Skocz do zawartości
Mlody_tm

Jaki olej silnikowy do b7 2.0 TDI CR ?

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku Twojego Passata szukaj oleju 5W40 z normą do pd 505.01 i tutaj masz szeroki wybór, zarówno Castrol Edge jak i Motul X-cess 5w40 będą w porządku, chociaż moim zdaniem akurat ten wypada gorzej. każdy z nas ma swoje ulubione marki czy tez przywyczajenia i opinie odnośnie najlepszych czy najgorszych olejów, marek- nigdy nie będą tutaj obiektywne.

 

x-cess nie spełnia 505.01:) jak już to Motul Specific 505 01 5w40 lub Motul 8100 x-clean 5w40 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ten Castrol taki zły, wiem że serwis vw go stosował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a co powiecie o takim ??

 

Valvoline SynPower XL-III 5W-30

Do CR z Dpf bardzo dobry.

 

Wysłane z ekranu

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co ten Castrol taki zły,

 

Jeśli dbasz o serducho swojego auta to są lepsze oleje - tak to ujmę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli dbasz o serducho swojego auta to są lepsze oleje - tak to ujmę ;)

 

Tak zależy mi na dobrym oleju, więc co byś polecił? Może ten

Motul specific 505.01 – 502.00 5w-40?

Edytowane przez lukaszplt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z normą 505.01 - np. Valvoline Synpower. Shell, Lotos, Statoil... Wszystkie będą odpowiednie.

 

Wysłane z ekranu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. To jest Twoja pierwsza zmiana w tym silniku?

 

Zalej Liqui Moly Top Tec 4100 5W-40

 

Wysłane z ekranu

Edytowane przez elmi_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, wcześniej lałem Castrol edge, ale słyszałem wiele opinii i postanowiłem zmienić na coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczy silników CR a tu już poruszanie tematy wszystkich rodzaju silników diesla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie chce zakładać nowego tematu więc napis tutaj.

 

Czeka mnie wymiana oleju w moim passacie b6 rocznik 2008 więc z dpf'em silnikiem 1,9 TDI i bluemotion, teraz moja do was prośba, jaki olej silnikowy będzie najlepszy do tego silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam nie chce zakładać nowego tematu więc napis tutaj.

 

Czeka mnie wymiana oleju w moim passacie b6 rocznik 2008 więc z dpf'em silnikiem 1,9 TDI i bluemotion, teraz moja do was prośba, jaki olej silnikowy będzie najlepszy do tego silnika?

 

Dla silników VW z DPF wymagany jest olej spełniający specyfikacje: VW 504 00 - 507 00 , lepkość 5W30 .Marka oleju w/g wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co ten Castrol taki zły, wiem że serwis vw go stosował?

akurat serwis stosuje ten na który dostaje więcej kasy ;) wcześniej lali mobila1 i shella. I co? Nagle się popsuły tamte oleje czy nagle wszedł Castrol z większymi bonusami? ;)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

jaki olej silnikowy będzie najlepszy do tego silnika?

jak się zacznie więcej takich pytać to będzie trzeba zamknąć wątek... może wtedy zmusi to niektórych do czytania całego wątku a nie tylko tytułu i zadania pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla silników VW z DPF wymagany jest olej spełniający specyfikacje: VW 504 00 - 507 00 , lepkość 5W30 .Marka oleju w/g wyboru.

 

Wielkie dzięki za odpowiedz. A czy można przejść z oleju 5W40 na 5W30 ? taka zmiana nie niesie ze sobą jakiś ewentualnych późniejszych skutków ubocznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz, nawet na 0W-30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam poważnie, bo się na tym nie znam a nie chciałbym zrobić coś źle i myślałem, że ktoś udzieli mi tu rzetelnej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wyczerpujacej odpowiwdzi udzielil Ci kolega w poscie nr 112. Olej musisz mieć z normą 504 00 507 00. A jakiej firmy kupisz to już Twoja sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytam poważnie, bo się na tym nie znam a nie chciałbym zrobić coś źle i myślałem, że ktoś udzieli mi tu rzetelnej odpowiedzi.

Odpowiedziałem poważnie. Shell 0W-30 ma oficjalną aprobatę Vw 504.00 /507.00.

 

Wysłane z ekranu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniony, dla zainteresowanych wybór padł na Motul specific 505.01 – 502.00 5w-40. Pierwsze wrażenia pozytywne, silnik miękko odpala i zdecydowanie ciszej pracuje jak na Castrolu. Nie wiem czy to zasługa samej wymiany oleju na świeży, czy samej marki ale jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem ja zawsze jak wymienie olej, niezaleznie od marki odczuwam poprawe pracy, miekkosc i lepsze odpalanie :-))). Taka natura ludzka, po wydanku srodkow narodowego banku polskiego po prostu jest lepiej. :-)

 

Wysłane z redmi note 3 pro Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności