Skocz do zawartości
javor1500

Brak prawego światła + prawych kierunkowskazów po deski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej przerwie!

 

Otóż mam problem z Passkiem (99r) b5

 

Miałem problem z wodą w aucie ale było to związane z nagrzewnicą. Po demontazu nagrzewnicy i złożeniu wszystkiego do kupy okazało się, że nie mam prawgo przedniego światła(ani drogowych ani mijania ani pozycji). Nie działa prawy kierunkowskaz przedni ani boczny (tylny działa). Strona prawa czyli po stronie pasażera.

 

Masa we wtyczce jest (od wtyczki do karoserii miernik piszczy co nie znaczy że jest ona poprawna). Mam takie pytnia:

-gdzie jest podpięta masa przedniej prawej lampy + kierunkowskazów? Wyczytałem na schemacie że jest to słupek "A" ale może ktoś podpowie gdzie dokładnie?

 

-czy są jakies wtyczki po drodze od włącznika świateł do reflektora prawego, które mogły się rozpiąc przy wyciaganiu nagrzewnicy?

 

Uprzedzam pytanie-w lewym świetle wszystkoe jest ok, bezpieczniki sprawdzone.

 

Inny niepokojąy objaw-od czasu wystapienia tej usterki nie za kazdym razem kręci rozrusznikiem-cyka przygasaja zegary ale nic więcej. Napięcie aku 12,9. Auto stoi w garażu w temp 7-10 C.

 

Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi.

 

Michał

Edytowane przez javor1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masę praktyczne zawsze bd miał. Patrz na +. Znaczy ze gdzieś masz zwarcie odnośnie tego przygasania i słabego kręcenia

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że przy targaniu nagrzewnicy a bardziej tej belki co jest pod kokpitem musiałem coś zjeb***ac :)

 

Jest jakis sposób, zeby szukac tego zwarcia np wypinając bezpieczniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam problem z moim Passeratem ( a właściwie jeden z kilku). Zauważyłem, że nie świeci mi tylne, lewe światło więc postanowiłem wymienić żarówkę. Okazuje się, że po wkręceniu żarówki zaczynają palić się wszystkie 3 światła STOP (stałym światłem). Gdy wciskam hamulec światła świecą mocniej a gdy puszczam słabiej. Po wyjęciu żarówki, światła STOP wracają do normy. Próbowałem z żarówkami z marketu jak i z tymi oryginalnymi - efekt ten sam. Czy ktoś miał podobny problem? Będę bardzo wdzięczny za pomoc bo nie mogę jeździć bez światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z oświetleniem przednim. Jak auto stoi dłuższy czas to po włączeniu świateł oba xenony działają i reszta też jest git. Ale jak się zatrzymam wyłączę samochód i uruchomię za kilka minut to prawy xenon mruga i jak by nie mógł się załączyć i jednocześnie mam delikatnie świecący ciągle kierunkowskaz. Co może być nie tak. Ktoś ma pomysł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie nikt nie pomoże??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie nikt nie pomoże??

Zamień miejscami xenony albo przetworniki i będziesz wedzieć co padło

Edytowane przez janekg16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Spróbuje tylko to już większa akcja trzeba przód demontować. Dziś jeszcze zaobserwowałem że gdy kierunek się delikatnie jarzy to też delikatnie jest podświetlona kontrolka. Póżniej w trakcie jazdy wszystko samo wróciło do normy. Dzięki za odpowiedź

Edytowane przez Guciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, kostka przy lampie nie stykała dobrze. Teraz wszystko działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności