Skocz do zawartości
Mlody_tm

Jaki olej silnikowy do b7 2.0 TDI CR ?

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby mieć czysty olej w misce nie trzeba wymieniać go co 10k. Wystarczy odkręcić korek spustowy i najlepiej zostawić samochód na całą noc. Wtedy ładnie spłynie. Kolega mechanik jeszcze po spuszczeniu oleju odpala silnik na 5 sekund, żeby pompa wyrzuciła. Po 10k olej masz czyściutki niemal jakbyś zajrzał do nowej bańki :D

 

Niestety popularne expresowe wymiany oleju cec***ą się tym, że dużo starego oleju nie spływa. Efektem jest to, że lejesz nowy olej zapalasz i już jest czarny.

 

PS o tym Millers'sie tak mnie zaintrygowaliście, że chyba sobie kupie i przetestuje :) bo teraz jeżdzie na jakimś "opel oryginal" :D:D:D

 

Z tym zostawieniem na noc żeby skapało to pomysł ok i tak można robić ale wiesz jak spojrzą na Ciebie w warsztacie jak tak będziesz chciał zrobić. Chyba że się dogadasz że przyjedziesz na fajrant i niech wisi lub stoi całą noc bez korka a zaleją dopiero rano. Z odpaleniem bez oleju to różnie ludzie piszą i mówią, niby kilka sekund bez oleju a potrafi wypluć jeszcze z 0,5 L . Rano zawsze odpalamy bez ciśnienia na magistrali, to nie silniki okrętowe. Fakt że częste odpalanie skraca przebieg bo właśnie brak tego filmu olejowego na start. Ja u siebie nie odpalam przy wymianie oleju, ale słyszałem ze takie rzeczy niektórzy robią i silniki chodzą. Wolał bym iść w inną stronę, wolał bym odpalać na już istniejącym ciśnieniu, tak żeby wszędzie już dotarł olej pod ciśnieniem i dopiero odpalamy :) trzeba by podłączyć do magistrali elektryczną pompę olejową heh.

 

Bartku latasz na oleju GM? W sumie znajomy też go leje i się jeszcze silnik obraca.... ma już ponad 600tysi na 1.6HDI , wymienia chyba co miesiąc. Ale jak olej kosztuje 50zł za 5 L to mi się to nie podoba. Jak po takim oleju zmienisz na Millersa to silnik chyba szoku dostanie heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówie jak ktoś ma swój kanał, może zostawić samochód i nalać olej rano. A odpalanie bez oleju to niezwłocznie trzeba wykonać po zlaniu oleju a nie rano kiedy silnik jest niemal suchy :) bo to już mogłoby być kuku :D

 

No chyba się poświęcę dla paszteta i raz mu kupię porządniejszy olej. Jeśli odczuje różnice to czapki z głów :beach:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja zalałem Shell 5W 30 z oznaczeniem C3 ,trochę klekocze na początku ale to może kwestia że nie bylem jeszcze na akcji serwisowej związanej ze spalinami.Jak myslicie czy Shell to dobry olej czy zmienic na coś lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do klekotu to jestem ekspertem :)

Mi klekotał na penrite c3 i dlatego zalozylem ten temat,

Po zmianie na aso olej oryginalny nie klekota :) a jestem po akcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trochę klekocze na początku

 

Klekocze pewnie klawiatura bo olej płynął z pod górnego delka.

Założe się, że jakby nalać superol'u CC to tego klekotu by nie było a za 200 zł kupisz 30 litrów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym klekotem to wlasnie olej jest wazny. Mnóstwo jest podrób i moze z tego powodu passat chce nam coś powiedzieć :)

Mi dwa razy zaklekotał i wymieniłem na ten z aso żeby mieć pewność co do tej mongolskiej teorii....

i na razie odpala pięknie czy to +1 czy -13.

Testy trwają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klekocze pewnie klawiatura bo olej płynął z pod górnego delka.

Założe się, że jakby nalać superol'u CC to tego klekotu by nie było a za 200 zł kupisz 30 litrów :P

 

Na Motulu mi "klekocze" choć nazwał bym to cykaniem lub coś takiego, klekotanie kojarzy mi się z wtryskami. Zdarza się to czasami i bardziej jak zrobiło się zimno. Po odpaleniu przez chwilę słychać ale po chwili lub kilkunastu metrach przestaje. Cykają oczywiście u mnie popychacze czyli klawiatura. Mi to osobiście nie przeszkadza, na innym oleju pewnie by nie cykał/klikał. Millers pływał jedną zimę w silniku i ani razu nie cykał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mechanikiem czy znawca nie jestem, od 10 lat leje tylko Castrol, ostatnio nalali mi tego Motula ale nie obchodzilo mnie bo wiedziałem ze auto do zyda bedzie szlo za pare tysiecy km.dolac też musiałem a i cichszy tam niby nie był,5W30 wynieniam zawsze przy około 20tys.

Przy lekkiej nodze od zmiany do zmiany ani kropli nie dolewalem nawet moj mechanik sie dziwił lecz autko zamulone było az zal, gdy zacząłem deptać zaczoł i mieć pragnienie,raczej zostane przy Castrolu lecz kupywanym w De, 5L Kanister 38€ na Amazon zas ten z VW 48€ comnie zdziwiło to cana Shell 25€ i dobre wypowiedzi użytkowników, co myslicie o Shell?niby mniej go ubywa i auto ciszej chodzi niz na Castrol.

 

Sony Z5Premium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boicie się tych płukanek jak ognia. W serwisie skody za każdym razem jak przeprowadzam służbowy samochód zalewana jest płukanka i nigdy problemów z silnikiami nie było. Bez znaczenia jakie sa to przebiegi. W swoich wszystkich samochodach także stosuję płukanke i też nic się nie działo co by mnie zaniepokoiło. Nawet próbowałem płynąć silnik z użyciem zwykłej nafty oświetleniowej i też nic. Także nie piszcie takich bzdur, że płukanka zaszkodzi. Ja mam swoją opinię przetestowania na kilkunastu samochodach prywatnych i nie pamiętam ilu służbowych.

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Boicie się tych płukanek jak ognia. W serwisie skody za każdym razem jak przeprowadzam służbowy samochód zalewana jest płukanka i nigdy problemów z silnikiami nie było. Bez znaczenia jakie sa to przebiegi. W swoich wszystkich samochodach także stosuję płukanke i też nic się nie działo co by mnie zaniepokoiło. Nawet próbowałem płynąć silnik z użyciem zwykłej nafty oświetleniowej i też nic. Także nie piszcie takich bzdur, że płukanka zaszkodzi. Ja mam swoją opinię przetestowania na kilkunastu samochodach prywatnych i nie pamiętam ilu służbowych.

 

Zaszkodzi. Jeśli silnik ma robioną płukankę co wymiane to "jest czysty" jeśli zaś silnik ma 300kkm i zrobisz mu płukanke nie olejem tylko preparatem do tego przeznaczonym prawdopodobieństwo rozszczelnienia jest dużo większe. Nie mówie, że odrazu się zepsuje, ale syf, nagar który jest w silniku też uszczelnia. Osadza się na uszczelniaczach i robi twardy jak beton.

 

Przy lekkiej nodze od zmiany do zmiany ani kropli nie dolewalem

 

Kurde to u mnie na Castrolu 10k po wymianie zapala się kontrolka :D

 

Cykają oczywiście u mnie popychacze czyli klawiatura.

 

No wiadomo ;) gdyby olej był gęsty jak miód to by z górnej części nie spłynął i odpalenie byłoby ciche dlatego pisałem o superolu :) choć ten klekot nie jest groźny

Edytowane przez dee_jay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty wiesz swoje a ja swoje. Na codzien zajmuję się samochodami i je obsługuje więc nie pisz tak i nie siej zamętu. Napisałam, że robiłem płukanki w silnikach z dużymi przebiegami siegającymi po 400 000 i wiecej kilometrów. Z nimi nic kompletnie się nigdy nie stało. Żadnych rozszczelnień lub tego typu historii. Zresztą warsztaty samochodowe powszechnie je stosują i nigdy nie słyszałem żeby płukanka zaszkodziła. I nie chodzi mi o plukanie silnika co wymianę oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek a jak będę w przyszlosci wlewał Millersa,

 

czy dostane taką płukankę tej firmy ? czy moge zastosować to co mam... czyli z Penrite dostałem w komplecie.

 

w sumie kosztowało ok 40 zł :) to może być dobre....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty wiesz swoje a ja swoje. Na codzien zajmuję się samochodami i je obsługuje więc nie pisz tak i nie siej zamętu. Napisałam, że robiłem płukanki w silnikach z dużymi przebiegami siegającymi po 400 000 i wiecej kilometrów. Z nimi nic kompletnie się nigdy nie stało. Żadnych rozszczelnień lub tego typu historii. Zresztą warsztaty samochodowe powszechnie je stosują i nigdy nie słyszałem żeby płukanka zaszkodziła. I nie chodzi mi o plukanie silnika co wymianę oleju.

 

Fakt, może moje doświadczenie zbyt mocno opiera sie na maszynach budowlanych rolniczych gdzie silnik jest deko innej konstrukcji a pojemności około 10l a nie 1.4. Ale denerwować sie nie musisz i to ze zajmujesz sie samochodami nie znaczy ze posiadasz wiedzę. Skad mam wiedziec, moze śruby od kół tylko odkrecasz :lol Także keep calm, to tylko wymiana doświadczeń.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez dee_jay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

W takim razie kupie plukanke i ten najnowszy wypust oleju Millers przy nastepnej wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi czy ten olej nadaje się do silników CR z DPFem? Na etykiecie nie ma informacji o normie VW 507 00.

link z przykładowe aukcji:

http://allegro.pl/shell-helix-ultra-ect-c3-5w30-4l-5w-30-gratis-i6215639545.html

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj

Shell Helix Ultra ECT 5W30

lub

Shell Helix Ultra ECT C2/C3 0W-30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już ECT 5W30. Zamieniony został na ECT 3 5W30. Z tym, że nie ma żadnej informacji o normie 507 00. Sprawdzałem w IC i kilku sklepach motoryzacyjnych.

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze znaleźć ale przecież masz 0w-30. Chyba, że uważasz, że silnik się rozszczelni ;)

Edytowane przez elmi_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie dla mnie na być ten olej. Wymieniam koledze w vw jetta 1,6 105KM. Wiem, że od jakiegoś roku nie ma już z lepkością 5W30 i normą 507 00.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności