Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sterownik 09 wyświetla sie na liście ale ma z boku czerwoną kropkę. Podczas skanowania błędów sprawdza ten sterownik i po skanowaniu aplikacja informuję ze błędów nie ma... ale gdy po skanowaniu wejdzie sie ponownie w liste wszystkich sterowników to juz tego sterownika 09 nie ma wogóle na tej liscie.Gdy rozłacze sie z autem i połacze ponownie sytuacja sie powtarza...Zaznacze że wczesniej bylo ok aż do dzisiaj....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem. Odblokowałem sobie poprzez Aplikację w OBDeleven jakieś dodatkowe ustawienia świateł. Szczerze nie wiem nawet czy ich już nie miałem standardowo ¬¬ Tak czy siak, popsuło mi się działanie Dynamic Light Assist. Dotychczas światła potrafiły śledzić samochód przed nami. Jak jechałem za kimś, to się rozdzielały by go nie oślepiać. Teraz to nie działa. Jest tylko albo długie, albo krótkie. Jak samochód jedzie z naprzeciwka to światła lewe go nie śledzą, tylko wszystkie nagle się zmieniają na krótkie. 

Nie wiem też czy winę ponosi sam OBDeleven, czy tez serwis, bo przed tym modem miałem resetowanie ustawienia „wszystkiego” w celu naprawy problemów z DM, a żadnej większej trasy nie robiłem więc działania nie sprawdzałem. Raczej nie sądzę, by serwis coś sknocił. Stawiam na OBDeleven.

Pytanie więc, czy można cofnąć działanie Aplikacji w OBD11? Chciałbym aby DLA działało mi normalnie.

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odpaliłeś apkę "High Beam Assist" to właśnie zmieniłeś system Dynamic Light Assist (wycinanie wiązki) na Light Assist (przełączanie mijania/długie). Być może pomoże zrobienie tej apki jeszcze raz z wartością off a jeśli nie to odezwij się do mnie na PW. Będę potrzebować kopie zapasową po angielsku ze sterownika 09, A5 i 55 lub 4B (jest od 2017)

 

Edit. Tak myślę, że lepiej nie rób jej na OFF bo wyłączy Ci wszystko, od razu wyślij mi kopie tych sterowników.

Edytowane przez Eldar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krystian. W High Beam Assist nic nie zmieniałem. Jedynie dodatkowe ustawienia świateł, ilość paliwa w L i sygnał zamykania i otwierania drzwi. 

Muszę tylko znaleźć skąd wziąć te kopie zapasowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz do sterowników które wypisałem i nad dole jest opcja backup/kopia zapasowa. Robisz ja dla każdego. Potem wychodzisz do garażu/historia i wysyłasz na maila [email protected]

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dean, jeżeli masz wybrany profil jazdy Comfort to wtedy chyba swiatla nie działają w trybie dynamic ale właśnie przelaczaja się statycznie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimś sposobem pojawił się błąd w sterowniku świateł, przez co działały one jakby w trybie awaryjnym. Wykasowanie błędu naprawiło ich działanie... na szczęście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem się przywitać to mój pierwszy post,

 

W piątek odbieram passata z salonu. Chciałbym mieć funkcję przerzucenia widoku z telefonu (iphone) w trakcie jazdy (np: yanosik)

W pakiecie z autem mam dostęp przez 3 lata do car-net : Guide & inform

I tu pytanie czy muszę mieć wykupiony dostęp do app-connect aby podłączyć obd eleven i mieć zrzut ekranu?

Czy wystarczy tylko dokupić OBD i resztę załatwi aplikacja?

Czy iphone da radę podłączyć czy musi być android?

Z góry dziękuję.

Edytowane przez Lukas_da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OBDeleven nie ma żadnego wpływu na wyświetlanie telefonu na ekranie. Możesz jedynie zdjąć blokadę prędkości z tego co działa na postoju i blokuje się w czasie jazdy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że muszę wykupić usługę app-connect (1000zł w serwisie VW), nie ma innej opcji?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lukas_da napisał:

Witam chciałem się przywitać to mój pierwszy post,

 

W piątek odbieram passata z salonu. Chciałbym mieć funkcję przerzucenia widoku z telefonu (iphone) w trakcie jazdy (np: yanosik)

W pakiecie z autem mam dostęp przez 3 lata do car-net : Guide & inform

I tu pytanie czy muszę mieć wykupiony dostęp do app-connect aby podłączyć obd eleven i mieć zrzut ekranu?

Czy wystarczy tylko dokupić OBD i resztę załatwi aplikacja?

Czy iphone da radę podłączyć czy musi być android?

Z góry dziękuję.

Jak ja brałem Passata w grudniu w salonie to powiedzieli mi że w moim discovery media nie można zrobić aktywacji app-connect.
Wcześniej chciałem to wynegocjować jako rabat i pewnie dlatego tak było powiedziane :)

Dałem sobie spokój... muzykę i tak puszczam przez USB z iPhone'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lukas_da napisał:

Czyli rozumiem, że muszę wykupić usługę app-connect (1000zł w serwisie VW), nie ma innej opcji?

Pozdrawiam

App Connect pozwoli Ci korzystać z połączenia Android Auto, MirrorLink i Apple CarPlay. Masz iPhone'a więc możesz korzystać z CarPlay, jednak nie uświadczysz tam Yanosika ani Google Maps. Żeby to działało potrzebujesz zrobić Jailbreak i zainstalować mały dodatek. Wtedy CarPlay jest w pełni odblokowany i działa na nim każda aplikacja, a nie tylko zatwierdzone przez Apple. Na forum utworzyłem osobny temat z instrukcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eldar Czy w obd11 jest możliwość deaktywacji czy coś podobnego AdBlue?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach zamawiam Arteona i jako posiadający alergię na wszelkie systemy start/stop mam pytanie czy w najnowszych VAGach OBD11 da radę w jakiejkolwiek formie to gówno wyłączyć..?

Ktoś tu poruszył ten temat ale nie znalazłem czy już działa czy jeszcze. Odbiór kwiecień/maj więc jeszcze mam trochę czasu, ale nie zaszkodzi zapytać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, multisync napisał:

@Eldar Czy w obd11 jest możliwość deaktywacji czy coś podobnego AdBlue?

Wyłączyć pewnie można ale podejrzewam że nie będzie to tylko jedno kliknięcie bo może się wiązać z wieloma zmianami i może się okazać że OBDeleven nie da rady.

Ja nigdy tego nie robiłem ale w kodowaniu silnika na pewno można ustawić że nie jest zamontowany. Co z tego wynika nie wiem.

 

Rkarcz, można wyłączyć start stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, multisync napisał:

@Eldar Czy w obd11 jest możliwość deaktywacji czy coś podobnego AdBlue?

A po co to daektywować? Pełny zbiornik 11 litrów wystarcza spokojnie na 7-10 tys. km

A koszt zatankowania do pełna jest znikomy, ale za to ekologicznie dla środowiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A np. po to, że pojawia się co jakiś czas błąd, który zdaniem serwisu oznacza konieczność wymiany układu a ponieważ auto jest po gwarancji to przewidywany koszt wynosi ok. 4 tyś zł ?

  • Nie lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, multisync napisał:

A np. po to, że pojawia się co jakiś czas błąd, który zdaniem serwisu oznacza konieczność wymiany układu a ponieważ auto jest po gwarancji to przewidywany koszt wynosi ok. 4 tyś zł ?

Ja miałem taki przypadek przy 1400 km przebiegu. Kontrolka check engine - diagnoza: wtrysk ad blue nie podaje zalecanej dawki płynu. Wymienili na nowy z gwaracji. Gość w serwisie mówił,że sama część 3 tyś zł.

Edytowane przez kemmot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności