Skocz do zawartości
Mlody_tm

Jaki olej silnikowy do b7 2.0 TDI CR ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam leje motula 8100 xclean + 5w30 auto jest po chipie i wszystko śmiga jak należy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.06.2018 o 10:55, matek--1 napisał:

witam. 

a co powiecie o oleju  Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W-30 

1- oleju castrol edge 5w30 duża temperatura oleju

2- MOTUL 8100 X-CLEAN + plus 5W30 temperatura oleju o 3-5 stopni niższa 2 wymiany

  i znów trafił się castroll temperatura zaraz wyższa. 

3- Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W-30 ,3 wymiany, lżej zapala (szybciej) temperatura jeszcze 2 stopnie niższa niż na motulu. tylko jeden efekt uboczny pierwszą sekunde jest silnik głośny ( szklanki chyba słychać )

mam przejechane ponad 300tyś km i żadnego niewzioł nawet grama nic nie ubyło na bagnecie.w porównianiu do poprzedniego passata 2.0tdi pd bkp niezależnie jaki olej brał około 0,7l na 15tyśkm.

nie posiadam porównania słuchowego czy głośniej czy ciszej czy chodzi jak benzyna (trochę nie dosłuch)

zbliża się wymiana co wlać, i czy dobrze robię że jeżdżę na 0w30

Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W30 to bardzo dobry olej - jeden z lepszych z normą 504/507. Lepkość 0W30 jest nawet lepsza niż 5W30 - szczególnie na zimę. Jeszce lepsze oleje z normą 504/507  w lepkości 0W30 to Eurol Synthence FS 0W30 i Ravenol VSW 0W30.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2017‎-‎02‎-‎02 o 14:41, elmi_k napisał:

Do CR z Dpf bardzo dobry.

 

Wysłane z ekranu

Panowie!

Na tym oleju tj. Valvoline SynPower 5W/30 XL-III C3 zrobiłem łącznie 300tys.km, połowa na 1,9TDI, drugie 150tys.km na B6 2009 2,0TDI CR i teraz kupiłem B7 2011 2,0TDI i powiem Wam, że innego oleju nie wleję! :-) Oczywiście Motul, czy Liqui Moly są równie dobre, ale Valvoline przekonał mnie do siebie tym, że nigdy nie musiałem dolewać oleju pomiędzy wymianami (15tys.km) i silnik chodził "jak szwajcarski zegarek". A B6 dojechałem do 300tys.km. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe ile razy w ciągu tego czasu zmieniła się formulacja tego oleju.

Edytowane przez mkpol
Nie cytuje się postu, pod którym się bezpośrednio odpowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że jak olej ma tą nazwę handlowa przez jakiś długi czas to nie znaczy, że jest to taki sam olej. To normalna praktyka stosowana najczęściej przez duże koncerny. Zmiany mogą być zarówno kosmetyczne jak i bardzo, bardzo duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2018 o 12:45, macvw napisał:

Panowie!

Na tym oleju tj. Valvoline SynPower 5W/30 XL-III C3 zrobiłem łącznie 300tys.km, połowa na 1,9TDI, drugie 150tys.km na B6 2009 2,0TDI CR i teraz kupiłem B7 2011 2,0TDI i powiem Wam, że innego oleju nie wleję! :-) Oczywiście Motul, czy Liqui Moly są równie dobre, ale Valvoline przekonał mnie do siebie tym, że nigdy nie musiałem dolewać oleju pomiędzy wymianami (15tys.km) i silnik chodził "jak szwajcarski zegarek". A B6 dojechałem do 300tys.km. Pozdrawiam

A ja na Castrol Edge Titanium 5W30,potem Castrol Edge Professional 5W30 przejechałem 450 tys km i od wymiany do wymiany silnik nie brał grama oleju.Choć tu czytałem bajeczki,że Castrol ma to do siebie iż silnik go pobiera :)(widać nie jest do byle jakich siników) i też do samochodu nie wleję innego oleju.Wyłączam tu VW bo do niego leję ten ponoć oryginalny choć szczerze wątpię żeby był choć trochę lepszy.Dodam jeszcze,że ten samochód z przebiegiem 450 tys km nadal jeździ i ma się bardzo dobrze,w przeciwieństwie do VW który już by musiał mieć wymienione jakieś 70% części.

Edytowane przez Lucifer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie jednostkowego przypadku wydajesz  jednoznaczne opinie. Obalasz mity.  To ja się też pochwalę mam "pod opieką" auto z przebiegiem ponad 700 tysięcy z tego połowa na Specolu Gold w cenie 50,00 zł za 4 litry. Ponieważ ostatnio z niewyjaśnionych do dziś przyczyn 2 kilometry po wymianie przeskoczył rozrząd i narobił bałaganu (na szczęście) silnik był rozbierany i przeprowadzona ekspertyza nie wykazała jakiegokolwiek ponadnormatywnego zużycia (poza uszkodzonymi elementami rzecz jasna) a turbina nie miała praktycznie najmniejszych luzów. Silnik w ogóle nie bierze też oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dołączę się do tematu. Moje autko to VW cc model 358, 2.0 tdi 103kW 140km kod silnika CFFB. Na początku jak go kupiłem był zalany castrolem 5w30 ale z racji tej że Castro faktycznie jest już przereklamowany zalalem go później motulem (  https://m.ceneo.pl/11894716). Olej zdecydowanie malina, nie ma co porównywać, przelatalem na motulu 60tys km ale czytając te forum dużo ludzi poleca Milersa i mówi że jest nawet lepszy. Czy ktoś mógł by mi powiedzieć czy był by to dobry olej do mojego samochodu i ewentualnie podesłać linka bo jak wchodzę na str Milersa to wyskakują mi same long life a ja wymieniam olej w samochodzie co 8tys km. Z tego co mi wiadomo long life różni się od zwykłego oleju. Aktualny stan przebiegu auta 155tys km. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepnę do tematu. 

Chcialem was zapytać na temat oleju w passacie b6 słyszałem opinie ze dobry jest mobil. Moje pytanie jest takie czy można wymieniać olej na inne firmy jeśli się jeździ na jednym w moim przypadku castrol. Dzięki za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lejesz firmę, jaką chcesz-olej ma spelniać tylko odpowiednie normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jesZcze dopytam motul 5w30 x-clean czy specific ?

czy zostać przy castrolu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj opinie w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2017 o 14:48, Łysy napisał:

 

Obecnie Mobil.

Zadowolony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.07.2018 o 06:59, Luki vw cc napisał:

Witam. Dołączę się do tematu. Moje autko to VW cc model 358, 2.0 tdi 103kW 140km kod silnika CFFB. Na początku jak go kupiłem był zalany castrolem 5w30 ale z racji tej że Castro faktycznie jest już przereklamowany zalalem go później motulem (  https://m.ceneo.pl/11894716). Olej zdecydowanie malina, nie ma co porównywać, przelatalem na motulu 60tys km ale czytając te forum dużo ludzi poleca Milersa i mówi że jest nawet lepszy. Czy ktoś mógł by mi powiedzieć czy był by to dobry olej do mojego samochodu i ewentualnie podesłać linka bo jak wchodzę na str Milersa to wyskakują mi same long life a ja wymieniam olej w samochodzie co 8tys km. Z tego co mi wiadomo long life różni się od zwykłego oleju. Aktualny stan przebiegu auta 155tys km. 

Nie sugeruj się nazwą oleju. Jak jest longlife w nazwie to nie znaczy, ze masz wymieniać olej w takim trybie. Do CFFB masz dedykowane 2 bardzo dobre oleje z Millersa : XF longlife 5W30 i EE longlife 5W30. Ten pierwszy ma bogatszy pakiet dodatków a drugi jest z technologią  "nanodrive" dającą niższe tarcie i lepszą ochronę silnika. Który lepszy sam nie wiem. Do ostrzejszej jazdy raczej ten z nano ale wymiana max 15 tys. Inny świetny olej, który mogę polecić to opisywany już tu przez mnie Eurol Synthence FS 0W30. Sam mam ten olej w CFGB i jestem bardzo zadowolony.

14 godzin temu, porki napisał:

To jesZcze dopytam motul 5w30 x-clean czy specific ?

czy zostać przy castrolu?

Najlepiej Eurol. A z tych to motul i chyba lepszy będzie specyfic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko że VW musi spełniać normę 504, 507 i olej ten musi mieć oznaczenie c3 do dpf a czytając specyfikację oleju millers którą mi podałeś nie znalazłem właśnie tego oznaczenia i nie wiem już jaki zamówić bo rzecz mówiąc zgłupiałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Luki vw cc napisał:

ten musi mieć oznaczenie c3

Nie musi. Zazwyczaj jest tak że w danej marcie olej z oznaczeniem C3 spełnia wymagania normy, a ten sam olej bez oznaczenia C3 je przewyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok już wsio wiem.. Zamówiłem jednak olej polecony przez sprzedawcę EE millers gdyż bardzo szybko u niego schodzi ten olej a ten o oznaczeniu XF  mówił że wgl się nie sprzedaje i go nie sprowadza. Coś w tym raczej jest :/

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Luki vw cc napisał:

Zamówiłem jednak olej polecony przez sprzedawcę EE millers gdyż bardzo szybko u niego schodzi ten olej a ten o oznaczeniu XF  mówił że wgl się nie sprzedaje i go nie sprowadza.

Nie wierzę, że to napisałeś, nie wierzę, że łyknąłeś taki kit sprzedawcy. No ale przynajmniej producent oleju porządny

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu? Czytałem opinie popytalem kilku osób i olej jest jak najbardziej w porządku. Spełnia wszystkie normy, rekomendowany jest ogólnie do VW i mam nanodrive czy jakoś tak tam było. Skoro lepiej i więcej sprzedaje się taki olej to czemu miał bym go nie kupić np? W razie czego fakturę mam tak że jak pojawią się jakieś problemy to złożę mu reklamację ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności