Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Dean napisał:

Działa :)

W sterowniku 9 / Subsystem / RLFS trzeba zaznaczyć bit 1 i bit 2.

Po tym zabiegu szyby się zamykają. Warunkiem jest, że samochód jest zamknięty pilotem i musi minąć "jakaś" chwila, kilka minut :)

robiłem wg tego opisu:

Cytuj

Rain Closing (automatyczne zamykanie okien w czasie deszczu)
Wybierz sterownik 09 (Centralny układ elektroniczny)
Dostęp bezpieczeństwa
Login 31347
Adaptacje
(15) Access Control 2-Regenschliessen_ein_aus
Wartość: Permanent
(16) Access Control 2-Regenschliessen_art
Wartość: Permanent
(28) Zugriffskontrolle 2-Menuesteuerung Regenschliessen
Wartość:Aktif
Wybierz sterownik 09 (Centralny układ elektroniczny)
Kodowanie
Podsystem: Rain / Light Sensor (RLS)
Bajt 0
Bit 1-Bit 2 aktywny

pojawiała się opcja w menu ale szyby się nie zamykały ALE fakt, że test robiłem od razu po zamknięciu auta. Mówisz, że wystarczy odczekać kilka minut??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, shibby napisał:

Mówisz, że wystarczy odczekać kilka minut??

Tak, od razu nie zadziała. Coś na zasadzie, że zamknąłeś auto i poszedłeś. Po kilku minutach czujnik się aktywuje by wyczekiwać na deszcz. Ciekawe co na to akumulator :| 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz to u siebie zakodowane? Nie rozładowuje się akumulator przez noc? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez noc nie, praktycznie codziennie jeżdżę. Ciekawe co będzie, jak się zostawi samochód na cały tydzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dean napisał:

Przez noc nie, praktycznie codziennie jeżdżę. Ciekawe co będzie, jak się zostawi samochód na cały tydzień. 

Nic, miałem to w Skodzie O2FL i akumulator wytrzymał 8 lat :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2018 o 11:00, jopstons napisał:

Dzień dobry. Po aktualizacji oprogramowania w Samsung Galaxy S7 Edge, przestało działać przekazywanie obrazu lustrzanego z telefonu na Discovery Pro.

Tym samym najbardziej ubolewam na braku możliwości oglądania Youtube i korzystania z Google Maps.

Wersja Systemu Android: 8.0.0.

Co musiałbym zrobić? Ktoś miał podobną historię ?

Powtarzam mój komunikat. Dzięki OBDleven odblokowałem oglądanie filmów w czasie jazdy, ale po aktualizacji Androida w telefonie przestało mi działać (pokazywać) na Discovery PRO zawartości pulpitu mojego telefonu. Tym samym nie mogę już np korzystać z Google Maps czy Youtube na Discovery PRO. Co muszę teraz zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2018 o 18:52, Bialy387 napisał:

Koledzy czy jest opcja przestawienia lusterek tak żeby rozkładały się dopiero po włączeniu zapłonu a nie po otwarciu drzwi?

Tak by wyeliminować zbędne machanie lusterkami?

To rzeczywiście miałoby sens. Ile razy jak się czegoś zapomni lusterka robią rundkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba że otworzysz drzwi od strony pasażera - wtedy się nie rozkładają (przynajmniej u mnie) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, u mnie (MY2017) lusterka się rozkładają po każdym otwarciu auta czy to z kluczyka czy przez którykolwiek czujnik w klamce. Żadne drzwi nie muszą zostać otwarte żeby się rozłożyły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie każdorazowe otwarcie drzwi rozkłada lusterka, a wiem że w Audi lusterka zaczynają się rozkładać dopiero po uruchomieniu zapłonu i tak jest według mnie lepiej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Tobol napisał:

To ciekawe, u mnie (MY2017) lusterka się rozkładają po każdym otwarciu auta czy to z kluczyka czy przez którykolwiek czujnik w klamce. Żadne drzwi nie muszą zostać otwarte żeby się rozłożyły

Też mam MY 2017, HL, easy open/close. I do tego mam ustawione otwieranie danej strony auta (nie wszystkich drzwi naraz) - jeśli to ma jakieś znaczenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie czy mając Vcds warto kupić obd11? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz mobilności to warto, ale jeśli robisz wszystko w garażu to raczej nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Endrju napisał:

Jeśli potrzebujesz mobilności to warto, ale jeśli robisz wszystko w garażu to raczej nie warto.

Dzięki :) właśnie mam w hali możliwość robienia wszystkiego i tak czytam, że większość tu obd11 i mówię może jakaś lepsza opcja pod względem możliwości ustawień ale teraz już wiem ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno tańsza. Za ok 200zł można kupić legalne OBDeleven Pro. W podobnej cenie można dostać jedynie spiracone VCDS z Chin czego nie popieram. Wiadomo więc, że lepiej kupić legalnie OBD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest już na OS? Czy tylko android ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy kwartał 2019 iOS BETA.

Trzeci kwartał 2019 iOS wersja finalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to potwierdzone info? Gdzie będzie można zapisać się do testów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info prosto ze źródła ;)

Co do testów nie wiem,  dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2018 o 18:52, Bialy387 napisał:

Koledzy czy jest opcja przestawienia lusterek tak żeby rozkładały się dopiero po włączeniu zapłonu a nie po otwarciu drzwi?

Tak by wyeliminować zbędne machanie lusterkami?

Cześć. Udało mi się to zakodować, choć nie do końca. Po zakodowaniu działa to tak, że jak otwieram auto krótko po zamknięciu, to lusterek nie rozkłada (jak coś zapomnę i wracam). Jednak jak auto postoi dłużej zamknięte, to rozkłada lusterka zaraz po otwarciu.

Czyli nie całkiem co chciałeś, ale główną funkcję celu spełnia - nie machasz lusterkami jak się szybko po coś wrócisz.

Mam B8 MY17 rocznik 2016.

Kodowanie:

Control Unit 09 (Central Electrics) -> Security access: 31347 -> Adaptation -> Spiegelverstellung ->

                  Spiegelabsenkung bei Rueckwaertsfahrt -> active [Default]

                  Menuesteuerung Spiegelabsenkung -> active [Default]

                  Funk Spiegelanklappen -> active [Default]

                  Funk Spiegelanklappung Modus -> "by look command via remote control key" [Default]

                  Menusteuerung Funk Spiegelanklappen -> active [Default]

                  Signalisierung_Spiegelanklappung -> not active [Default: active]

Daj znać czy zadziałało.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności