Skocz do zawartości
Mlody_tm

Jaki olej silnikowy do b7 2.0 TDI CR ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Ja zakupiłem dzisiaj olej motul 5w30 full syntetyk.Miałem też w rĂŞce Liqui molly ale ostatecznie sprzedawca polecił mi motula bo i tak będę zmieniał olej co 10tyś km.Auto obecnie ma 71tyś km i serwisowane w long life.Olej wymieniany 2 raz 1 raz po 15tyś km potem po 30tyś.Następny za 5500 km ale nie czekam.Kupiłem jeszcze płukankę liqui molly bo uważam że lepiej wyczyścić po takim przebiegu na oleju.Co o tym sądzicie drodzy koledzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłębiłem się ostatnio w temat olejowy i chyba można o tym doktorat pisać... Ale wyłoniłem jak dla mnie dwa dobre oleje (przynajmniej tak wskazują ich parametry): Valvoline SynPower XL-III C3 5W30 i Ravenol VMP 5W30 Cleansynto. Próbuję jeszcze dojść czy valvo to full syntetyk (ale raczej nie, jak większość oliw w tej cenie, obojętnie czy to castrol, mobil czy motul), natomiast Ravenol to 100% syntetyk i tego za niedługo zaleję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Revanol VMP 5w30 jest godny polecenia. Najlepsze oleje do 2.0 TDI CR to wg. mnie :

- Millers EE Longlife 5w30

- Penrite Enviro+ 5w30 lub Penrite Enviro+ C3 5w30

- Neste City Pro W Longlife 3 5w30

- Liqui Moly Top Tec 4200 5w30 lub Meguin Compatible 5w30 (ten sam olej sprzedawany pod różnymi markami)

- Shell Helix Ultra Proffesional AV-L 0w30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z Millers EE Longlife 5w30 można zaryzykować na allegro czy dla świetego spokoju kupic u nich na stronie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie sprzedam auta za cenę jaką chcę,

 

na pewno kupie i wleje tego Millersa.

 

naczytałem się oraz Wasze opinie i myślę o płukance Millers.

 

a dokładnie taki ma być Millers ??? jak piszesz ?

 

czy są jeszcze jakieś inne oznaczenia - droższe opcje ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie chcę.

 

ja polegam na opinii forumowicza Weso,

 

 

napisal ze nie sprzedaje tego oleju bo slyszal wiele negatywnych opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z Millers EE Longlife 5w30 można zaryzykować na allegro czy dla świętego spokoju kupić u nich na stronie ?

 

Masz wielu sprzedawców Millersa. Jak byś był zainteresowany to napisz na priv.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jednak nie chcę.

 

ja polegam na opinii forumowicza Weso,

 

 

napisal ze nie sprzedaje tego oleju bo slyszal wiele negatywnych opinii.

 

A to ciekawe może jakieś źródło? Szczerze to jakaś bujda jest bo ten olej zalewa masa świadomych użytkowników oraz były robione analizy tego oleju, które można znaleźć w sieci. Jak ktoś nie chce zawsze pozostaje Penrite czy Neste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa ja u niego wszystko kupowałem,

 

Konkretny gość.

 

Dzis mi tak napisal, nie wnikam.

 

Ale mu wierze.

 

Zapytam sie o zrodlo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aaaa ja u niego wszystko kupowałem,

 

Konkretny gość.

 

Dzis mi tak napisal, nie wnikam.

 

Ale mu wierze.

 

Zapytam sie o zrodlo....

 

A adres sklepu internetowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak byś był zainteresowany to napisz na priv.

 

Zaraz kreche zarobisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzilo ze zapytam o zrodlo tej krytyki.... zeby rozwinal temat.

 

Bo bylem napalony na Millersa ale juz nie jestem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba że bo zrozumiałem wycieczkę handlową ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi chodzilo ze zapytam o zrodlo tej krytyki.... zeby rozwinal temat.

 

Bo bylem napalony na Millersa ale juz nie jestem :/

 

To naprawdę bardzo dobry olej - chodzi mi o serią EE z nanodrive. Nie wiem skąd te opinie. Jak nie Millers to może

Neste albo Penrite?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z forów Millers miał inną popularną nazwę - Kiblers :rotfl: jak czytałem to było ok. roku 2012, może od tego czasu coś się poprawiło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zalałem Millersa w sobotę. Zrobiłem najpierw płukankę, zlałem olej i wlałem nowy. Nie widzę żadnych negatywnych i pozytywnych skutków, jeździłem do tej pory na Motulu, zobaczymy jak zrobię kilka tysięcy kilometrów, to wtedy się wypowiem.

Edytowane przez sylwek1972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość odczytu temperatury oleju i masz doświadczenie jakie temperatury osiągał olej w określonych warunkach (np. jazda autostradą 140 km/h przy +20) a zastosowałeś Millersa z nanodrive (oznaczenie EE) to zauważysz spadek temperatury oleju o kilka stopni. Niestety na ucho często ciężko coś wywnioskować i wiele zależy od tego jaki silnik i jakie mamy to ucho. Bardziej można wnioskować po konsystencji oleju na bagnecie i jego barwie oraz zapachu, choć to oczywiście mało profesjonalne i niejednoznaczne metody ale w wielu przypadkach się sprawdzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na motulu temperatura oleju w lato, w upalne dni jadąc autostradą była wg mnie dobra:

DSC_0348.jpg

Zobaczymy jak będzie na tym oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na motulu temperatura oleju w lato, w upalne dni jadąc autostradą była wg mnie dobra:

[ATTACH=CONFIG]151775[/ATTACH]

Zobaczymy jak będzie na tym oleju.

 

Jak przy takiej prędkości przy dłuższej jeździe to jak najbardziej temperatura dobra w tym silniku. Dorze jeśli olej nie przekracza 120 stopni bo dla wielu olejów jest to temperatura można powiedzieć graniczna. Słaby bądź mocniej przepracowany olej w wysokich temperaturach słabiej chroni silnik i ulega przyspieszonemu zużyciu i nie chodzi tu (tylko) o to, ze silnik go więcej spala ale o fakt, że traci swoje permeametry. Znam przypadki kiedy po kilkuset km szybkiej jazdy autostradowej (ale wcale nie na max) kiepskiej jakości oleje znanych i lubianych marek nadawały się tylko do wymiany (dotyczy to co prawda półsyntetyków ale jednak). Masz olej EE z nanodrive? Bo jak tak to tak jak napisałem powinieneś zauważyć różnicę w temperaturze (nieznaczna ale jednak).

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Widzę, ze masz program zrobiony to tym bardziej lepszy olej się przydaje bo wykorzystujesz większe rezerwy silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Penrite w podobnych warunkach 107-108 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności