Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No własnie. Ale niestety w MY2020 z DP tzw MIB3 Gen2 soft 0152  (usb c, brak DVD, zegary z B8 FL)  tutaj OBDeleven poległo..

Ale konkurencja OBDApp już ma rozwiązanie również przez kodowanie więc jest szansa, że obdelevn uaktulanią wkrótce.

https://www.stemei.de/pages/coding/vw-arteon-3h/discover-pro-video-bild-freischaltung.php

Vorherige Aktualisierungen: 19.01.2020 Version 1.0.12 - VIM Modelle 2020 unterstützt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuje kodowanie dla dynamic light assist żeby światła automatyczne były domyślnie włączone i żeby do tego załączały się od mniejszej prędkości niż 65km/h oczywiście jeśli na to pozwoli teren i otoczenie.  Pomoże ktoś? Potrzebuje do paska b8 

 

Pewnie to dwa kodowania Ale dynamice light assist automatycznie załączone jako domyślne to fajna sprawa.

 

Do tego próg włączenia długich przy dynamic trzeba zmienić na ciut niższy . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam troszkę niedosyt że eleven do podstawowego nawet skanu i odczytu błędów musi mieć  dostęp do internetu inaczej nie działa.

Kombinuję ciągle jak uruchomić USB2 w discover, to co trzeba mam zaznaczone w kodowaniu i adaptacjach a w hub usb  działa tylko jedno gniazdo usb.  

Screenshot_20200125-152425.png

Screenshot_20200125-152503.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Petro napisał:

Mam troszkę niedosyt że eleven do podstawowego nawet skanu i odczytu błędów musi mieć  dostęp do internetu inaczej nie działa.

Kombinuję ciągle jak uruchomić USB2 w discover, to co trzeba mam zaznaczone w kodowaniu i adaptacjach a w hub usb  działa tylko jedno gniazdo usb.  

 

 

 

Mam aktywne dwa usb jak coś mogę zajrzeć w module 5F czy gdzieś jeszcze szukać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pawswi napisał:

 

Mam aktywne dwa usb jak coś mogę zajrzeć w module 5F czy gdzieś jeszcze szukać ?

Dziękuję.Jak masz chwilkę to  będę wdzięczny.Tak tylko w 5F są te parametry, wstaw jakiś zrzut ekranu.                                                                                               

Według opisów na necie mam wszystko ustawione jak powinno,w adaptacjach "Activation_for_external_usb"  tak jak na zrzucie wyżej w moim  poście.

Ciekawa sprawa bo  5F przyjmuje wszystkie inne zmiany w kodowaniu czy adaptacjach ,np wejście aux ,czy offroad ,kamerę cofania itd.Sterownik 5F  przyjmuje i wszystko prawidłowo działa .

Po wymianie z rns510 na discovery  w 5F  było sporo błędów  ale dopasowałem całe kodowanie ,adaptacje łącznie z ustawieniem  dynaudio.Pla 2,0 ruchome linie itp.   i wszystko działa, pozostał mi jeden znany błąd filtra can.

Co do zmiany parametrów załączania świateł długich to bym pokopał  w adaptacjach asystenta light asist [sterownik  A5]  ,tak było w platformie PQ ale nie będę pisał bzdur gdzie i co bo nie mam MQB.

Edytowane przez Petro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mialem lusterek skladanych , i w koncu sobie zamontowalem , czy ktos wie jak zrobic by sie chowaly ?? lub co trzeba zrobic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2020 o 21:13, pawswi napisał:

 

Próg załączania drogowych bym spróbował tutaj  moduł 09 

   RLS_lights_for_autobahn:

            p_v_autobahn_on:

                140 km/h

            p_v_autobahn_off:

                65 km/h

A wiesz jakie wartości można tam wpisać?

 

Poczytałem trochę i chyba nie oto dokładnie chodzi  

 

Chciał bym jadąc np 40km/h mieć załączone DLA automatycznie  bo teraz jest to próg załączenia minimalny 65km/h

Wiem że jak są załączone DLA to wyłączają się chyba przy 50km/h lub mniejszej prędkości automatycznie. 

 

 

Światła mijania w pasku b8 top led mam bardzo nisko ustawione.  Chyba trzeba je ręcznie podnieść A wczesnej sprawdzić w jakim stanie są ponieważ po wioskach ma krótkich nic nie widać A zapierdalać po wyżej 65km/h się nie da jechać  ;( 

 

 

Edit. U mnie opcja  RLS_lights_for_autobahn

Jest nieaktywna!!!!  Passat b8 my2016

 

Panowie proszę o pomoc odnośnie aktywacji tylnych świateł led jako drl lecz chodzi tyko o obrys czyli ringi z fotki bez pasków w środku lampy.

Znalazłem inne forum zagraniczne Ale do końca nie mogę sobie poradzić 

http://forum.obdeleven.com/thread/1873/tail-light-coding

Prośba o pomoc w przetłumaczeniu lub napisaniu kodowania  bo ja nie widzę nigdzie funkcji do włączenia drl.
Dziękuję za pomoc.

PASSAT B8 2015 MY2016

 

Proszę chłopaki w was nadzieja.

20200131_233813.jpg

Screenshot_20200131-234252_Chrome.jpg

Screenshot_20200131-234339_OBDeleven.jpg

Edytowane przez pawelstaszow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2020 o 10:46, pawswi napisał:

No własnie. Ale niestety w MY2020 z DP tzw MIB3 Gen2 soft 0152  (usb c, brak DVD, zegary z B8 FL)  tutaj OBDeleven poległo..

Ale konkurencja OBDApp już ma rozwiązanie również przez kodowanie więc jest szansa, że obdelevn uaktulanią wkrótce.

https://www.stemei.de/pages/coding/vw-arteon-3h/discover-pro-video-bild-freischaltung.php

Vorherige Aktualisierungen: 19.01.2020 Version 1.0.12 - VIM Modelle 2020 unterstützt

Ręcznie VCDS v2 się nie da w taki B8 MY2020 ?? Chciałbym u siebie ustawić VIM.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się włączyć, aby w tym Vag dpf pokazywało zmierzoną ilość sadzy? U mnie w tym miejscu są NOx

Screenshot_2020-03-13-05-35-44-283_com.applagapp.vagdpf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do "pawelstaszow"

Aby ustawić ledy obrysowe tylnych lamp jako DRL musisz zmienić ustawienie następujących pozycji:

Używając np. OBD11 po kolei:

Wybrać - Select Control unit 09 (Central Electrics)
Wybrać - Security access
Wpisać kod - Access Code 31347
Wybrać - Adaptation
Wybrać - Leuchte16 - Lightfunction D16 change from non-active to Daylight running lights (czyli zmienić opcję z nie aktywnych na Daylight runnin lights lub po niemiecku Tagfahrlicht)
Wybrać - Leuchte17 - Lightfunction D17 change from non-active to Daylight running lights (to samo jak wyżej)

I tyle :-) ot cała historyja :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Denerwują mnie lagi pedału gazu. Jak muszę gdzieś szybko wyskoczyć auto zastanawia się sekundę i dopiero wyrywa do przodu.

Kiedyś zmieniałem OBD11 ustawienie pedału z VW na Audi ale nic to nie dało.

Znacie jakiś sposób czy to tak musi być?

Zdrówka :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje chyba tylko chiptuning skrzyni i przeprogramowanie obrotów na danym biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Majkel2017 napisał:

Denerwują mnie lagi pedału gazu. Jak muszę gdzieś szybko wyskoczyć auto zastanawia się sekundę i dopiero wyrywa do przodu.

Kiedyś zmieniałem OBD11 ustawienie pedału z VW na Audi ale nic to nie dało.

Znacie jakiś sposób czy to tak musi być?

Miałem kiedyś BiTD, a w nim https://www.chiptuning.com/pedalbox.html Robił się wtedy szatan z tego auta. Oczywiście turbodziury nie unikniesz, ale różnica była znacząca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, mam moda ale wiele to nie poprawiło. 

 

Macmaciek widzę że zmiłeś BiTdi na jedną słuszną opcję TSI 280 :)

Chyba się zdecyduję na tą przystawkę do pedału gazu jeśli nie będzie innej opcji.

 

Pozdrówka

Edytowane przez Majkel2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym różni się zmierzona wartość sadzy od obliczonej ??? bo jest dość duża różnica . Po wypalaniu zmierzonej mam "na minusie" -1,5 g, a obliczonej 6g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem film kolegi ELDAR pokazujący jak poprawić reakcję pedału gazu.

 

Robiłem tą procedurę ale nie zadziałało. Sprawdzę raz jeszcze i dam Wam info co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam passata b8 2015, 2.0 tdi w wersji comfortline, bez przedniej kamery, bez led. Jedyne co posiada to front assist :D i radio DM.
Kupiłem obd11 i nie bardzo wiem co mogę ciekawego zakodować - ogólnie jestem laikiem w tym temacie, czytam i nie bardzo wiem co.

Czy jest jakaś dobra dusza, która mogłaby podrzucić mi kilka propozycji?
Zrobiłem testk zegarów, ilość zatankowanego paliwa, próbowałem zrobić sygnał dźwiękowy przy zamykaniu czy otwieraniu (tak samo w golfie VII mojej żony) ale ani w jednym ani w drugim nie działa. Aktywacja przebiegła pomyślne i kicha - dźwieku brak.

 

 

edit. jak się nie obrazicie bo to nie to forum to zapytam czy może ktoś zna rozwiązanie bo w golfie VII małżonki mam wrażenie że autohold puszcza troszeczke za szybko, w passacie muszę mu dać trochę więcej mocy żeby puścił. I efekt jest taki że na wzniesieniu czasem mi golf potrafi zjechać do tyłu - jak to zmienić żeby trzymał dłużej?? a nie praktycznie jak teraz po delikatnym puszczeniu sprzęgła.


Z góry dziękuje i pozdrawiam

Edytowane przez Jedai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po zakodowaniu dzwieku zamykania i otwierania wlaczyles to w ustawieniach samochody w radiu??

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, JarekDlu napisał:

A po zakodowaniu dzwieku zamykania i otwierania wlaczyles to w ustawieniach samochody w radiu??

nie a trzeba?? ":D

edit:

Jesteś wielki !! normalnie Cie kocham ! działa i w golfie i w passacie.:D

 

zostaje w takim razie kwestia autohold i tego ile trzeba dać mu gazu zeby puścił. 

no i ewentualnie innych udogodniej dla mojej wersji passata tj. bez led i bez kamerki z radiem DM.

Edytowane przez Jedai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Jestem nowym posiadaczem B8 wszędzie szukam kodowania high beam assist o ile sie nie myle mam led basic i oczywiście moduł zakupiony u Eldara,

Prośba aby ktoś podrzucił kodowanie aktywacji świateł drogowych automatycznych.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności