Skocz do zawartości
Mlody_tm

Jaki olej silnikowy do b7 2.0 TDI CR ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 22.01.2018 o 19:59, Lukaz napisał:

Cześć. Zamiast pisać posta proponuję najpierw przeczytać ten temat. Jest cały poświęcony olejom i odpowiedź na twoje pytanie padła już wielkrotnie

Zgadza się. Czytałem.   Tylko ja nie wiem co to PD i pewnie kilku innych istotnych rzeczy. C3 do silników pd i klekocze na zimnym. Bez C3 z norma 504/507 myślę że będzie dobry ale wolę się upewnić.  Nie wiem po prostu z czym to się je. EE czy XF? ktory lepszy... Celowo nie zakladalem nowego tematu i podalem vin żeby uniknąć pytań na które i tak nie znam odpowiedzi. . Dla osób biorących udział w tej dyskusji to 1 zdanie odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad blue nie masz tym się nie przejmuj. Millers to bardzo dobry wybór zarówno EE longlife 5W30 jak i XF longlife 5W30. XF longlife 5W30 ma nawet bogatszy pakiet od EE ale nie ma dodatków nanotechnologicznych obniżających tarcie (w konsekwencji również temperaturę oleju). Oba będa bardzo dobrym wyborem. Jeśli jeździsz dużo z wyższymi prędkościami w trasie to EE będzie moim zdaniem lepszy jednak XF też jest zupełnie wystarczający i do tego nieco tańszy. Każdy z tych olejów ma swoich "zwolenników". Silnik CFFB jest raczej bezproblemowy i nie ma typowych bolączek, choć jak we wszystkich dieslach trzeba uważać na EGR i dpf-a i przynajmniej od czasu do czasu zastosować coś do przeczyszczania ukł. wtryskowego. Zalecam zrobienie płukanki przed wymianą oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.  Mam przebieg 137tys.  Nie wiem jak ma się przebieg do stosowania płukanek. Muszę poczytać na ten temat. 

Ps. A co z filtrem dpf u mnie? Jaki jest? Suchy mokry? Jest jakaś strona odnośnie części i budowy do vw? W bmw wchodzilem na realoem i mialem wszystko na tacy. 

Dzieki raz jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Lukaz napisał:

Ps. A co z filtrem dpf u mnie? Jaki jest? Suchy mokry? Jest jakaś strona odnośnie części i budowy do vw? W bmw wchodzilem na realoem i mialem wszystko na tacy. 

Mam ten sam kod silnika. Zaraz po kupnie samochodu przed zmianą oleju zastosowałem plukankę. Przebieg jaki był to 101 tyś km. Filtr czastek stałych w grupie VAG jest suchy. Jeśli szkukasz strony z częściami to polecam ETKA. Wracając do plukanek to wiadomo zdania są podzielone. Ja we wszystkich swoich samochodach stosowałem płukanie silnika i nigdy nie było problemów z wyciekami itp. Dodam, że stosowałem je nawet przy dużych przebiegach silnika. Jeśli zdecydujesz się na płukankę to polecam firmę Liqui moly.

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liqui Moly ma dobre płukanki - szczególnie ta z serii pro-line jest skuteczna jednak moim zdaniem najlepsza jest płukanka Archoil AR2820 - jest bardzo skuteczna i można spokojnie płukać nawet ponad 30 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liqui moly profesional to chyba białą ma puszkę? Bo są jeszcze koloru czarnego i tak na prawdę nie wiem czym się różnią? Na puszce jest napisane, że do zastosowania w każdym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra teraz mam jakiś punkt zaczepienia. Powoli zaczne zgłębiać wiedzę.  Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, tak przeglądam forum i czytam opinie i szczerze mówiąc nie wiem co kupić heh... zawsze wlewałem castrola ale tak się zastanawiam co polecacie, jakie są wasze mhm doznania z innymi olejami, producentami ? mam przejechane 240 tyś km i też zastanawiałem się nad płukanką wlać specyfik spuścić zalać jakiś tańszy olej żeby pochodził jakiś czas i znów spuścić i dopiero zalać nowy lepszy olej. co wy na to ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Twój post, z którym się zgadzam nieomal w pełni :D

Dwie uwagi:
- lepszość "zachodniego" paliwa - dyskusyjna i czasami ciężko faktycznie stwierdzić różnice w osiągach ale różnice są.
- Motocraft to chyba marka fabrycznych produktów Forda, a ich oleje są chyba z USA ale to musiałbym sprawdzić dokładniej. Castrola u nich nie widziałem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta pewność, ze to Castrol ? Tak w ogóle to teoretycznie jest to niemożliwe, żeby to był Castrol bo Castrol nie jest producentem oleju. Castrol jest marką pod, którą sprzedawane są oleje i marka ta należy do koncernu BP to po pierwsze. Po drugie to fabrycznie VW niekoniecznie zalewa auta tymi samymi olejami, które potem zaleca serwis. Fabtyka może lac zupełnie co innego od innego producenta. To po drugie. a po trzecie to w butelkach z "oryginalnym" olejem też niekoniecznie musi być Castrol ( a raczej BP) bo z dobrze poinformowanych źródeł wiem, ze bywały tam oleje innych marek. To po trzecie. Ten super Castrol lany w serwisach podobno jest robiony cytat "w rafinerii w Gdańsku z .ujowej białoruskiej ropy" koniec cytatu. Motocraft na rynek w PL prędzej będzie "produkowany' w Pcimiu Dolnym niż w USA.

Dnia 4.03.2018 o 17:14, ANDRIUBIKER napisał:

lepsze jest wrogiem dobrego ;) , skoro się nic z silnikiem nie dzieje to w celu jakim jakieś specyfiki stosować? można dużo zaszkodzić, a efektów dodatnich może być zero... skoro od nowości był castrol edge profesional, niskopopiołowy to był dobry olej, zalecany przez producenta, jedynie należy częściej wymieniać olej niż producent niby wymyślił i tyle, i jeździć aż się silnik nie przekręci ;) co wcześniej lub później ale nastąpi 

Skąd wiesz, że "można dużo zaszkodzić"? Jakieś konkrety czy urban legend sprzed dwudziestu lat? A producent zaleca to za co ma zapłacone. Jak by mu Lotos czy Orlen zapłacili więcej niż Castrol to też by ich polecał.  To jest umowa handlowa i nic poza tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Takie mieliśmy informacje,że to Castrol.Po za tym przychodzą też oryginalne opakowania Castrol np Magnatec czy Edge i mają obok swojej nazwy duże loga oraz napisy FORD lub VW.Po trzecie to wątpię żeby np.w Niemczech był olej z Pcimia Dolnego czy z Rafinerii Gdańskiej z Białoruskiej ropy.Mało tego duże sieci serwisowe jak np ATU (ponad 600 warsztatów w DE) sprzedają olej pod marką ATU,a w środku jest Castrol i kosztuje połowę ceny.Pomijając wszystko to oryginalny olej VW Audi Longlife 3 III Motoröl (5W30) Original Öl 5L Norm 50400 50700 G052195M4 w 5 litrowej bańce w VW,a nie u pośredników kosztuje 44,50 euro więc chyba nie ma najmniejszego sensu szukać czegokolwiek lepszego,niewiadomego pochodzenia.

https://shop.ahw-shop.de/vw-audi-longlife-3-iii-motoroel-5w30-original-oel-5l-norm-50400-50700-g052195m4

 

A tu jest przykład Castrola w oryginalnej bańce dedykowanego do Forda.

 

https://www.carshop.com.gr/ford-castrol-magnatec-professional-e-5w20-5lt.html

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale takie oleje ma większość dużych producentów - Castrol ma pozwolenie na swoje logo, bo mają umowę. Motul ma serię "Specific" dedykowaną pod konkretne auta/normy ale czy to oznacza, że Motul jest zalewany w serwisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2017‎-‎01‎-‎10 o 21:00, Mlody_tm napisał:

Kupiłem w aso takie coś:Nie ma takiego tematu odnośnie modelu b7.

 

Krótka historia wymian oleju odkąd mam samochód:

 

 

Zaraz po zakupie był świeżo zalany w aso Shell 5w30 z wpisem 180 tyś. Robiony był do tego przebiegu od nowości co 30 tyś i wg książki róźnie, raz Castrol Professional (czyli jaki???) a raz Shell....

 

Ja po przejechaniu na Shellu kilka tyś nie miałem nic do tego oleju ale postanowiłem wymienić Turbo,

Więc po wymianie zalałem polecany na forum:

 

77687b85fd57d7a7db0b090332c19886.jpg

 

 

 

Miało być cicho i super.

Ja tam żadnych zmian nie poczułem.

 

Przejechalem 10 tyś (195 tyś) i zalałem polecany przez mojego kolege rygera Penrite:

 

bd038eda5e49c35317db1e149ce040ef.png

 

Duża różnica / naprawde poczułem, źe silnik ciszej pracuje.

Temp oleju niższa o kilka stopni na autostradzie.

 

 

Po kolejnych 15 tyś zalałem ten sam (210 tyś),

 

Ale przy kolejnej wymianie przy 220 akurat mi się zachciało wymienić bo po mieście głównie bujałem,

 

I akurat nikt nie miał tego penrite,

 

Więc kupiłem myślałem, że to to samo,

Jakiś c3 ?

f84e4c55136566702a256fd811192a21.jpg

 

I niby ok,

Cicho itp,

 

Ale mimo ze mrozy duze w garazu raz przy 0 st potrafil po pierwszym odpaleniu klekotac glosniej,

Klekot ucichl po 5 min gdy sie troche zagrzał. Metaliczny klekot jakby olej nie dochodził wszedzie ?

Na pewno nie wtryski.

 

Mam nowe :) i w ogóle wszystko mam nowe :)

 

 

I to nie codziennie ten klekot....

Ale znowu sie ostatnio powtórzyło tym razem mimo -10 na dworze auto stało w ciepłym garażu gdzie było ok 9,

Zagrzał świece i po odpaleniu ten sam klekot dziwny.

 

Postanowiłem pozbyć się tego oleju C3,

 

 

c97b800336e5172a81fb276168b8e37a.jpg

Co to za olej koledzy ??

 

Castrol Professional ?

Czy co ?

 

Odpalałem przy -9

I na błysk poszło oraz zero klekotu.

 

Na razie pięknie i cicho auto pracuje,

 

Ale na Penrite chyba było ciszej.

 

Sam nie wiem :)

 

 

A Wy co wlewacie do b7 ?

 

Dnia ‎2017‎-‎01‎-‎10 o 21:00, Mlody_tm napisał:

Nie ma takiego tematu odnośnie modelu b7.

 

Krótka historia wymian oleju odkąd mam samochód:

 

 

Zaraz po zakupie był świeżo zalany w aso Shell 5w30 z wpisem 180 tyś. Robiony był do tego przebiegu od nowości co 30 tyś i wg książki róźnie, raz Castrol Professional (czyli jaki???) a raz Shell....

 

Ja po przejechaniu na Shellu kilka tyś nie miałem nic do tego oleju ale postanowiłem wymienić Turbo,

Więc po wymianie zalałem polecany na forum:

 

77687b85fd57d7a7db0b090332c19886.jpg

 

 

 

Miało być cicho i super.

Ja tam żadnych zmian nie poczułem.

 

Przejechalem 10 tyś (195 tyś) i zalałem polecany przez mojego kolege rygera Penrite:

 

bd038eda5e49c35317db1e149ce040ef.png

 

Duża różnica / naprawde poczułem, źe silnik ciszej pracuje.

Temp oleju niższa o kilka stopni na autostradzie.

 

 

Po kolejnych 15 tyś zalałem ten sam (210 tyś),

 

Ale przy kolejnej wymianie przy 220 akurat mi się zachciało wymienić bo po mieście głównie bujałem,

 

I akurat nikt nie miał tego penrite,

 

Więc kupiłem myślałem, że to to samo,

Jakiś c3 ?

f84e4c55136566702a256fd811192a21.jpg

 

I niby ok,

Cicho itp,

 

Ale mimo ze mrozy duze w garazu raz przy 0 st potrafil po pierwszym odpaleniu klekotac glosniej,

Klekot ucichl po 5 min gdy sie troche zagrzał. Metaliczny klekot jakby olej nie dochodził wszedzie ?

Na pewno nie wtryski.

 

Mam nowe :) i w ogóle wszystko mam nowe :)

 

 

I to nie codziennie ten klekot....

Ale znowu sie ostatnio powtórzyło tym razem mimo -10 na dworze auto stało w ciepłym garażu gdzie było ok 9,

Zagrzał świece i po odpaleniu ten sam klekot dziwny.

 

Postanowiłem pozbyć się tego oleju C3,

 

Kupiłem w aso takie coś:

 

c97b800336e5172a81fb276168b8e37a.jpg

 

Co to za olej koledzy ??

 

Castrol Professional ?

Czy co ?

 

Odpalałem przy -9

I na błysk poszło oraz zero klekotu.

 

Na razie pięknie i cicho auto pracuje,

 

Ale na Penrite chyba było ciszej.

 

Sam nie wiem :)

 

 

A Wy co wlewacie do b7 ?

witam ten olej to VAPSOIL 50700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podobno Castrol LL ale nie ma 100% pewności.Pewne jest jedno,jest to dobry olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAPSOIL 50700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 3 lat leje Motula 5W30 specific do B7 i 5W40 do B6, wczesniej był castrol edge i roznica u mnie jest kolosalna. Przede wszystkim nie dolewam nic w trakcie 15 tys/roku uzywania - na castrolu po pół roku dolewałem. Auto pracuje ciszej, temperatury w okolicach 100 C.

Ja jestem bardzo zadowolony. Spróbuję jeszcze kiedyś tego Penrite Enviro+ ale w tym roku mam jeszcze 5l motula więc zostaje na nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dnia 22.03.2018 o 08:24, user78 napisał:

 5W40 do B6,

5W40 szczególnie na zimę jest niezbyt odpowiedni.Średnica kanałów olejowych jest trochę za mała na olej 40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na motulu 5w30 to wszystko jest cacy inne samochody tez na motulu. Ojciec w superbie lal castrola edga 5w30 a potem kupil ori olej i co jak co tam samo i pachnialy kolor identyczny itp wiec ori w aso castrola sie kupuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie zapachu i koloru wiesz, że ASO sprzedaje Castrola? :D 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności