Skocz do zawartości
Gość carmelo1

ile pali 1,8T w b5 po miescie..

Rekomendowane odpowiedzi

Gość carmelo1

witam amm moze glupie pytanie ale znajomy twierdzi ze pali mu po miescie 1.8T 16l a przymiezam sie do zakupu takieg0o cacka...czy to prawda...a waszym zdniaem to sok czy nie ...dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość K@rol

Wiele czynników wpływa na zużycie paliwa.

Natęzenie ruchu, warunki na drodze,itp. No i najważniejsze, jak ciężką nogę ma kolega? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcino
witam amm moze glupie pytanie ale znajomy twierdzi ze pali mu po miescie 1.8T 16l a przymiezam sie do zakupu takieg0o cacka...czy to prawda...a waszym zdniaem to sok czy nie ...dziekuje

 

 

...bardzo możliwe :cwaniak: . Wszystko zależy od stylu jazdy. Musi mieć Gość ciężką nogę...mój rekord w spalaniu w mieście to 14 litrów Pb, latem, z włączoną klimą ale ja jeżdżę raczej :evil: spokojnie...dodam, że wtedy miałem też zwaloną przepływkę o czym jeszcze nie wiedziałem. Teraz mam założoną sekwencję i wymieniony przepływomierz. Spalanie w cyklu mieszanym wynosi około 12-13litrów, w trasie 10....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miasto 11.4,trasa6.6,jazda mieszana 8.4,tak napisali w instrukcji,oczywiscie manual,automat ma wieksze spalanie ;13.6,7.3,9.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej w mieście spalił mi 12 litrów. Ale to było tylko raz. Tak normalnie to 10,5-11 litrów.

16 litrów to nie jest normalne spalanie.

Cykl mieszany to 9-10,5 litra. Trudno to oszacować bo zależy od proporcji miast-trasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6,7 trasa 9,5 /11 miasto :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miasto krótkie trasy ok. 12-13, dłuższe powyżej 10 km ok. 10l , w korkach pali straszne ilości może być np 16l. W trasie spokojna jazda może zejść poniżej 8l, trochę szybciej 130-140km/h ok. 9l. Ostatnio jechałem w góry czyli katowicka w dwie strony ok. 120km/h, 3godz. w korku na zakopiance, 100km w górach krótkie trasy do wyciągów i zpowrotem całość ok 1100km - średnio spalił 8,8l. Minimalne w trasie 80km/h - 6.8l. Więc jak sam widzisz spalanie nie jest wcale takie duże, wszystko zależy od stylu jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cykl mieszany 12,5 gazu, minimalne spalanie 10,4 maxmalne 14

to spalanie gazu. Na komputerze pokazuje (cykl mieszany) przez oststanie 2000 km - 9,6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam raczej cięzka nogę ale zeby spalił 16 litrów to trzeba sie sie trochę namęczyć. Przy dosyc dynamicznej jeżdzie nawet po miescie nie wychodzi wiecej niz 14l, a normalnie to tak do 12l. Na trasie zleży od stylu jazdy. Najmniej pokazało 6,8, spokojna jazda do 110km/h , najwięcej na autostradzie ciągle pow 200 km/h wyszło ponad 17 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miescie na krotkich odcinkach, z zimnym silnikiem, z klima, moze pokazac 16l. Mi ostatnio pokazal MDF2 po calym baku 10,9l ale zawsze mowie 11-12l. Trasa 8,2l przy 120-130 z obciazeniem, 10-11l przy 160-180. Najmniej pokazal mi 6,6l (tak, tak panowie z TDI;) ale to byla jazda jak TIRem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam amm moze glupie pytanie ale znajomy twierdzi ze pali mu po miescie 1.8T 16l a przymiezam sie do zakupu takieg0o cacka...czy to prawda...a waszym zdniaem to sok czy nie ...dziekuje

 

Hejka,

 

Na dzień dzisiejszy na zimowych kapciach, w mieście na krótkich dystansach i w miarę spokojnej jeżdzie ~13l. Poza miastem ~8.5l też bez szaleństw.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakee

Wiec tak wracajac z niemiec swoim paskiem z duzym obciazeniem 3 torby 4 alusy w bagazniku (wsumie 3 i jeden w srodku) i 3 os w aucie na trasie 750km autobany i 200 w polsce gdzie na autostradzie jechalem z predkoscia 140-160 i w polsce 110-130 komputer wyliczyl 8,5l !

 

W miescie zazwyczaj wychodzi 13,6l. Zapomnialem dodac ze mam TIPTRONICA :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój jak narazie najmniej spalił 7,1l na trasie przy spokojnej jedzie, najwyższe średnie spalanie mam w granicach 11l po mieście oczywiście to przy nagrzanym silniku, na zimnym zaraz po odpaleniu 15l/100km reasumując średnie spalanie ok 8,5l/100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazda po Warszawie kosztuje mnie ostatnio od 10,5 do 13 l/100 km. Oczywiście nie myślę ciągle o spalaniu tylko sobie śmigam. Jakbym się wysilił to do 9,5 l/100 bym osiągnął, ale poco wtedy kupować 1,8 T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie proporcje mają się tak :trasa 6.9-7.5; miasto 9-10; średnio ~8.5. Dużo zależy też od paliwa. Ogólnie myślałem,że będzie gorzej. Na razie jest :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, trasa 6.9-7.5, miasto 9-10, średnio 8.5. Ale to wszystko zależy od nogi, a także od paliwa. :ok:

 

Sorry, ale w takie bajki trudno mi uwierzyć. Poprzednio miałem Fiestę MK6 1.6 i tyle paliła a w porywach nawet więcej. Paskiem Nawet przy bardzo kapeluszniczej jeździe 10 to minimum - tak uważam.

 

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, u mnie proporcje mają się tak :trasa 6.9-7.5; miasto 9-10; średnio ~8.5. Dużo zależy też od paliwa. Ogólnie myślałem,że będzie gorzej. Na razie jest :ok:

To tak jak mój Tedei.Albo coś nie tak liczysz ,albo jeździsz zgodnie z przepisami :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zależne od stylu jazdy: Jak się zacząłem wychowywać oraz z ciekawości chciałem zobaczyć jak mało można spalić, to latem udało mi się na 12 km odcinku do pracy (W-wa) spalić 7.5 l/100. Na tej samej trasie bez problemu jadąc jak wszyscy osiągam 8,5-9,5 l/100, ale w końcu wpadłem na pomysł że nie po to mam fajny samochód żeby jeździć jak wszyscy i teraz jeżdżę dynamicznie (ale bez piłowania - choć lubię być pierwszy na światłach i robię wszystko żeby tak było - choć bez przegięć - ze świateł już nie muszę ruszyć pierwszy, bo i tak wiem że jestem w stanie dogonić) i spalanie jest w normie 10,5 do 12. Przy czym jak widzę 10,5 na średniej to sobie pozwalam kawałek dynamiczniej podjechać :).

W moim przypadku ciekawostką jest spalanie na trasie: uwielbiam wyprzedzać i niestety odbija się to na spalaniu: 10,5 na 200km trasie W-wa Białystok to u mnie norma, choć normalnie staram się ciągle nie jechać więcej niż 130, ale mam momenty gdy pociągnę 200 na obwodnicy Ostrowi, a czasem podczas wyprzedzania 180 to norma (10 tirów pod rząd to u mnie standard :). Trochę mnie te spalanie na trasie zadziwia, gdy inni piszą że mają 9l przy jeździe 130-140 tym samym silnikiem AWT... Marek przejechał się moim sprzętem i mówi że potężny wykop wskazuje na podrasowany silnik, może to jest przyczyną: wyprzedzam inne 1.8T na trasie, ale pewnie kosztem spalania...

Na 12km odcinku 16l/100 nie jestem w stanie osiągnąć, więc jeżeli ja nie to chyba nikt :) Po prostu są odcinki gdy muszę jechać jak inni i nic tu moc nie ma wspólnego a spalanie spada drastycznie na tych kawałkach, tak samo ostatnie 1-2 km jadę spokojniej aby chłodzić silnik przed wyłączeniem - mam nadzieję że ta dbałość zaowocuje trwałością turbiny.

 

Nie ma co ściemniać: 1.8T to silnik stworzony do dynamicznej jazdy i należy czerpać z tego radość, a nie zamartwiać się spalaniem. Kupiłem swoje autko dużo taniej niż TDI 130PS, więc mogę jeździć szybciej, ciszej i ciekawiej niż tamci, a i tak nie dogonię różnicą w spalaniu różnicy w cenie zakupu. :hurra:

Tym optymistycznym akcentem kończę swe przydługie wynurzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry, ale w takie bajki trudno mi uwierzyć. Nawet przy bardzo kapeluszniczej jeździe 10 to minimum - tak uważam.

 

Nie musisz wierzyć ale takie dane są jak najbardziej możliwe. Moja kobieta osiąga w trasie nawet 7,5l/100 km. Mi się w terenie górzystym udało nawet zejść do 6l/100 km według kompa.

Dziś rano jadąc na trening (z zza Warszawy do centrum) osiągnąłem spalanie 8,4/100.

Średnio jednak jazda po mieście (W-wa więc korki) to 11l/100 km. W rekordowych korkach widywałem już wyniki po 22l/100 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcino

hm...może moja wypowiedź będzie trochę przekłamana bo mój passat jest z automatem, ale jak kupowałem auto to kolega też mnie zapewniał, że w 10L/100 się zmieszczę i po 3 miesiącach...założyłem sekwencję :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności