Skocz do zawartości
mm8255

wymiana akumulatora b5 FL jak wyciągnąć dziada???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeglądałem forum ale nigdzie nie ma odpowiedzi na pytanie, Czy da się wyciągnąć w b5 fl akumulator nie demontując podszybia - tej części z wycieraczkami? Bo mnie zaraz szlak trafi siłowałem się z akumulatorem i chyba samemu w jedną osobę nie da się tego wyciągnąć? Jakieś sposoby metody coś odkręcić trzeba oprócz mocowania akumulatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie odkrecalem i wyszedl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się tylko wyjmij przewód od pompy podciśnienia i odkręcić masę od karoserii i bd miał na tyle miejsca ze bd w stanie go wyciągnąć bez demontażu podszybia

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da się tylko wyjmij przewód od pompy podciśnienia i odkręcić masę od karoserii i bd miał na tyle miejsca ze bd w stanie go wyciągnąć bez demontażu podszybia

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

ok, dzieki zaraz bede próbował. Ale ta wymiana to jakaś droga przez mękę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U teścia wymieniałem i taka operacje przeprowadziłem i dało rade

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równiez wymianiałem i dało radę, tylko we dwóch, nie rozpinałem przewodu od podcisnienia, troszke trzeba siłwo, ale da rade.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akumulator wychodzi ładnie w stronę rurek od klimatyzacji wystarczy rozpiąć obie klemy odkręcić mocowanie akumulatora na 13 klucz i wyciągna go w prawą stronę(w stronę pasażera) auta i bez demontażu podszybia wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się w pojedynkę, ale jest to rzeczywiście droga przez mękę szczególnie przy większych akumulatorach. Teraz, dysponując ściągaczem do ramion wycieraczek na pewno zrzuciłbym podszybie. Szkoda się męczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od czasu próby mam pęknięty plastik podszybia. Zdjęcie wycieraczek jest proste bo są osadzone na stożku. Nie trzeba dużej siły a dostęp do akumulatora jest wtedy idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inżynierowie VW trochę przekombinowali i wyjęcie aku sprawia pewne kłopoty. Ale można to zrobić samemu i bez zbędnych demontaży. Trzeba się trochę nakombinować :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że da się to zrobić samemu, nawet przy dużym aku w dieslu, ale trzeba trochę siły i cierpliwości, bo tolerancje sa co do minimetrów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak są 2 osoby. Pierwsza podnosi akumulator z lewej strony patrząc od przodu auta (1 na zdjęciu), druga osoba jedną ręką wypycha akumulator na zewnątrz (2 na zdjęciu). Całość operacji trwa minutkę.

akumulator.jpg

Edytowane przez rycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo czaje w czym jest problem. Rozumie gdy trzeba wymienic akku w 5min i ktos jest ograniczony w czasie to mozna kombinowac. Co za problem zrobic to tak jak byc powinno i zeby nic nie urwac i nie polamac a malo tego sobie krzywdy tez nie zrobic. Srednia przyjemnosc wylozyc sie na silniku i targac akku w bol w gore przechylac 2 metry od siebie. Co komus dysk nie wyjedzie przy tej zabawie.

Czy nie prosciej zdjäy wycieraczki rozebrac podszybie odkrecic kable,mocowanie akku i go swobodnie wyjäc i niczego nie uszkodzic ani nie urwac? Tym bardziej że chwilowo pogoda nie sprzyja do wyginania plastikowe do granic mozliwosci. Lato to co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co macie za problem z tymi akumulatorami. Ja 75AH wyciągam i wkładam w 5 minut w dodatku z na klemach mam kable rozruchowe z dodatkowym aku żeby nie tracić wszystkich ustawień. Nic prostszego czy zimno czy ciepło tak samo wychodzi. Jedynie przy wkładaniu na mrozie trzeba uważać żeby podszybie nie pękło bo jest w tedy twarde. Nie trzeba nic odkręcać czy ściągać. Jedynie co to odkręcenie klemy i przesuwam na maks w lewo tzn. w stronę rurek klimatyzacji. Wkładam rękę pod aku od strony rurek i podnoszę. Wychodzi pod kątem ślizgiem po rurkach od klimy i tak samo wkładamy.

 

dario3103 jak ty wszystko demontujesz tzn. podszybie. Zobaczymy kiedyś jak będziesz musiał szukać nowej szyby albo samej listwy dolnej szyby po szrotach bo jak się naciągnie listwa (gniazdo) gdzie wchodzi podszybie to zobaczysz jak ładnie będzie odskakiwało podszybie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy....nie wycigasz tego przeciez codziennie. Raz na 2 albo 3 lata niczego nie uszkodzi...ja rozbieralem u siebie juz parokrotnie i nie zauwazylem zeby cos nie trzymalo. Wręcz przeciwnie. Za kazdym razem ciężko to dziadostwo wypiäc ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co macie za problem z tymi akumulatorami. Ja 75AH wyciągam i wkładam w 5 minut

A ja w trakcie jazdy zmieniam takie aku i to 80 Ah jest dłuższy bo ludzie i takie mają zamontowane :przestraszony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio wyjmowałem, to musiał mi ojciec pomóc, bo ciężko szło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akumulator 62 Ah (242 x 175 x 190). Wymieniałem bez rwania podszybia. Wszedł na styk. Dobrze jest stanąć na czymś (stołek) przy samochodzie bo wygodniej jest manipulować ciężkim akumulatorem przy wkładaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności