Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam pytanie odnośnie funkcji Highbeam memory. Czy jej aktywacja nie poprzestawia mi nic ze światłami bo mam wersje z wycinaniem wiązki DLA , a ktoś wcześniej pisał że zrobił mu się problem, co prawda to chyba dotyczyło ustawienia samej funkcji High beam assist ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną temat a w zasadzie prośbę. Mam problem w swoim samochodzie z climatronikiem, co prawda posiadam Golfa ale panel chyba jest identyczny co w Passacie.  Problem objawia się tym że przy ustawieniu na auto i temperaturze na 21-22 w samochodzie jest za zimno. Sprawdzałem termometrem i jest ok 19 stopni po 30 min jazdy. Podejrzewam że problemem jest czujnik temperatury wewnątrz kabiny ten w środku regulacji siły nawiewu. Podczas pracy przy trybie auto i 21 nastawionej pokazuje wartość 23-24 stopni. No i tu wydaje, że jest w tym problem. Niestety serwis twierdzi, że jest dopuszczalne odchylenie i panelu wymienić nie chcą. Ale od kiedy zakupiłem odbeleven  zacząłem trochę eksperymentować i zauważyłem że wskazania tego czujnika  mają się ni jak do tego co jest w kabinie. Np dzisiaj na dworze jest koło 0, auto stało noc na zewnątrz. Wsiadam podłączam obd i z czytuję wartość temp wew. I mam około 7 stopni.  Nie odpalam silnika, temp nie zmienia się za bardzo. Odpalam silnik, wciskam na panelu climatronika  na off a temperatura tego wskaźnika idzie sobie powolutku do góry pomimo że w kabinie raczej bez zmian po ok 3 min dojdzie ok 17 stopni. Po włączeniu dmuchawy na grzanie po krótkim czasie wskazuje już ponad 21 stopni. Włączenie dmuchawy na low i odczekaniu kolejnych kilku minut powoduje temp spadnie ale tylko o klika stopni może do 15 pomimo że z nawiewów dmucha o temp 7 stopni. 

Miałbym prośbę jak mógł ktoś poświecić 10 min i zrobić taki eksperyment u siebie i podesłać logi obdeleven w csv z temp nawiewu na nogi, nawiewu P i L oraz temp wew. Byłbym wdzięczny. Może uda mi się wreszcie uda mi się rozwiązać zagadkę.

Jak macie różnice w temp nawiewów prawo i lewo ? Bo u mnie jest 3 stopnie. W instrukcji od serwisu klimatyzacji w VW dopuszczalne  jest 8 ;) stopni różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bbob napisał:

Cześć. Mam pytanie odnośnie funkcji Highbeam memory. Czy jej aktywacja nie poprzestawia mi nic ze światłami bo mam wersje z wycinaniem wiązki DLA , a ktoś wcześniej pisał że zrobił mu się problem, co prawda to chyba dotyczyło ustawienia samej funkcji High beam assist ?

 

Pozdrawiam

Nic się nie popsuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj za pomocą OBDELEVEN pro wykonałem kodowanie GATEWAY. Wymieniałem z wersji C na L.

W wersji C miałem pomocnika, czyli opisane poszczególne bity. Po montażu wersji L nie było podpowiedzi przy poszczególnych bitach. 

Poradziłem sobie ponieważ znalazłem na innym forum Tourana opis poszczególnych bitów.

Poza tą trudnością (sporą) jestem zadowolony z urządzenia i polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TJA przez obdeleven-da sie?

mam ACC i LA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co musze zamontowac zebym widzial na tel

Co sie dzieje z dpf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś Elm. Ja mam v Gate za 70 zł oraz program VAG dpf za 3 Euro około m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do podglądu wystarczy VAG DPF w wersji FREE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 3 Euro nikt nie zbiednieje, za to twórca się ucieszy, wersja darmowa jest trochę ograniczona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze dokupic  cos

Czy bluetooth wystarczy

Odpalilem  auto i siedze z telefonem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym nie mogl wybrac swojego silnika

P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam chyba nie ma wyboru silnika, odpalasz apke, dajesz connect and refresh i powinno działać, oczywiście Bluetooth włączony. 

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zbiednieje, ale dlaczego ma płacić za coś czego nie potrzebuje a na dodatek mu nie działa?

@Galux20 sciagnij apkę do testowania połączenia z EML327 i sprawdź czy to działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_20190107-092336.png

mi cos takiego wyskakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakodowalem powiadomienia dzwiekowe lock/unlock ale nie slychac sygnalu. Robilem za pomoca app z obdeleven i recznie wg opisow. I nie wiem co robie zle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem co zle zrobilem. Trzeba te opcje zaznaczyc w ustawieniach samchodu w radiu. Teraz slysze... tak samo jest z domykaniem szyb w deszczu... kodowanie tylko uaktywnia opcje do wyboru ale trzeba samemu zaznaczyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozna rozpoznawanie pieszych zakodowac przed obdeleven?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności