocznym

- czy fotelik chroni średnio dobrze przy zderzeniu czołowym

 

Chyba 100% fotelików przodem do kierunku jazdy nie zapewnia dobrej ochrony w tym wypadku, jakieś 3/4 zapewnia średnia ochronę. Z RWF jest odwrotna sytuacja jak ktoś wam przypierdzielił w tyłek to wtedy one chronią gorzej, jeśli mamy auto które ma szansę samo wyhamować wydaje się że fotelik przodem do kierunku jazdy staje się bezpieczniejszy, ale! Nie jestem ekspertem, to po prostu moje wnioski z tych testów.

 

 

Przykład gwiazdek

 

fotelik 3 gwiazdkowy

 

- dobra ochrona zderzeń bocznych

- średnia ochrona przy zderzeniach czołowych

- isofix

 

fotelik 4 gwiazdkowy

 

- dobra ochrona zderzeń bocznych

- średnia ochrona przy zderzeniach czołowych

- isofix

- jakaś totalna pierdoła co dała mu 4 gwiazdkę typu można go łatwiej zamontować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, może post nie o b8 ale ogólnie, jaki fotelik polecacie dla grupy 1, czyli do 18kg, ewentualnie 25kg. Oczywiście chcemy wozić jak najdłużej tyłem - zobaczymy czy się da, więc fotelik musi mieć oba warianty kierunku jazdy. Jakieś doświadczenia, sugestie? Aktualnie młody jeździ w kiddy 0-13, ale powoli już mu ciasno ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, mates514 napisał:

Witam koledzy, może post nie o b8 ale ogólnie, jaki fotelik polecacie dla grupy 1, czyli do 18kg, ewentualnie 25kg. Oczywiście chcemy wozić jak najdłużej tyłem - zobaczymy czy się da, więc fotelik musi mieć oba warianty kierunku jazdy. Jakieś doświadczenia, sugestie? Aktualnie młody jeździ w kiddy 0-13, ale powoli już mu ciasno ...

Polecam Cybex Sirona. Ma bardzo fajna opcje obracania bokiem do ładowania dziecka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Panowie da się zamontować uchwyty isofix w przednim fotelu pasażera mam B8 z 2016 roku. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Jelon napisał:

Witam . Panowie da się zamontować uchwyty isofix w przednim fotelu pasażera mam B8 z 2016 roku. Pozdrawiam

Wystarczylo poszukac ;)
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności