Skocz do zawartości
Osek

Rozładowany Akumulator Jak otrzyć samochód B5 FL Kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następujący problem, po odebraniu samochodu od mechanika następnego dnia padł mi akumulator.

Samochód posiada fabryczny centralny zamek, przy którym jak rozładowany jest akumulator nie można otworzyć drzwi kluczkiem. Bębenek się kręci ale samochód sie nie otwiera, ryglownia prawodopodobnie trzyma pompka od centralnego. (Na naładowanym aku, otwieranie działa z kluczyka bez problemu) Ostatnim razem jak przydarzyła mi sie taka sytuacja udało mi sie dostać do samochodu przez bagażnik ale tym razem bębenek od klapy stoi i ani drgnie. Pewnie się zasyfił dlatego że nie był dawno używany. Na siłe nie mam co próbować bo jestem na granicy złamania kluczyka.

Nie mam możliwości dostania sie pod samochód bo jest bardzo nisko osadzony i ma osłonę silnika. Czy ktoś poradzi jak otworzyć awaryjnie maske lub może można jakoś podać prąd pod któreś gniazdo. Czytałem że w B6 można podać przez halogeny ale tutaj jedynie kończy sie tym że zapala sie drugi halogen ;) Dodam że samochód ma też hak więc jest też wyjście przewodów może mozna przez to podać prąd? Tylko w które gniazda? A może ma ktoś pomysł jak rozruszać tylny zamek na klapie bagażnika.

Bardzo proszę o pomoc bo juz nie mam pomysłów. Czytałem też o wygiętym śrubokręcie i otwieraniu maski ale też nie idzie bo jest tam za mała szczelina.

 

dodam iż wcześniej przeszukałem formum i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie przez rozrusznik możesz podać napiecie

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostanę się do rozrusznika :( za nisko osadzony to już musiałbym mieć porządny lewarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządnie nasmarowac obie wkładki i rozruszac, jak nie pójdzie to poświęcić wkładkę zamka i ja wydlubac to około 30 sekund lub lamakiem 2 sekundy, zamek jest elektryczny nie ma żadnej pompki czasami wystarczy nagiac wkładkę w stronę otwierania aby microstyk zaskoczył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlugim srubowkretem otworz klape silnika (poszukaj na forum jakie sa sposoby)

 

a pozniej to juz drobnostka zeby podlaczyc napiecie :papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlugim srubowkretem otworz klape silnika (poszukaj na forum jakie sa sposoby)

 

a pozniej to juz drobnostka zeby podlaczyc napiecie :papa

Czytałem o tym śrubokręcie ale tam jest tak ciasno ze ciężko tam co kolwiek włożyć. Boję się uszkodzić lakier :)

Tam też pisali że trzeba zdjąć grila a to możliwe jest dopiero po otworzeniu maski.

A odnośnie tego zamka to czemu jak wkładka chodzi to zamek stoi ? Co go blokuje (trzyma)? Bo jak przekręcam kluczyk to rygiel coś tam się trochę rusza ale ewidentnie coś go trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie baw sie tymi benbenkami bo i tak nic nie zdzialasz a narobisz sobie kosztow

 

to juz lepiej pobawic sie tym zamkiem w klapie,co najwyzej polamiesz atrape to kupisz za pare zlotych i sam zalozysz

jak bys jenak chcial zdejmowac atrape (nie wiem czy sie da bez otwarcia maski) to podgrzej farelka ja,bedzie elastyczniejsza bo na tym mrozie na bank sie polamie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie baw sie tymi benbenkami bo i tak nic nie zdzialasz a narobisz sobie kosztow

 

to juz lepiej pobawic sie tym zamkiem w klapie,co najwyzej polamiesz atrape to kupisz za pare zlotych i sam zalozysz

jak bys jenak chcial zdejmowac atrape (nie wiem czy sie da bez otwarcia maski) to podgrzej farelka ja,bedzie elastyczniejsza bo na tym mrozie na bank sie polamie

 

Właśnie przeczytałem na forum że ktoś napisał o tej opcji ze śrubokrętem ze ona działa tylko w przypadku jeśli nie ma się tej plastikowej osłonki na zamku, to prawda? Jest tez jakas metoda Patricka ale juz w tym wątku z maską nie wyświetlają się zdjęcia :/ A on ma zablokowane otrzymywanie PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie baw się w to co piszą koledzy bo stracisz pieniądze. Nie napisze na forum jak się to robi bo każdy złodziej przeczyta i wejdzie. Zobacz do skrzynki napisze ci wiadomość. Potem napisz na forum czy pomogło ale wiem ze na 100% pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego nie baw się w to co piszą koledzy bo stracisz pieniądze. Nie napisze na forum jak się to robi bo każdy złodziej przeczyta i wejdzie. Zobacz do skrzynki napisze ci wiadomość. Potem napisz na forum czy pomogło ale wiem ze na 100% pomoże.

Wielkie podziękowania za pomoc, sposób wojtf23 pomógł ! Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz kazdy będzie dumal co to za sposob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy zlodziej podchodzi z lamakiem albo kamieniem,jak chce wejsc to wejdzie,dla mnie najszybsza bezinwazyjna metoda to od spodu podac plusa nawet jak jest oslona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że ty kolego musisz się kłaść na śniegu czy na błocie albo na kartonie. A ja tylko klęknę i mam auto otwarte. A złodziej może i wejdzie do auta z lamakiem czy kamieniem a ja wejdę śrubokretem nie uszkadzając niczego w aucie. Każde kombi w moich rękach jest otwarte.

 

P.S. Kolego złodzieje już nie wchodzą z łamakiem czy kamieniem. Wiem bo mojemu tacie z przed okna ukradli paska. Zostało tylko 1 metr śladów bieżnika na śniegu. I coś jeszcze powiesz o kamieniach.

 

Kolego piasek1985 Jak chcesz wiedzieć napisz na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze mozna powoli i na spokojnie ale dla zlodzieja liczy sie czas on musi wejsc do auta w kilka sekund a nie minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że nie przyszedł do głowy pomysł z otwarciem maski.Przecież to kilka chwil i TADAŁ....

Od zewn. można przecież to zrobić. Latareczka żeby trafić w punkt, płaski długi śrubowkręt i czasami jeszcze płaskie cęgi i po sprawie..

Ja na miejscu kolegi bym się nie męczył tylko podpioł się pod rozrusznik prostownikiem na chwilę i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wymieniał może ktoś z was ten plastik z maski który trzeba pociągnąć aby zwolnić blokadę? Bo mam go akurat do wymiany i nie moge znaleźć nigdzie informacji jak go wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wymieniał może ktoś z was ten plastik z maski który trzeba pociągnąć aby zwolnić blokadę? Bo mam go akurat do wymiany i nie moge znaleźć nigdzie informacji jak go wymienić.

 

Otwierasz maskę, zaglądasz na koniec " dzyndzla " €który chcesz wymienić przy zamku

-odpinasz zawleczkę z bolca(po odpieciu będzie się cały czas trzymała na bolcu)

-rozginasz delikatnie śrubokrętem " widelki "€ którymi zakończony jest cały ten plastik i ściągasz z zamka€“ zakładasz nowy i po sprawie.

Max 30 min roboty jeśli nigdy nie robiłeś

Edytowane przez dariusz198012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otwierasz maskę, zaglądasz na koniec " dzyndzla " €który chcesz wymienić przy zamku

-odpinasz zawleczkę z bolca(po odpieciu będzie się cały czas trzymała na bolcu)

-rozginasz delikatnie śrubokrętem " widelki "€ którymi zakończony jest cały ten plastik i ściągasz z zamka€“ zakładasz nowy i po sprawie.

Max 30 min roboty jeśli nigdy nie robiłeś

 

tylko w takich temp. to ogrzej nowy plastik opalarka itp.

bo inaczej przy rozginaniu moga peknac widelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko w takich temp. to ogrzej nowy plastik opalarka itp.

bo inaczej przy rozginaniu moga peknac widelki

Dokładnie jak kolega Kajos podpowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wojtek prosze tez o info... bo dzisiaj podjechala po mnie laweta zeby mi auto zabrac bo nie dzialalo juz od miesiaca a tu kluczyc nie dziala ;0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności