Skocz do zawartości
skirob

Filtr kabinowy

Rekomendowane odpowiedzi

Może laickie pytanie ale jak się dostać do filtra kabinowego/pylkowego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymontuj schowek, jest pod nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki ale u mnie jakoś strasznie ciężko to poszło myślałem że pourywam te ograniczniki.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwoma palcami, albo śrubokrętem trzeba w górnej części wcisnąć ograniczniki i sie schowek otwiera na oścież, pózniej tylko poluznic zaczepy z osłony filtra i gotowe ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w naszych Passatach jest filtr węglowy czy zwykły , kiedyś miałem właśnie węglowy i za kamazem nic nie było czuć , a obecnie często coś z zewnątrz "zaleci"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest węglowy ( węglowy był ori i też węglowy kupiłem nowy - o ile się nie mylę to MANN )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko węglowy powinien wyłapywać większość zapachów z zewnątrz , czasem mam wrażenie ze za dużo wpuszcza do środka ....nie ze się czepiam , ale jakoś tak mi się wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje bio ;) ten trzeci z Manna :D

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie/jaki filtr kabinowy kupić? Jak wstukuję w googla "passat b8 filtr kabinowy", to dostaję na allegro filtr firmy "filtron" (dziwnie tani), a poza tym to same odpowiedzi odnośnie A4 B8... Jakby filtry kabinowe w B8 nie istniały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, gdzie/jaki filtr kabinowy kupić?

 

https://sklep.intercars.com.pl/szukaj/filtry-101/

 

Powinny być takie same dla sedana i kombi :) Co więcej, chyba wszystkie wersje silnikowe mają taki sam filtr kabinowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszyscy się posługują katalogiem filtrona. Nawet na allegro jak wpiszesz k1311 to wskoczą Ci filtry każdej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie "zainstalowałem" następujące materiały eksploatacyjne:

 

Filtr oleju: MANN HU 7020 z, cena 31,71 zł

Filtr powietrza: MANN C 38 003, cena 40,59

Filtr kabinowy: MANN CU 26 009, cena 40,66 zł

Filtr paliwa: Hengst E439KP, cena (potem uzupełnię dane)

Olej 5L Motul Specific 5W/30, cena 218,70 zł

podane ceny netto

Natomiast wymiana u mnie kosztowała 204 EUR

Fak.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motul troche drogi, ja kupuje po 34 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zmagał się z nieprzyjemnym zapachem wydobywającym się z nawiewów? Najmocniej tuż po rozruchu. Później to różnie. Raz znika, raz czuć non-stop.

 

Filtr kabinowy jest ok, śladów zwierzaka nie widać pod maską. Nic też pod maską, czy przy podszybiu nie śmierdzi. Za wcześnie na grzyb/pleśń na parowniku. Auto ma 3 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były montowane niektóre seryjnie osobiście używam tylko węglowe bo są dużo lepsze ;)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jaki masz filtr kabinowy zwykły czy weglowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś zmagał się z nieprzyjemnym zapachem wydobywającym się z nawiewów? Najmocniej tuż po rozruchu. Później to różnie. Raz znika, raz czuć non-stop.

 

Filtr kabinowy jest ok, śladów zwierzaka nie widać pod maską. Nic też pod maską, czy przy podszybiu nie śmierdzi. Za wcześnie na grzyb/pleśń na parowniku. Auto ma 3 miesiące.

Wystarczy i 3 miesiące jak dobre warunki dla grzyba a objawy które opisujesz wskazują na niego właściwie w 100 proc. U mnie pierwsze odgrzybianie było po 5 miesiącach od kupna i od tej pory spokój, a objawy były identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym odgrzybiałeś? W poprzednich passatach pomagała tylko chemia. Ozonowanie, czy ultradźwięki nie dały rady. W sumie nie zaszkodzi odgrzybić... przed wizytą w aso w przyszłym tygodniu. No szokujące to. Klima u mnie chodzi cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też chodzi cały czas a ciepły garaż zrobił swoje...jedyną sprawdzoną metodą wg mnie jest odgrzybianie metodą tunap, czyli bezpośrednio parownika. U mnie robi to ASO, jest naprawde skuteczne i starcza na długo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, miałem identyczne objawy jak kolega. Wystąpiły co prawda dopiero po 2 latach użytkowania, ale ASO spryskalo parownik i jak ręką odjał. Sugerują raz na rok to robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś potrzebował instrukcji jak wymienić filtr kabinowy -

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności