Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A czy udało się komuś zakodowac pulsacyjne światła STOP podczas awaryjnego hamowania? Bo do tej pory znalazłem tylko awaryjne której wtedy się włączają, ale tak już miałem fabrycznie ??

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mam jeszcze jedno pytanie, czy tego adaptera OBDeleven nie można trzymać na stałe podłączonego do gniazda? Bo np rozladuje akumulator? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szylton napisał:

I mam jeszcze jedno pytanie, czy tego adaptera OBDeleven nie można trzymać na stałe podłączonego do gniazda? Bo np rozladuje akumulator? 

Nie sprawdzałem na własnym przykładzie, ale na którymś forum ktoś przestrzegał przed zostawianiem urządzenia w gnieździe właśnie z uwagi na akumulator. Jest też dźwięk ostrzegawczy w aplikacji - myślę że to dużo mówi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to potwierdzam że rozladowuje akumulator ? Codziennie jeździłem, ale dziś przed 19 wszytko zgasł. 

Zastanowiło mnie dziś ze mimo zamkniętego auta świeci się na zegarach czerwona ikonka (P) i świeci się ta pomarańczowa lampka na przycisku od ręcznego. Zawsze mi się wydawało że po zamknięciu w aucie jest ciemno, ale pomyślałem że może zaraz zgaśnie. Może to był właśnie zwiastun że OBD ciągnie ?

Mam jeszcze na stałe podłączony do USB telefon w podłokietniku, ale tam to chyba prąd odcina się parę minut po zamknięciu auta 

Tyle dobrego że szybko podjechali z Assistance, odpalili prostownikiem i trochę go przegonilem po autostradzie. Wygląda że jest ok 

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam po krótkim urlopiku w Bieszczadach i odpowiadam na pytania :D

szylton, Zostawiając OBDeleven w gnieździe masz dwie możliwości.

1. Po prostu odejdziesz sobie z telefonem, nie rozłączając się w aplikacji z samochodem - na pewno rozładuje akumulator. 

2. Rozłączysz się w aplikacji z samochodem - wtedy powinno być w porządku i nie rozładuje akumulatora ale i tak odradzam zostawiać w gnieździe. :)

szylton, KacperVip, Mam tylko miganie trzeciego światła stop w czasie działania awaryjnych. W sumie do tego samego się sprowadza przy ostrym hamowaniu ale pewnie miga też na postoju. Musicie sprawdzić bo nie robiłem tego.

Trzecie światło hamowania miga, gdy światła awaryjne są aktywne

STG 09 > Login 31347 > Adaptacje > ...

> Kanal "(16)-Dynamische Blinkmodi(lub Dyn. turn signal modes) -Warnblinken_Zuendung_EIN" > Ustaw na "aktiv"
> Kanal "(17)-Dynamische Blinkmodi(lub Dyn. turn signal modes)-Warnblinken_Zuendung_AUS" > Ustaw na "aktiv"
> Kanal "(5)-Leuchte22BR MA57-Lichtfunktion B 22" > Ustaw na "Aktive Blinkfunktion hat ein auf 1 gesetztes zugeordnetes Bit in pa_dynamisch_blinken"
> Kanal "(8)-Leuchte22BR MA57-Lichtfunktion C 22" > Ustaw na "Blinken links Dunkelphase"
> Kanal "(9)-Leuchte22BR MA57-Lichtfunktion D 22" > Ustaw na "Blinken rechts Dunkelphase"
> Kanal "(11)-Leuchte22BR MA57-Dimming Direction CD 22" > Ustaw na "minimize"
> Kanal "(12)-Leuchte22BR MA57-Lichtfunktion E 22" > Ustaw na "Bremslicht"
> Kanal "(14)-Leuchte22BR MA57-Dimmwert EF 22" > Ustaw na "100"

 

Edytowane przez Eldar
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie :)

W sumie nigdy mi w aplikacji nic nie wyskakiwało, może dlatego, że ją po prostu zamykam bez rozłączania :) ale jednak wybiorę pewniejsze rozwiązanie usuwania adaptera z ODB.

Co do pulsacyjnych stopów, to jeśli to tylko 3cie światło ma migać, w dodatku nawet na zwykłych awaryjnych, to chyba zrezygnuję z tego pomysłu :)

Szukam też sprawdzonego kodowania Asystenta Pieszych (Pedestrian Assist). Już mi to kiedyś Wagen aktywował, ale robiliśmy to trochę na raty nie mając pewności czy faktycznie działa. Choć wyświetla mi się w menu i nawet już 2 razy zdawało mi się że to właśnie przed pieszym przy jezdni pokazała mi się czerwona choinka, ale chciałbym sprawdzić czy na pewno wszystko co trzeba jest zakodowane.

Doszukałem się stron australijskich, w których jest napisane że można to zrobić, ale nie było niestety instrukcji :/

No i oczywiście sam Emergency Assist i Traffic Jam Assist by mnie interesował, ale to rozumiem jeszcze nie odkodowano:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze dzisiaj działałem z Octavią i włączyłem koledze potwierdzanie zamknięcia Auta sygnałem dźwiękowym, i on ma to w formie "bipnięcia" klaksonem tak jak w amerykańskich autach. Też bym tak wolał :D ale nie wiem od czego to zależy, u siebie wybierałem opcję zarówno "normal" jak i "kurz" ale głos wydaje tylko syrena alarmu, te pipnięcia.

Miał ktoś z tym doświadczenia?

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w Skodzie nie ma fabrycznego alarmu tylko centralny zamek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! może to być na rzeczy, bo kolega w sumie się zarzeka, że ma fabryczny alarm ale dodatkowo inny zamontowany w salonie. A może być tak że ma centralkę i po prostu dołożyli tylko w salonie swój alarm i spieli z centralką, porozklejali mu czujki po kabinie ma też domontowaną diodę. Może być jak mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma fabrycznego alarmu to nie bedzie dzwieku zamkniecia/otwarcia drzwi pomimo opcji w menu. Na jakims forum to bylo przerabiane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.12.2017 o 12:45, szylton napisał:

Chyba, że w MY2017 tak ładnie to poprawili jak mówisz, tylko pytanie kiedy Ci się przełącza na ciemną mapę??

 

Masz filmik jak to działa. Automat włączył światła mijania bo padał deszcz ( a w zasadzie mżawka ), a ekran DM świecił na jasno z ustawieniem auto :

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, pytanie odnośnie samego urządzenia OBDeleven. Czy też macie takie problemy, by się z nim połączyć. Aplikacja na androidzie wyświetla Connecting, ale kręci i kręci i nic się nie dzieje. Próbuję odłączać moduł od samochodu, restartuję telefon i na zmianę i za którymś razem jakoś łaskawie telefon wykrywa urządzenie i się z nim łączy. Jednak za każdym razem jest walka, nigdy za pierwszym razem. Trochę to irytujące... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się tak jak przy poprzednim połączeniu nie rozłączysz się w aplikacji tylko odejdziesz z telefonem. Najlepiej wejść w "garaż" i jest tam czerwone kółeczko do rozłączenia z samochodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Eldar napisał:

Dzieje się tak jak przy poprzednim połączeniu nie rozłączysz się w aplikacji tylko odejdziesz z telefonem. Najlepiej wejść w "garaż" i jest tam czerwone kółeczko do rozłączenia z samochodem.

Nie miałem nawet pojęcia, że tak trzeba :) Dzięęęęki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam informacje że OBDeleven już działa bezproblemowo z najnowszym Passatem, Tiguanem i Arteonem. Gdybyście mieli jakieś problemy z połączeniem proszę sprawdźcie czy macie najnowszą wersję aplikacji oraz warto wyczyść dane CACHE w ustawieniach telefonu/aplikacje/OBDeleven

 

Pozdrawiam,

Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy moze ktos miał podobny problem do mojego..... a mianowicie od jakiegoś czasu nie mogę  połączyć sie ze sterownikiem 09 Centralny układ elektroniczny wyskakuje napis "włącz zapłon i spróbuj ponownie" . Oczywiscie zapłon jest włączony.Probowalem kilka razy i nic...Z resztą sterowników urządzenie łaczy sie bez problemu. Pacjent to Vw Cc 2013 r.Macie jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, amall napisał:

Koledzy moze ktos miał podobny problem do mojego..... a mianowicie od jakiegoś czasu nie mogę  połączyć sie ze sterownikiem 09 Centralny układ elektroniczny wyskakuje napis "włącz zapłon i spróbuj ponownie" . Oczywiscie zapłon jest włączony.Probowalem kilka razy i nic...Z resztą sterowników urządzenie łaczy sie bez problemu. Pacjent to Vw Cc 2013 r.Macie jakieś sugestie?

Próbowałeś zaktualizować aplikację lub wyczyścić pamieć CACHE ?

Trzeba wejść w ustawienia telefonu/ aplikacje/OBDeleven/wyczyść pamieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Eldar napisał:

Próbowałeś zaktualizować aplikację lub wyczyścić pamieć CACHE ?

Trzeba wejść w ustawienia telefonu/ aplikacje/OBDeleven/wyczyść pamieć

Tak...pamięć Cache wyczyszczona aplikacja zaktualizowana.Spróbuję odinstalować i ponownie zainstalować apke bo nic innego do głowy mi nie przychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyświetla się w ogóle na liście sterowników? Jaki jest kolor kropki z numerem sterownika? Podczas skanu błędów sprawdza go?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności