Skocz do zawartości
Mlody_tm

Jaki olej silnikowy do b7 2.0 TDI CR ?

Rekomendowane odpowiedzi

Każddy olej spełniający normę VW będzie dobry. Nawet Orlen. A jak zmieni się go co 15tys km to tym lepiej dla silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet Orlen

Z ciekawości lejesz taki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dobry kolega.

100 tys juz leje w b7 pasku olej Orlen (jest kierownikiem stacji).

 

I zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak kierownik to pewnie parametry tego oleju w jednym paluszku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wczoraj byłem w Niemczech w SKY i zobaczyłem ten olej Liqui Moly Top Tec 4200 5w30 za 90 euro jakaś masakra u nich z tymi cenami

 

 

heheh opłaca się do Niemiec sprzedawać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanie o LM toptec 4200

bo w necie znajduję info, że to jest "olej mineralny w technologii syntetycznej". Czy ktoś z profesjonalistów zaangażowanych w tematy olejowe może rozjaśnić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej mineralny o parametrach zbliżonych do syntetycznego. Zbliżonych, czyli nie takich samych.

 

 

Hydrosyntetyczny (w Technologii Syntetycznej, Synthetic Technology, HC synthese, Hydro Crack)

 

Oleje hydrosyntetyczne są produkowane z Ropy Naftowej. Są to wysoko przetworzone oleje mineralne. Pod względem budowy molekularnej oraz właściwości fizykochemicznych mają naśladować oleje syntetyczne. Taki olej może mieć właściwości co najwyżej zbliżone do olejów syntetycznych uzyskiwanych z gazu ziemnego na drodze syntezy chemicznej. Nazwy takich olejów są zazwyczaj konstruowane w taki sposób by nawiązywać do olejów syntetycznych co niekiedy wprowadza w błąd klienta, który jest przekonany, że nabył prawdziwy olej syntetyczny.

 

http://www.ekonaft.com.pl/firma/informacje-porady/74-rodzaje-olejow-bazowych

Edytowane przez Morhol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pytanie kto robi oleje na faktycznie syntetycznej bazie z gazu a nie ropy.

I jak oleje na różnych bazach spełniające norme 507 faktycznie wpływają na pracę i środowisko w silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów. kupiłem passata b7 z DE. W lutym było na serwisie. książka po szwabsku ale widzę że jest long life i olej co 30 tys km... słyszałem o tych dłuższych interwałach ale nie wiem czy to ok czy nie ? niby jak tak VW zaleca to źle nie jest ? auto od nowości do teraz miało tak wymieniany olej i filtry i co 2 wizytę czyli co 60 tys km serwis DSG więc teoretycznie o skrzynię jestem spokojny... na naklejkach mam wszędzie wymiana 2018 albo ileś km na liczniku też mi pokazuje ponad rok lub ileś tam km nie pamiętam dokładnie... na dekielku przy silniku castrol jakby fabrycznie zalecany nie pamiętam jaką mam wlepkę z tymi datami po otwarciu drzwi jest widoczna i te daty... tak czytam i ten millers tez jest long life na 30 tys km więc w razie przewidzianej wymiany mogę go zalać... z tym że właśnie nie wiem czy czekać do tych 30 tys czy wymieniać po 15 tys... wtedy nie ma po co lać tego long life... na oleju od lutego od wymiany w serwisie zrobione 5 tys km ... teraz na liczniku 215 tys... w lutym przy 210 tys w serwisie wymieniony rozrząd i też jest notka w książce i tej akcji serwisowej także chcąc nie chcąc mój paszczak jest po zabiegach, nie będę miał porównania jak było przed i po... wracając do oleju??? =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanie taniego oleju co 10 tyś jest lepsze niż lanie najlepszego co 30 tyś.

15 tyś to jest total max. Zmieniaj co 10 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jeśli te 15 tys km będę robił 2 lata ? to co roku po 7.5 tys wymieniać ?? trochę mnie to dziwi skoro tak zaleca producent to jest to dopuszczalne.... wiadomo ze jak się częściej wymieni to lepiej... właśnie patrzyłem w książkę... i wpisy są co 30 tys i tak niemiec serwisował... :) ktoś jeszcze ma swoje zdanie ? :D wrzuci swoje parę groszy? :D

 

Lanie taniego oleju co 10 tyś jest lepsze niż lanie najlepszego co 30 tyś.

15 tyś to jest total max. Zmieniaj co 10 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej drogi nie jest. Odkładaj sobie 25zł miesięcznie na olej + filtr + usługa i wymieniaj co 10 tyś / rok. Auto odwdzięczy się lepszą kondycją.

Siedziałem ostatnio długo w temacie olejowym. Wszelkie tryby LL to zło. Chcesz dbać o auto to lejesz co 10 tyś / rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: olej ciągle się degraduje, zużywa, wytraca swoje właściwości. Podstawą rozważania czy wymieniać co 10tyś czy co 30 tyś jest zbadanie właściwości konkretnego oleju na starcie i co kolejne 10 tyś. I faktycznie wtedy się może okazać, że drogi olej miał fajne parametry na starcie, po 10 tyś niezłe, po 20 tyś słabe, po 30 tyś był już ściekiem. Nie jestem żadnym specjalistą, powtarzam to co wyczytałem od osób siedzących w olejach. Każdy odradzał LL i nazywał ściekiem coś co w silniku krąży kilkadziesiąt tyś KM.

 

Okazuje się, że nic nie zatąpi częstej wymiany oleju a to całe "LL" powstało w jakimś celu i napewno nie w celu dbania o silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję Motul Specific 5W30 z normą 507.00 wymiana oleju i filtra co max 15.000km lub raz do roku (w przypadku przebiegu w większości poza miastem) lub 10.000-12.000km max lub raz do roku (w przypadku przebiegu w mieście), filtr paliwa wymiana raz do roku , najlepiej przed zimą, filtr powietrza raz do roku - koszt niewielki ,a problemów mniej.Oto moje parę groszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to pytanie kto robi oleje na faktycznie syntetycznej bazie z gazu a nie ropy.

I jak oleje na różnych bazach spełniające norme 507 faktycznie wpływają na pracę i środowisko w silniku.

 

Do tej pory lałem Motula, zmieniłem pół roku temu na Millers Oils XF z normą 507, ponoć jest 100% syntetyczny. Trudno wyrazić swoją opinię, bo jeździ tak samo, pali tak samo, nie ubywa, nie widzę różnicy w stosunku do Motula, wymieniam co 15 tyś km.

Edytowane przez sylwek1972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba motul specific z normą 507 to też full seyntetyk. Przeglądałem kilka stron z olejami i wydaje mi się, że Penrite, Nestle, Millers sa na 100% na bazie syntetycznej.

Liquid Moly nie, to baza z ropy poddana obróbce.

Motul nie mam pewności, to samo nie wiem jak z Castrolem. Trochę mnie zaskoczyło LM, bo cenowo wychodzi podobnie jak Millers czy Neste a jednak baza jest inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje 120tys (a wczesniej niemca 180tys) i wszystko na LL. Nie wiem co lał niemiec, ja leje Motula. I nie widze roznicy w pracy silnika.

Jednak dla spokoju teraz wymiana bedzie co 20tys. Ale u mnie 70% przebiegow to autobahny. Jakbym robil 70% tras po miescie to wtedy na pewno wymienałbym co 15tys od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dla takich kierowcó jak Ty Artmin jest LL, jazda autostradowa z jednostajnym dość obiążeniem. Pewnie mając 300 tysi nie wiesz co to DPF.

 

Miałem chwile czasu dzisiaj, poczytałem tematy na forach i wychodzi na to, że norma 507 to ma przede wszystkim zrobić dobrze ekologom i DPFowi. Smarowanie silnika lepiej wypada w niższej normie. Trudny kompromis.

 

Ja rozważam na następną zmianę Shell ten 0w30, Neste City 5w30, Millers albo Penrite. Ten ostatni najchętniej, ale trudności z jego dostępnością odstraszają. Millers nie przekonuje mojego mechanika, on znowóż poleca Motul albo Shell, bo baza faktycznie z gazów, dodatki ok a cena przyjemna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Penrite 507.00 są normalnie i bezproblemowo dostępne w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności