Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o programowanie to większe różnice w kompatybilności są pomiędzy rocznikami modelowymi Passata niż pomiędzy Golfem, Passatem, Arteonem, Leonem, Octavią czy czymkolwiek na MQB z tego samego rocznika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.12.2017 o 22:12, Eldar napisał:

Nie ma czegoś takiego i proszę nie wprowadzaj w błąd.

Jest tylko opcja zdjęcia blokady prędkości z działającego systemu a to zupełnie co innego.

No fakt może źle się wyraziłem.  Dzięki za wylapanie mojego błędu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czołem!

Wyposażyłem się w końcu w OBD11 i mogę trochę pokodować.
Włączyłem sobie Skandydawskie DRL i teraz kiedy jest dzień a światła mijania chcą mi się z automatu zaświecić, to wyłączam przełącznik na "0" i jeżdżę na samych przednich DLR z włączonymi tylnymi mijania. 
Problemem jest to że na AID wyświetla mi się wielgachny napis "Włącz światła mijania" i nie mogę wyswietlać mapy ani nic innego.

Czy ktoś wie gdzie (w jakim sterowniku) można wyłączyć ten komunikat??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, szylton napisał:

i jeżdżę na samych przednich DLR z włączonymi tylnymi mijania. 

Ale wiesz, że to jest niezgodne z naszymi przepisami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szylton napisał:

czołem!

Wyposażyłem się w końcu w OBD11 i mogę trochę pokodować.
Włączyłem sobie Skandydawskie DRL i teraz kiedy jest dzień a światła mijania chcą mi się z automatu zaświecić, to wyłączam przełącznik na "0" i jeżdżę na samych przednich DLR z włączonymi tylnymi mijania. 
Problemem jest to że na AID wyświetla mi się wielgachny napis "Włącz światła mijania" i nie mogę wyswietlać mapy ani nic innego.

Czy ktoś wie gdzie (w jakim sterowniku) można wyłączyć ten komunikat??

Powinno pomóc

STG 09 > Login: 31347 > Kanal "Außenlicht_uebergreifend(lub Assistance light functions)-Fahrlichtwarnung_Hinweis_Konfig" > Ustaw wartość na "nieaktywna"

Pozdrawiamy i dziękujemy za zakupy :rumieniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Eldar napisał:

Pozdrawiamy i dziękujemy za zakupy :rumieniec

Mały ten świat, ja kupiłem od was pod koniec listopada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, motomouse napisał:

Ale wiesz, że to jest niezgodne z naszymi przepisami ?

tak, wiem że jest to niezgodne z naszymi przepisami :) ale podchodzę do tego z głową, bo bezpieczeństwo stawiam na 1 miejscu. Wolę, żeby świeciły mi się też tylne światła mijania w sytuacji gdy odpalone są tylko przednie DRLy, bo będę lepiej widoczny. Ileż to razy widziałem, (ciekawe, że zwykle japońskie auta) które jadą tylko na przednich DRLach w deszczu albo mgle, lub przy ogólnie kiepskiej widoczności, bo automatyka nie zadziałała a człowiek zapomniał.

Wszak chyba jest też obowiązkiem jazda na światłach mijania (przód/tył) jeśli ktoś nie ma świateł DRL.

Często jest jednak taka sytuacja, w której chciałbym obejść automatykę świateł i jechać tylko na DRL gdy jest po prostu widno, a czujnik jakoś woli jechać na mijania. Wtedy na AID jest ten komunikat który ogranicza funkcjonalność, więc chcę się go pozbyć ;)

15 godzin temu, Eldar napisał:

Powinno pomóc

STG 09 > Login: 31347 > Kanal "Außenlicht_uebergreifend(lub Assistance light functions)-Fahrlichtwarnung_Hinweis_Konfig" > Ustaw wartość na "nieaktywna"

Pozdrawiamy i dziękujemy za zakupy :rumieniec

Dzięki! :) ja z polecania Deana u Ciebie zamówiłem ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś włączał sobie potwierdzenie zamknięcia/otwarcia auta sygnałem alarmu/klaksonu?

Ja próbowałem to ostatnio z listy Aplikacji wybrać, niby poprawnie zakodowało ale bez żadnych zmian :(

Czy zamykam dotykowo czy z pilota jest cisza i słychać tylko ryglowanie zamków :/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz to:

STG 09 > Login: 31347 > Adaptacje > …

> Kanal "(1)-Rückmeldungssignale-Akustische Rueckmeldung entriegeln" > Ustaw na "ja"
> Kanal "(2)-Rückmeldungssignale-Akustische Rueckmeldung verriegeln" > Ustaw na "ja"
> Kanal "(7)-Rückmeldungssignale-Menuesteuerung akustische Rueckmeldung" > Ustaw na "aktiv"
> Kanal "(8)-Rückmeldungssignale-Akustische Rueckmeldung global" > Ustaw na "aktiv"
> Kanal "(9)-Rückmeldungssignale-Akustische Rueckmeldung Signalhorn" > Ustaw na "aktiv"

w razie potrzeby

> Kanal "(3)-Rückmeldungssignale-Dauer der Akustischen Rueckmeldung vom Einfachhorn" > Ustaw na "normal" oder "kurz"

Zamiast grupy Rückmeldungssignale możesz mieć Acknowledgement signals

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki! Zerknę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, szylton napisał:

dzięki! Zerknę :)

Daj znać czy działa oraz jaki wydobywa dźwięk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.12.2017 o 10:09, szylton napisał:

Wolę, żeby świeciły mi się też tylne światła mijania w sytuacji gdy odpalone są tylko przednie DRLy, bo będę lepiej widoczny.

Tak się zastanawiam - co Cię skłania do tego, że używać kombinacji DRL + tylne pozycje, zamiast normalnie ,jak człowiek jeździć na mijania gdy jest taka potrzeba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko i wyłącznie wizualny efekt i wygoda - mapa na AID nie jest czarna, a nie chce mi się co chwila zmieniać w ustawieniach Dzień/Noc.

Choć na pierwszym miejscu stawiam bezpieczeństwo, także zapewniam Cię, że gdy tylko jest taka potrzeba to jeżdżę na mijania i to jest dla mnie priorytet. Niemniej wielokrotnie, szczególnie latem, przy pięknej widoczności włączają się mijania i tak jak wspomniałem - czarna mapa - i jakoś tak mentalnie mi to nie pasuje :P Więc ja to traktuję jako zwiększenie bezpieczeństwa poprzez dodanie tylnych pozycyjnych do przednich DRL - a to tylko zwiększa moja widoczność na drodze.
Nie jest tak, że jeżdżę na DLR + pozycja tył, zamiast normalne mijania

Aczkolwiek mogę Cię zrozumieć jeśli mierżą Cię tego rodzaju modyfikację "niezgodne z przepisami" - bo mnie np. denerwuje jak ludzie robią sobie amerykańskie obrysówki i jeżdżą z na stałe świecącymi awaryjnymi, albo co gorsze mają zintegrowane kierunkowskazy z czerwonymi lampami STOP...

Także podsumowując, moja modyfikacja ma na celu dołożenie Tylnej Pozycji do DRL aby być jeszcze lepiej widocznym przy dobrych warunkach widoczności, a nie używać DRL z tylnymi postojówkami kiedy trzeba jeździć na mijania, jak Bóg przykazał:) 

To tak jak poprzednio miałem Fiata Bravo, który nie miał fabrycznych DRL i musiałem (zgodnie z prawem) zawsze jeździć na mijania. Nowoczesne auta mają w standardzie DRL, ale wtedy nie świecą im światła z tyłu, włączają mijania dopiero gdy czujnik wykryje zmrok. Więc ja teraz mam pośrednie rozwiązanie i jestem oświetlony zawsze z każdej strony, a dodatkowo kiedy wymagają tego warunki włączam światła mijania. Tylko bardziej ja chce decydować kiedy warunki tego wymagają, a nie żeby automatyka robiła to za mnie. Za niebezpieczne uważam za to jak ludziom ta "automatyka" nie włączy świateł mijania po zmierzchu albo w czasie deszczu/mgły i jadą na samych DRLach... niewidoczni (z tyłu całkowicie).

Edytowane przez szylton
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szylton,

Jest chyba lepszy sposób. Tak zrobiłem i mam full auto bez bawienia się przełącznikiem. Po prostu dokodowujesz że tylne to też DRL...

Control unit 09 (Central Electrics) -> Security access -> 31347 -> Adaptation ->

Leuchte16BLK SLB35BLK SL KC9 -> Lightfunktion D16 -> Tagfahrlicht [Default value: nicht aktiv]

Leuchte17TFL R BLK SRB3TFL R BLK SR KC3 -> Lightfunktion D17 -> Tagfahrlicht [Default value: nicht aktiv]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

50 minut temu, szylton napisał:

Niemniej wielokrotnie, szczególnie latem, przy pięknej widoczności włączają się mijania i tak jak wspomniałem - czarna mapa - i jakoś tak mentalnie mi to nie pasuje

A to jest związane z natężeniem światła z przodu ;-) Im słoneczniej, tym DRL'e są mniej widoczne. Tak więc automatyka przełączająca na mijania działa poprawnie ;-)

48 minut temu, szylton napisał:

Aczkolwiek mogę Cię zrozumieć jeśli mierżą Cię tego rodzaju modyfikację "niezgodne z przepisami"

Absolutnie mnie to nie mierzi ;-) ,tak tylko zapytałem. Twój cyrk, twoje małpy :D

 

A co do nocnego trybu na AID - nie wiem jak to jest w Twoim przypadku rozwiązane, ale u mnie na DM, nawet jak są włączone światła mijania, a jest jasno to DM jest w trybie dziennym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) zastanawiam się czy dokładnie tak nie zrobiła właśnie ta skrótowa Aplikacja w OBD11. Bo teraz tak właśnie mam, jeśli jeżdżę na Auto to świecą się DRL + tył jeśli jest jasno, jeśli ciemno to Automatyka zapala mijania przód.

A jeśli chcę wymusić wyłączenie świateł mijania (bardzo dobre warunki a czujnik wariuje) to wtedy włączam na "0" (zero) i zostają same DLR + tył. Oraz wczoraj, dzięki waszej pomocy, jeszcze wyłączyłem ten komunikat o konieczności włączenia świateł.

Generalnie większość czasu jeżdże na Auto :)

2 minuty temu, motomouse napisał:

A to jest związane z natężeniem światła z przodu ;-) Im słoneczniej, tym DRL'e są mniej widoczne. Tak więc automatyka przełączająca na mijania działa poprawnie ;-)

point taken, ale tak jak piszę, używam tego z głową

2 minuty temu, motomouse napisał:

Absolutnie mnie to nie mierzi ;-) ,tak tylko zapytałem. Twój cyrk, twoje małpy :D

:) 

3 minuty temu, motomouse napisał:

A co do nocnego trybu na AID - nie wiem jak to jest w Twoim przypadku rozwiązane, ale u mnie na DM, nawet jak są włączone światła mijania, a jest jasno to DM jest w trybie dziennym. 

U mnie w DP (analogicznie pewnie jest w DM) są 3 opcję.

1. Automat - powiązane ze światłami mijania, jak się świecą  to mapa jest czarna, jak nie to jasne
2. Manualny tryb dzień - zawsze jest jasno niezależnie od świateł
3. Manualny tryb noc - zawsze jest ciemno niezależnie od świateł

Tylko jak ustawię sobie jakiś manualnie to wsiadając do auta w nocy mapa daje po gałach i muszę znowu manualnie zmieniać, stąd wolę automatykę... kontrolowaną ;)

Chyba, że w MY2017 tak ładnie to poprawili jak mówisz, tylko pytanie kiedy Ci się przełącza na ciemną mapę??

W roczniku 2015 ewidentnie światła i kolor mapy jest ze sobą sprzężone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, szylton napisał:

tylko pytanie kiedy Ci się przełącza na ciemną mapę??

 

Jak jest ciemno w środku :D A przynajmniej mam takie wrażenie - nigdy się na tym nie zastanawiałem za bardzo, ale teraz poobserwuję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dean napisał:

Daj znać czy działa oraz jaki wydobywa dźwięk :)

Jest! Działa ?? dzięki! Jest takie świergotnięcie pojedyncze przy zamykaniu, podwójne przy otwieraniu. Mam ustawiona opcje na krótkie, jest opcja jeszcze na długie. No i pojawiło się w menu Car opcja włączenia lub wyłączenia tego ?? 

20171208_133752.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę miał chwilę to zerknę u siebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności