Skocz do zawartości
majkel

Fotele z pamięcią jak zakodować

Rekomendowane odpowiedzi

tak cały fotel działa, przyciski od pamięci też działają nawet bez podłączenia do can.

Nie da się zapisać ustawień przyciskiem set ale to jasne bo fotel nie jest podłączony do can i nie jest zakodowany

No to ja już nie rozumiem bo raz piszesz że jest podłączony, kodowanie GW zrobione a raptem pisze że jest Nie podłączony i nie zakodowany?

 

ogólnie masz 3 opcje

1 uszkodzony sterownik

2. Źle coś podłączyłeś

3. Jest gdzieś przerwa w obwodzie

 

co do trzeciego punktu to robisz tak miernik do ręki i sprawdzasz przewody od słupka do kostki fotela (przewody can) następnie od kostki fotela aż do sterownika fotela. Możliwe że gdzieś masz naderwany przewód can

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się wymądrzał ale skoro fotel działa to powiedzmy, że elektryka jest o.k. Pozostaje kwestia podłączenia. Skoro wywala błędy tzn. że jakaś komunikacja jest. Dziwne tylko, że sypie błędami nie zależnie od tego jak podłączy kable do CAN ( i dlaczego sypie jeszcze innymi błędami). Być może brakuje gdzieś masy ew. uwalony sterownik. Jedynie jego podmiana może rozwiać wszystkie wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie fotel jest dobry tylko mechanik do dupy.

Dziwi mnie to że ci co mają fotele nie mówią wszystkiego.

Po 1 źle wpinasz CAN

Po 2 nie umiesz Kodować

 

CHŁOPAKU ZRÓB TAK:

Dowiedz się do którego CAN masz się wpiąć (domyślam się ze to CAN komfortu ale nie jestem pewien )

Przedzwon miernikiem obie żyły żeby sprawdzić czy jest ciągłoś komunikacji (pewnie ze jest )

Zakoduj w GW i w sterowniku drzwi kierowcy.

Nie wiem jak jest w passata ch bo jie mam borda ale może coś tam jest do zaznaczenia lub w komforcie.

Jest cień nadziei ze padnięty jest fotel ale raczej po skanie widać ze poszczególne moduły nie mogą się dogadać z fotelem. Wiedza ze coś jest podłączone ale nie wiedzą co i stad mój wniosek ze źle się w instal podłączyłeś.

Co złego to nie ja [emoji14]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to ja już nie rozumiem bo raz piszesz że jest podłączony, kodowanie GW zrobione a raptem pisze że jest Nie podłączony i nie zakodowany?

 

ogólnie masz 3 opcje

1 uszkodzony sterownik

2. Źle coś podłączyłeś

3. Jest gdzieś przerwa w obwodzie

 

co do trzeciego punktu to robisz tak miernik do ręki i sprawdzasz przewody od słupka do kostki fotela (przewody can) następnie od kostki fotela aż do sterownika fotela. Możliwe że gdzieś masz naderwany przewód can

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Fotel jest podłączony do elektryki wszystko w nim działa. Nie mam tylko podłączonych dwóch przewodów do can tzn podłączyłem je , w vcds dodałem fotel z pamicią i wtedy pokazała się błędy załączone w pierwszym poście.

żeby wykluczyć sterownik od fotela odłączyłem wtyczkę od fotela ale błędy były te same, potem aby wykluczyć moje podłączenie do can odłączyłem tez przewody wpięte do can ale błędy pozostały te same.

Dopiero kiedy wykoduje z gatewaya fotel z pamięcią błędy znikają

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Nie będę się wymądrzał ale skoro fotel działa to powiedzmy, że elektryka jest o.k. Pozostaje kwestia podłączenia. Skoro wywala błędy tzn. że jakaś komunikacja jest. Dziwne tylko, że sypie błędami nie zależnie od tego jak podłączy kable do CAN ( i dlaczego sypie jeszcze innymi błędami). Być może brakuje gdzieś masy ew. uwalony sterownik. Jedynie jego podmiana może rozwiać wszystkie wątpliwości.

z tym sterownikiem to rozumiem że mówisz o sterowniku od fotela (tym pod fotelem ).

Tylko czemu błędy pokazują się od razu po wkodowaniu opcji fotela w gatewayu?

Tak sobie myślę z rzeczy dołożonych mam tylko licznik , moduł bluetooth i sterownik od szyb w drzwiach kierowcy ale wszystko to działa poprawnie.

Mogę wymienić sterownik od szyb w drzwiach kierowcy bo stary jeszcze mam ale to w zasadzie wszystko

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Panowie fotel jest dobry tylko mechanik do dupy.

Dziwi mnie to że ci co mają fotele nie mówią wszystkiego.

Po 1 źle wpinasz CAN

Po 2 nie umiesz Kodować

 

CHŁOPAKU ZRÓB TAK:

Dowiedz się do którego CAN masz się wpiąć (domyślam się ze to CAN komfortu ale nie jestem pewien )

Przedzwon miernikiem obie żyły żeby sprawdzić czy jest ciągłoś komunikacji (pewnie ze jest )

Zakoduj w GW i w sterowniku drzwi kierowcy.

Nie wiem jak jest w passata ch bo jie mam borda ale może coś tam jest do zaznaczenia lub w komforcie.

Jest cień nadziei ze padnięty jest fotel ale raczej po skanie widać ze poszczególne moduły nie mogą się dogadać z fotelem. Wiedza ze coś jest podłączone ale nie wiedzą co i stad mój wniosek ze źle się w instal podłączyłeś.

Co złego to nie ja [emoji14]

 

Wpinam się do cana komfort i do tego mam się wpiąć

komunikacja jest bo bez wkodowania żadnym błędami nie sypie i wszystkie sterowniki są wyświetlane

Do podłączenia zostały tylko kable od can ale mimo braku podłączenia od razu po wkodowaniu są błędy i to za każdym razem te same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj. Żeby nie było błędów to musisz spać się dobrze.

1) jak podepne sz dobrze a nie zakodujesz w GW to i tak pojawi ci się na autoscanie ze są fotele mimo ptaszka w GW a błędy będą w innych sterownikach z którymi współpracuje fotel

2) podepne sz się źle tzn odwrotnie do can lub do innego can to tez będą błędy

3) jak w pkt 2 i zakodujesz w GW tez będą błędy.

 

Wątpię abyś miał pecha i sterów pamięci fotela miałby uwalony sterownik w części odpowiadającej za komunikację.

 

Łączysz zgodnie ze schematem z ELSA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchaj. Żeby nie było błędów to musisz spać się dobrze.

1) jak podepne sz dobrze a nie zakodujesz w GW to i tak pojawi ci się na autoscanie ze są fotele mimo ptaszka w GW a błędy będą w innych sterownikach z którymi współpracuje fotel

2) podepne sz się źle tzn odwrotnie do can lub do innego can to tez będą błędy

3) jak w pkt 2 i zakodujesz w GW tez będą błędy.

 

Wątpię abyś miał pecha i sterów pamięci fotela miałby uwalony sterownik w części odpowiadającej za komunikację.

 

Łączysz zgodnie ze schematem z ELSA ?

 

A jeśli błędy pokazują się od razu po wkodowaniu w GW?

Fotel nie jest podłączony do GW(can) a błędy są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeśli błędy pokazują się od razu po wkodowaniu w GW?

Fotel nie jest podłączony do GW(can) a błędy są

 

No a jak drzwi zakodujesz jeszcze?

Tam zdaje się jest coś o współpracy z fotelem - zapamiętują się przecież nastawy lusterek.

A w komforcie nie trzeba kodować? - jest powiązanie kluczyka z pamięcią fotela...

 

Tak zgaduję, ale czytając wypowiedzi innych, samo się nasuwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeśli błędy pokazują się od razu po wkodowaniu w GW?

Fotel nie jest podłączony do GW(can) a błędy są

Misiu kolorowy skoro mówisz GW ze ma fotel to ***** chyba wszystko co używa fotela chce się z nim skomunikować a jak go fizycznie nie podłączyłeś to z czym ma się komunikować

[urlhttps://youtu.be/3dAUdEtMidM]film[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Misiu kolorowy skoro mówisz GW ze ma fotel to ***** chyba wszystko co używa fotela chce się z nim skomunikować a jak go fizycznie nie podłączyłeś to z czym ma się komunikować

[urlhttps://youtu.be/3dAUdEtMidM]film[/url]

 

No dobra kumam

Jutro będzie kolejna próba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wszystko już działa.

Został jeden błąd ale to pewnie przez szybkozłączki

Address 19: CAN Gateway Labels: 3C0-907-530-V3.clb

Part No SW: 3C0 907 530 L HW: 3C0 907 951

Component: J533__Gateway H13 0152

Revision: H13 Serial number: 3300P099210007

Coding: FDA1FF06000602001002

Shop #: WSC 12345 123 12345

VCID: 2A5BE423850AF24EEA7-807F

 

1 Fault Found:

00470 - Combination comfort Databus in Single Wire

011 - Open Circuit

Freeze Frame:

Fault Status: 01101011

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 1

Reset counter: 190

Mileage: 126009 km

Time Indication: 0

Date: 2057.14.28

Time: 10:57:55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznacza, że ta magistrala danych przeszła na awaryjny tryb działając na jednym przewodzie ponieważ na drugim jest przerwa.

 

Napisz, co było skoro piszesz, że już wszystko działa. Przyda się innym, którzy w przyszłości będą szukali pomocy tak, jak Ty szukałeś teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się szybkozlaczkami. Najprawdopodobniej nie połączyły się do końca przewody. Dzisiaj podłączyłem od nowa przewody do can i wszystko ok było

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączam się szybkozlaczkami. Najprawdopodobniej nie połączyły się do końca przewody. Dzisiaj podłączyłem od nowa przewody do can i wszystko ok było

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki

 

No dzięki,

miałeś rację:bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączam się szybkozlaczkami. Najprawdopodobniej nie połączyły się do końca przewody. Dzisiaj podłączyłem od nowa przewody do can i wszystko ok było

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Szybkozłączki na przewodzie 0.35 mm masakra taki problem jest przylutować dwa przewody?

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem nie, nie chciałem ich ciąć. A szybkozłączki mam scotchlock więc są całkiem spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem nie, nie chciałem ich ciąć. A szybkozłączki mam scotchlock więc są całkiem spoko

Nie no ja nie mówię o cięciu przewodów tam jest tak cienka osłona że wystarczy paznokciem zdrapać izolację i się do lutować i masz pewność stuprocentową że jest OK

 

A tak to widzisz jakie są dobre szybkozłączki że parę dni walczyłeś z fotelem

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie racja

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączam się szybkozlaczkami.

ja pierd... bez komentarza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności