Skocz do zawartości
Falk0n

Dawca 1.8 ABS dla 2.0 9A 16V, co podpasuje?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mój pasaek 1.8 abs leci na wiosnę na złom bo nie ma tam co ratować z blachy, za to niedawno kupiłem b3 w wersji na Kanadę z silnikiem 2.0 16V, oznaczenie A9. Zanim oddam na złom to chciałbym poprzekładać trochę gratów, zwłaszcza że przy 1.8 było sporo robione a w tym 2.0 stan nieznany. Tutaj moje pytanie, co podpasuje z 1.8 ABS do 2.0 16V A9? Najbardziej zastanawia mnie ława silnika(w starym mam wymienioną na igłę), linka gazu, cały zapłon(wymieniałem świece, kable, palec, kopułkę jakieś 3tys. km temu). Mam też nową pompę wody, ale 1.8 ma wąski pasek a tam jest szeroki więc wiem że nie podejdzie. Zastanawia mnie również pompa hamulcowa, w 1.8 jest abs, w tym nowym nie ma i chciałbym go przełożyć więc pompę również muszę przerzucić tak?

 

(tl.dr)Średnio się znam na mechanice, jakby ktoś mógł pomóc co konkretnie mi podejdzie z 1.8 ABS do 2.0 16V 9A to będę bardzo wdzięczny. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oznaczenie A9

9A...

 

Najbardziej zastanawia mnie ława silnika

Sanki powinny być takie same, jeżeli oba są ze skrzynią manualną...

 

Mam też nową pompę wody, ale 1.8 ma wąski pasek a tam jest szeroki więc wiem że nie podejdzie.

A co to za problem przełożyć koło pasowe, ewentualnie osadzenie koła? Pompa jest ta sama.

Zastanawia mnie również pompa hamulcowa, w 1.8 jest abs, w tym nowym nie ma i chciałbym go przełożyć więc pompę również muszę przerzucić tak?

Pompa to dopiero początek układanki... Dochodzą koronki przy hamulcach, wiązka z czujnikami, przekaźnikami i sterownikiem, który znajduje się pod kanapą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9A...

 

 

Sanki powinny być takie same, jeżeli oba są ze skrzynią manualną...

 

 

A co to za problem przełożyć koło pasowe, ewentualnie osadzenie koła? Pompa jest ta sama.

 

Pompa to dopiero początek układanki... Dochodzą koronki przy hamulcach, wiązka z czujnikami, przekaźnikami i sterownikiem, który znajduje się pod kanapą...

 

Nono, 9A oczywiście, pisałem z telefonu i robiło mi korektę na A9 po grze korespondencyjnej w statki. :D

 

Oba ze skrzynią manualną. No w sumie mogę wybrać lepszą pompę i przełożyć koło.

 

Tak wiem, przeglądałem ten temat o montażu abs od podstaw, chciałem się tylko póki co tak zorientować co mogę z dawcy wykorzystać. I tak rozbieram go dopiero na wiosnę, wtedy się zorientuję czy na pewno wszystko z abs zabrałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze w temacie, w 2.0 strasznie dziwnie chodzi pedał sprzęgła, wciskam do podłogi i wystarczy że lekko popuszczę nogę(naprawdę delikatny ruch) i dzieje się tak jakbym cały pedał puścił, cały zakres sprzęgła jest dosłownie na tym ostatnim centymetrze czy dwóch przy podłodze. To wina pedału czy sprzęgła? Tam jest tempomat, w 1.8 nie mam więc pedałów nie przerzucę(chyba że da się do zwykłych przełożyć elementy od tych z tempomatu?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takie sprzęgło, ostre i od podłogi już brało, nie wiem czemu. 10 lat jeździłem i było dobrze.

Pedaliere możesz przełożyć, elementy tempomatu także, dowolnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności