Skocz do zawartości
maxxx222

Przegub Passat B6 2.0 Tdi 140KM CBAB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Musze w swoim aucie wymienić przegub. Niestety na internecie pokazuje mi wiele rożnych modeli do tego passata. Według moich poszukiwań pasować bedzie przegub Metelli 15-1463. Ktoś może potwierdzić moje założenia aby nie doszło do tego ze przy rozebranym aucie okaże się ze nie pasuje. Poniżej podaje dokładne dane przegubu.

 

Producent: METELLI

Kod produktu: 15-1463

Lokalizacja w aucie od strony koła

Zewn. uzębienie, od strony koła 36

Wewnętrzne uzębienie, od strony koła 27

Średnica pierścienia uszczelniającego [mm] 59,5

Średnica zewnętrzna [mm] 97,95

Skrawanie z rowkiem w elemencie wewnętrznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIN i model nic nie daje. mi w 10sklepach dobierali . wszyscy dokładnie te same mówiąc ze ma pasować a jednak nie pasował. dopiero po metce z polosi doszedłem jaki pasuje a jaki nie a w moim przypadku było tak ze były 3 rodzaje polosi gdzie mając pecha miałem polos z niewymiennymi przegubami. kupiłem na allegro całą półos z innymi nr gdzie zawsze mogę zmienić sam przegub. popatrz na naklejke jakie ma nr na polosi

w razie czego mam nowego gsp na sprzedaż plus guma lobro która mi nie pasowała a miała a w nowej polosi były dobre wiec nie wymienialem

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do serwisu lellek opole i potwierdzili ze jest to ten przegub. Nr części Vw 1K0 498 099B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

u mnie jest taki sam problem, w sumie to mam takie samo oznaczenie silnika jak Ty. Nawet po VIN nie doszli, mechanik zamówił i okazało się, że różnią się ilością ząbków na przegubie i trzeba całą półośkę wymienić. Z niewymiennymi przegubami podobno były modele od 05.2009 roku i trzeba całą półoś wymienić.

Kupiłeś nową czy używaną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywke. na alle jest sporo, szukałem tylko z jak najmłodszego auta, kupiłem z 14r a końcówką T lewa krótka długa wymieniona na AK . u mnie problem nie był w ilosci zebów tylko w wymiarze. wszystkie przeguby które mierzyłem miały wymiar 30mm wewnątrz a moja półoś 31mm. ori półoś lewa jaka mialem to 3c0 407 271 AQ a zamienilem na 3c0 407 271T a prawą na 272 AK. w jednej zwalilem przegub by sprawdzić i pasował nowy czyli mozna stosowac wszystkie inne zamienniki . poniewaz wczesniej kupiłem przegub a pźniej półoske teraz nawet mam na olx do opchniecia jeden taki nowy przegub

po vinie tez kazdy sprawdzał i mowił że przegub misi pasowac i nie ma na to bata dopiero sam jak sprawdziłem sobie w etce że wystepowały 3 rodzaje tych samych półosi tylk w jednej przegub jest nie wymienny i trzeba zastosować całą półos sprawdziłem co mam nalepione na półosiach i porównałem, po tym doszedłem że nikt mi tego nie dobierze a mi pozostaje kupić całość

na dobra sprawe w cenie jak sie dobrze poszuka uzywanej całej połosi młodziutkiej z dwoma przegubami gdzie jeden trzeba niby kupic w aso za 1400zł a drugi w necie lobro za 400zł to mamy za tyle ile kosztje w necie ten tańszy. ja płaciłem za półośke chyba cos ok 3stówek za sztuke a sądzac po wyglądzie nalepki i samej półosi z przegubami, po rdzy a raczej jej brakiem stwierdzam ze malo to co jeździło wiec mam prawie nowe półosie w cenie zamiennika przegubu zewnętrznego

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem przegub i okazało się że pasuje :)

 

Wysłane z mojego A0001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie podepnę się pod temat .... Kupiłem Passata B7 dwa tygodnie temu z przebiegiem 190 000 km, serwisowane .... Sprawdzałem historię w ASO niby wszystko OK ... Miałem wczoraj dziwny przypadek... Jeśli chodzi o pracę auta to silnik, zawieszenie, e, trzymanie się drogi - wszystko ok, żadnych stuków puków. Przedwczoraj strzelił mi przegub wewnętrzny, auto nie miało przeniesienia napędu - stanęło na drodze. Wczoraj założony, nowy przegub i niby wszystko gra - ale zastanawia mnie to - myślicie Panowie, że to przypadek? Czy te awarie przegubów w 5-letnim aucie mogą się zdarzyć? Jak jeżdżę (to moje czwarte auto) nigdy nie miałem takiego przypadku ... znajomi raczej też nie ... I tak mnie głowa od wczoraj boli od tego problemu ... Jeśli założyłem problem w złym dziale z góry przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, ja również niedawno wymieniałem u siebie całą półoś przy przebiegu 200tys. z '11 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy i chciałbym się podłączyć sie do tematu a mianowicie posiadam Passata b6 z 2010 r 2.0 tdi 170 km DSG a problem lezy w przegubach wymieniłem przeguby na jedyne które były dostepne firmy PASCAL i po ok 1000km znów się odzywają . ponoć tylko ta firma robi przeguby do mojej wersji(chodzi o mniejszą ilośc zabków od strony półosiijakis inny kształt) i tak poczytałem ze ponoc od maja 2009 były wkładane półosie z niewymiennymi przegubami a posiadam półosie z takimi oznaczeniami od strony kierowcy I AQ J od pasazera 2 BN J.

Jwśli ktoś zna sie na sprawie proszę o podanie oznaczeń półosi w których bez problemu wymienie przeguby???/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...] a posiadam półosie z takimi oznaczeniami od strony kierowcy I AQ J od pasazera 2 BN J.

Jwśli ktoś zna sie na sprawie proszę o podanie oznaczeń półosi w których bez problemu wymienie przeguby???/

 

Spójrz parę postów wyżej, wiesiok81 ładnie to opisał.

Wymienił lewą półoś 3C0 407 271 AQ na 3C0 407 271T a prawą pewnie miał 3C0 407 272 BN i włożył 3C0 407 272 AK. To są półosie w których przeguby są wymienialne, potwierdza to ETKA.

 

Sam jestem zainteresowany tematem, bo gdy kupowałem samochód 4 lata temu z nalotem ~146 tys. km przeguby wewnętrzne już dawały pierwsze oznaki zużycia. Mechanik stwierdził, że będą do wymiany przy ~200 tys. km. Póki co mam na lczniku 190 tys. km, więc w przyszłym roku się pewnie za to wezmę. Półosie z niewymiennymi przegubami.

Przegub2.jpg

Edytowane przez Bartizu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności