Skocz do zawartości
wloczykij555

Taśma Air Bag (3b) - czy to oryginał?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić taśmę bo moja ma przerwę w obwodzie. Nie chcę używanej z wiadomych przyczyn. W aso nowa kosztuje 230 zł co jest akceptowalną kwotą. Na allegro znalazłem takie coś:

 

http://allegro.pl/tasma-poduszki-airbag-zwijka-vw-passat-b5-oryginal-i6576831553.html

 

Sprzedawca twierdzi, że to oryginał ale na mojej jest napis "Japan" a tutaj "China" :P Warto się w to pchać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to wygląda jak oryginał ale czy atoteile robi oryginał to raczej nie. Ja na twoim miejscu kupił bym używkę bo za te 149zł kupił byś 30 takich taśm. Bo na allegro chodzą od 5zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak myślałem. Wezmę z aso nówkę, bo używka równie dobrze może dzień po zakupie się zepsuć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze dopytam - jak patrzyłem po numerach to są wersje z końcówką "E" oraz "B" (mówię o taśmach okrągłych). Czym one się różnią? Nie chce mi się rozbierać obudowy kolumny kierowniczej żeby sprawdzić jaką mam a numer z taką końcówką jest tylko tam głęgoko, pod plastikiem (po zdjęciu kierownicy widzę tylko numerek podstawowy, bez końcówki literowej).

 

Może to obojętne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są bez różnicy większość końcowych liter to zmiana rocznikowo produkcji części a przy okazji zmiana ceny na droższą. Odnośnie używki to z tego co wiem masz możliwość zwrotu części w przeciągu 14-tu dni a ja wiem na tyle że taśma tak od siebie się nie zepsuje. Jak coś to ze starości albo uszkodzenie mechaniczne. Tak więc nie będę cię nakłaniał na używkę ale może się i tak zdarzyć że ta nówka z serwisu pochodzi krócej niż używana. Ja akurat pakuję używki do siebie bo wolę wymienić kilka razy niżeli zapłacić w h... Ale jak na razie puki co to u mnie nie ma problemu z używkami i jeszcze ich nie wymieniałem. Oczywiście nie mówię tu o częściach eksploatacyjnych. A jak pójdziesz do serwisu i dasz VIN to i tak ci nie potrzeba numeru tej taśmy bo sam serwisant znajdzie odpowiednią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, ze starości :) Taśmy do 3b mają już po kilkanaście lat (co najmniej 16 ;) ). W 3bg była prostokątna taśma bo ESP występowało w tym modelu powszechnie. Ale w sumie.. może masz i rację. Nie ma co przepłacać. Najwyżej zwrócę ale zawsze zostanie mi te ~170 zł w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wloczykij555 w pasku 3BG były też taśmy zwykłe bez esp czyli okrągłe ale możesz szukać też z GIV i innych pochodnych. Mój brat ma paska z 99 roku i jak na razie kompletnie nic nie robił z elektryką tylko wymiany podstawowe. Osobiście sprzedaję sam części na allegro więc wiem jak to wygląda ale szczerze jak mam coś kupić nowego to tylko z jakiś drobnic typu śruby do spuszczania oleju z miski w serwisie no i oczywiście ale nie w serwisie typu rozrząd czy zawieszenie. Dam ci przykład ostatnio padł mi czujnik stopu przy pedałach, niestety takiego nie miałem na stanie i kupiłem na allegro za 4zł + 12 zł wysyłka. Szukałem tylko jak najmłodszego bo jest nabita data produkcji na obudowie. I działa miód malina z czego później okazało się że tata w magazynie na półce znalazł przy pedałach od audi a8 D3 ten sam czujnik o tych numerach co był u mnie w pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a czy ktos wie jaka tasma ma isc do kierownicy multimedinej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po vinie trzeba sprawdzić numer. Ja dzwonilem do aso powiedzieli mi za normalna tasme bez esp ani nic 430zł, kupiłem używke za 20 pół romu temu i śmiga. Podali mi nr części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 2.08.2017 o 21:19, kownas19 napisał:

przeciez napisal ze tak pkt.5

 

49 minut temu, Kuba2000 napisał:

Po vinie trzeba sprawdzić numer. Ja dzwonilem do aso powiedzieli mi za normalna tasme bez esp ani nic 430zł, kupiłem używke za 20 pół romu temu i śmiga. Podali mi nr części.

spisze ze swojego numer czesci i zaczynam szukać

49 minut temu, Kuba2000 napisał:

Po vinie trzeba sprawdzić numer. Ja dzwonilem do aso powiedzieli mi za normalna tasme bez esp ani nic 430zł, kupiłem używke za 20 pół romu temu i śmiga. Podali mi nr części.

 

 

spisze u siebie numer czesci i trzeba szukać

Edytowane przez hudek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności