Skocz do zawartości
Mlody_tm

Jaki olej silnikowy do b7 2.0 TDI CR ?

Rekomendowane odpowiedzi

ECT C3 wg kart charakterystyki jest nawet lepszy od ECT(porównaj sobie http://www.epc.shell.com/). Nie ma oficjalnej aprobaty VW. Jak auto na gwarancji to zalej ECT C2/C3 0w30. No i dodatkowo jeszcze jak przeszkadza brak na etykiecie 504/507 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa Elmika,

W aso mają wlasnie shella 0w30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że ASO używa oleju shell to wiem. Castrola od dawna już nie ma. Ta sama sytuacja jest w BMW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jak byłem w listopadzie w aso to mieli castrol taka info otrzymałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam informację z dwóch serwisów VW w Warszawie, że już od dawna nie używają Castrola tylko Shell'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie wciaz brzmi - co to za olej w aso dają bo taki kupilem i na takim jezdze:

69ac0d6d0c4872b883c5e950052b9011.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam informację z dwóch serwisów VW w Warszawie, że już od dawna nie używają Castrola tylko Shell'a.

 

czyli co serwis to inna opowieść

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Moje pytanie wciaz brzmi - co to za olej w aso dają bo taki kupilem i na takim jezdze:

69ac0d6d0c4872b883c5e950052b9011.jpg

 

było zapytać z jakiej rozlewni maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje pytanie wciaz brzmi - co to za olej w aso dają bo taki kupilem i na takim jezdze:

69ac0d6d0c4872b883c5e950052b9011.jpg

 

Tomek kupiłeś olej castrol profesional w starej szacie graficznej. Obecnie etykieta jest cała szara czyli nie kolorowa tak jak z poniższego zdjęcia. Sprawdź sobie na dole bańki datę produkcji. Mam takie oleje w pracy z nowej serii z daty produkcji 07.2016r. Także Twój musi być z deka starszy.

 

olej-vw-g052195m4-5w30-longlife-iii-5l-silniki-osprzet-sprzedam-368130132.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli castrol :taksobie wiec mnie nie okłamali w serwisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli castrol.

Dzieki !

 

Odkad jezdze na nim ani razu na mrozie rano nie zaklekotal :) a na penrite owszem.

 

A ja zdjecie z neta dalem pogladowe... kupilem w bankach po 1 litr i wlasnie w szacie graficznej jak Twoja fota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesteś zadowolony. Za 5L tego oleju tydzień temu zapłaciłem 150zł. Byłem też na tej samej akcji serwisowej odnośnie tego klekotania i serwisant właśnie zalecił eksploatację silnika na tym oleju. Oczywiście byłem bezczelny i powiedziałem żeby nie zachwalał tego oleju. Ale chyba miał rację bo oliwa jest O.K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nie zaklekotal ani razu. I pracuje silnik elegancko.

Wez mnie nie denerwuj !!! :)

150 ??? Ja w aso dalem ponad 2x tyle :/

 

Chyba 350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
150 ??? Ja w aso dalem ponad 2x tyle :/

 

Dokładniej mówiąc zapłaciłeś 325 zł. brutto. Ja ten olej mam od zaufanego sprzedawcy forumowego nick Maciejek. On załatwił większą ilość do swojego sklepu. Fakt olej sprzedał się bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to podobna cena.

Ja w aso skoda kupilem,

 

Dziś odpalil przy -10 elegancko i zero klekotu.

 

Na razie wszystkim polecam ten olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ofertach sklepów motoryzacyjnych można spotkać podrube oryginału

http://allegro.pl/dedykowany-olej-vw-audi-seat-longlife-iii-5w30-5l-i6663300402.html#thumb/3

 

Link z przykladowej aukcji. Oczywiście niczego wspólnego z jakością i oryginałem nie ma wspólnego. Sprzedawcy uparcie twierdzą, że jest to oryginał. Jak wół napisane olej "dedykowany" i produkowany przez firmę fanfaro. Na próbę zalalismy do starej skody 1,9 tdi. Okazuje się że silnik w niskich temp. głośno pracował a w szczególności popychacze. Zużycie oleju też jest większe niż było na poprzednim oleju mobil. Jednym słowem nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tez o tym czytalem dlatego pojechalem do Aso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo cena czyni cuda i ludzie kupują. Ale taki z aso co sprzedaje na allegro już chyba "oszukany" nie będzie? np http://allegro.pl/oryg-olej-5w30-longlife-iii-skoda-vw-audi-seat-5l-i6579764529.html

 

Myślę, że to oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie widziałem te niższe ceny na allegro.... i dla św spokoju kupiłem w aso.... może i przepłaciłem.... znając siebie kupiłbym taniej i bym myślał czy pełnowartościowy olej czy nie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie widziałem te niższe ceny na allegro.... i dla św spokoju kupiłem w aso.... może i przepłaciłem.... znając siebie kupiłbym taniej i bym myślał czy pełnowartościowy olej czy nie....

 

 

Ja jak kupię coś po niższej cenie to później mam jakieś głupie wyrzuty i na siłę szukam gdzie tu był haczyk :lol

ale takiego np oleju który sprzedawany jest przez aso na alledrogo chyba nie ma się co bać. Jak będę w kraju to zamówię na spróbowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności