Skocz do zawartości
xenon

komputer z 1.8t do wiazki we wnetrzu z adr

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, mam pytanie- czy jest mozliwosc podpiecia komputera silnika z 1.8 aeb do wtyczek z 1.8 adr? szukalem na forum pod haslem "komputer" ale nie moglem znalezc nic nt. Na pierwszych 3 stronach a 4 i 5 nie chca sie zaladowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze silnik z aeb-a jest z roku 99, a z adr-a z 98.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz to sprawdzilem i wiem ze te kostki wygladaja inaczej, i stad kolejne pytanie - czy ktos moze posiada schemat instalacji wewnetrznej do passata b5 1.8 adr 98r i passata b5 1.8t 99r?

Nie chce wymieniac calej wiazki az do tylnych swiatel, tylko jakos przerobic wiazke silnika z tego aeb zeby podeszla, na internecie niestety nie moge znalezc owych schematow, a juz spedzilem na tym kilka godzin.. .

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie nie ma czasu, robota czeka.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w swojej wiazce masz łaczenie z kabinowa na blaszki czy okrągłe bolce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada nastepujaco - kostki poprowadzone do wiazki komputera sterujacego silnikiem maja inne kolory ale kostki bezposrednio wpiete do komputera w obu przypadkach wygladaja z zewnatrz tak samo(sztuk 2) tylko piny w ich wnetrzu sa inaczej rozmoeszczone. Pinow we wtykach k9mputera jest maksymalna ilosc. Tu moje pytanie - czy jesli podepne kostki (ow 2) ktore sa podlaczone bezposrednio do komputera wystajace z grodzi passata 1.8 adr to czy wszystko bedzie chulac i nic sie nie spali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepne sie pod temat passat fl 1.8t chipowanie na 180km. Dwóch mechaników już poległo, przeszło miesiąc stoi juz w warsztatach. Auto ciagle wyswietla błąd czujnika położenia wału g28 P0321. Już kilka czujników było zakładanych kable sprawdzone wymieniony został sterownik. (Wysłany i zrobiona kopia chociaż żadnych innych błedów nie wyświetlał) masa na silniku sprawdzona.

Zastanawiam sie czy padająca cewka może zakłócać sygnał?

Nie wiem czy to ma związek ale wcześniej na autostradzie przy szybkiej jeździe wyświetlił się komunikat niskiego ciśnienia oleju i czy to mogło jakoś wpłynąć na odległość miedzy czujnikiem a pierścieniem?

Prosze o pomoc bo już nie mam siły do tego samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam taki przypadek ze auto przestało odpalać błąd czujnika g28 tdi ajm. Silnik dostał samozapłonu.Ostatni korbowód się lekko ugią. Tłok zaczą dotykał pierścienia na wale aż uwalił jeden ząbek co spowodowało drugi punkt oddziałujący na czujnik.Auto nie odpalało a jak odpalało to może na 5 sekund.W 1,8t pierścień jest mocniejszy w stosunku do tdi a i nie słyszałem o samozapłonie oleju w 1.8t.

U mnie jak padły trzy cewki na raż to był tylko bląd czujnika g 28 położenia wału od długiego krecenia rozrusznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie bardzo prosze o odpowiedz na moj post bo tu kurde czas nagli... a jako ze robie to sam to nie wiem za co sie zabrac - wymiane komplet. Wiazki czy podpiac kompa i odpalac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, w te dni, w ktorych myslalem o podpieciu ow 2-ch kostek do kompa to w sprawach elektronicznych bylem kawalem lebra i nic wiecej, za co przepraszam, nie da sie tego wogole zrobic... .

Mam kolejna sprawe - potrzebuje 2-ch schematow z opisanymi kabelkami kostek podlaczqnych do kostek wystajacych z grodzi z adr z 98 i aeb 99r.

Sprawa wyglada tak ze tylko max 2-4 kabelki.maja inne kolory i.nie chce zmieniac calej kompletnej wiazki tylko polutowac kabelki tylko nie moge znalesc od kilku dni zadnego schematu.

Ilosc kabelkow jest ta sama =21/22 wiec bylo by z tym niewiele roboty.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam podobny problem. W grodzi są płaskie piny a wtyczki są okrągłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności