Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nowe nigdy nie używane ale 6-cio letnie koło zapasowe .Co o tym sądzicie czy szukać gdzieś takiej samej oponki i zalożyć czy dać sobie spokój i niech leży dalej na zapasie.NIby opona nie używana traci swoje wartości ale czy też w tym wypadku.Czekam na opinie w temacie.

Jeśli sądzicie że nadają się do jazdy to może by skompletować w końcu jeżdzimy jedną marką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

miałem kiedyś 4 letnią zapasówkę, jechałem na niej starą A4 (jak płyty betonowe były). Zmieniłem koło i jechałem na niej ok.70 km z prędkością 110 - 120 km/h. W pewnym momencie usłyszałem huk z tyłu a w lusterku zobaczyłem wylatujacy pas bieżnika. Na szczęście nie rzucało samochodem i szybko się zatrzymałem.

Konkluzja taka, że szkoda życia za oponę. Poza tym jeżeli nie możesz być pewny zapasu to tak jakby go nie było - on ma ciebie ratować w sytuacji awaryjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 latek... szkoda życia... niech ona sobie tam dalej leży, gdyby kiedyś na trasie poszła ci jakaś guma, to możesz ją założyć na zmianę i dojechać do zakładu wulkanizacyjnego, codziennej jazdy na tym bym nie ryzykował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nowe nigdy nie używane ale 6-cio letnie koło zapasowe .Co o tym sądzicie czy szukać gdzieś takiej samej oponki i zalożyć czy dać sobie spokój i niech leży dalej na zapasie.NIby opona nie używana traci swoje wartości ale czy też w tym wypadku.Czekam na opinie w temacie.

Jeśli sądzicie że nadają się do jazdy to może by skompletować w końcu jeżdzimy jedną marką.

 

Jeżeli jest to opona letnia to zależy to od jej stanu, pęknięć (czy są itd). Generalnie jeśli ma Cię to uspokoić to wymień tę oponę i już. Bo jak masz jeździć i podnosić sobie ciśnienie ze strachu to dojdziesz do zawału serca.

 

A poważnie, to wiele opon zajeździłem właśnie w tym wieku lub starszych i nic się nie stało. Zdarzyło się za to kilkakrotnie, że rozleciała się opona 1 roczna :orany:

 

Zasady w tym nie ma (zakładam, że ten Twój zapas był czysty i suchy chowany pod podłogą bagażnika, a nie leżał 6 lat na deszczu i słońcu ;) ).

Decyzję ( i odpowiedzialność za nią )musisz podjąć sam :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli kołem zapasowym jest "dojazdówka"?

Na tym kole nigdy się przecież nie będzie jeździło przez więcej jak kilka kilometrów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim Passku mam pelnowymiarowe kolo zapasowe ktore jest od nowosci czyli 1997r.

Na razie tylko dwa razy zlapalem kiszke i nie bylo problemu.Za drugim razem jechalem na zapasie az z Holandii-byla zima a zapas byl letni,wiec zalozylem go na tyl.

Pilnowac cisnienia w zapasie-dbac o czystosc i niedopuszczac do naslonecznienia i wilgoci to nie bedzie problemu jak zlapiecie kiszke o 2giej w nocy i nie trzeba bedzie dzwonic po Assistanceach:-) Troche "gimnastyki" i jedziemy dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem tu nowy czy możecie koledzy podpowiedzieć w B6 z 2006/07 combi nie mam koła zapasowego tylko sprężarką i nabój z klejem w bagażniku jest wnęka na koło ale nic poza tym ukradli czy tak ma byc ???? :confused: Proszę o pomoc. PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest miejsce to musi być i kolo a skoro ty go nie masz to znaczy ze .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
jeśli jest miejsce to musi być i kolo a skoro ty go nie masz to znaczy ze .....

 

co ty kolego nie sugeruj że od razu pokradli ??ja też nie miałem zapasowego można było wybrac zapas lub zestaw naprawczy być może pierwszy właściciel wybrał to drugie,nie polecam używania tego zapytajcie gumiarzy co później można zrobić z opona

 

---------- Post added at 19:56 ---------- Previous post was at 19:55 ----------

 

Witam!

Jestem tu nowy czy możecie koledzy podpowiedzieć w B6 z 2006/07 combi nie mam koła zapasowego tylko sprężarką i nabój z klejem w bagażniku jest wnęka na koło ale nic poza tym ukradli czy tak ma byc ???? :confused: Proszę o pomoc. PZDR

 

tak było nie dawali koła złodzieje z VW:) a na poważnie było kilka opcji wyboru: dojazd,zestaw naprawczy lub pełen wymiar koła -chyba za dopłatą nie jestem pewny do końca

Edytowane przez Moro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi jak się dokładnie przypatrzeć jest na wykładzinie odcisk koła ale nie ma śruby mocującej jak w instrukcji ale było minelo wiem ze czeka mnie kolejny wydatek . dziękuje za głosy pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
dzięki za podpowiedzi jak się dokładnie przypatrzeć jest na wykładzinie odcisk koła ale nie ma śruby mocującej jak w instrukcji ale było minelo wiem ze czeka mnie kolejny wydatek . dziękuje za głosy pzdr

 

Rysiek nie duży wydatek za 16 stalową dasz 100zł w wulkanizacji do tego jakąś opone najlepiej zimową przy całości zapłacisz 150 -200 zł i masz problem z głowy :)głowa do góry,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam kotleta, trzeba coś dokupić do tej podłogi bagażnika w schowku koła zapasowego? bo też mam pustą wnękę a jakoś samego koła chamsko wkładać tam nie zamierzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auta na rynku niemieckim mają zestawy naprawcze i dzieki temu o parę L głębszy bagażnik. generalnie w zależności od modelu albo jest częściowa styropianowa "wytłaczanka" we wnęce, albo tylko kawałek plastiku do trzymania zestawu naprawczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie,swego czasu również woziłem tam cały "zestaw naprawczy",jednak teraz z powrotem można zastać tam koło zapasowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy waszym zdaniem warto kupic ori zestaw naprawczy koła za 120zł w zamian za pełnowymiarowe koło ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto :kwasny: Bo jeśli opona się po prostu rozerwie, to i zestaw naprawczy nie pomoże. Ale... twój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli patrząc na to pod typowo praktycznym względem- nie warto,ale w wielu sytuacjach taki zestaw naprawczy mógłby się też przydać,wiec ciężko jednoznacznie powiedzieć co lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby nie zakładać nowego tematu pisze tutaj. Chce kupić pełnowymiarowe kolo zapasowe. Z tego co wyczytałem to najlepiej felga stalowa 16" a co z opona?? Chciałbym założyć wielosezonówke. Rozmiar 205/55 R16 będzie dobry?? Ma byc to opona symetryczna/asymetryczna/kierunkowa??

 

Auto to Passat B6 2.0 CR 140KM Variant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz miejsce na pełnowymiarowe koło? Ja kupiłem dojazdówkę i idealnie mieści się nad akumulatorem i bez problemu podłoga bagażnika równo leży.

 

I jeśli już chcesz pełnowymiarowe, to takie samo jak pozostałe 4 :fajny To chyba logiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest miejsce w bagażniku lecz jest tam tylko kompresor i spray ;/ Logiczne ze takie same tylko ze na lato mam 225/40 R18 a na zimę 205/55 R16 i wychodzi na to ze musiałbym mieć dwa zapasy dlatego pomyślałem o oponie wielosezonowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności