Skocz do zawartości
MaciejK

[B7] Obniżenie zawieszenia

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym obniżyć swojego Passka B7.

Zamierzam kupić sprężyny Eibach Pro-Kit Volkswagen które obniżą auto o około 30mm

Do tego chciałbym wstawić dystanse ale nie wiem jakie. chciałbym by koło było idealnie spasowane z karoserią.

Doradzicie coś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego MaciejK i jak podziałałeś już coś w temacie ?? Jeżeli nie to może to Ci coś pomoże , co prawda ja mam Eibach -50/-40 ale tez myślałem o -30 . Przód 225/35R19 8,5J ET42 tył 235/35R19 9,5J ET40 gdzyby tylna felga była 8,5J ET40 to by mniej wystawało

 

8d7fc75578b92faem.jpg

 

48e754809b749790m.jpg

 

cfbc3b98ffcb55f6m.jpg

 

a858dec1b23ccaeam.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę będę zakładał -30 i pewnie jakiś dystans wpadnie. Pierw muszę założyć letnie łapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego MaciejK i jak podziałałeś już coś w temacie ?? Jeżeli nie to może to Ci coś pomoże , co prawda ja mam Eibach -50/-40 ale tez myślałem o -30 . Przód 225/35R19 8,5J ET42 tył 235/35R19 9,5J ET40 gdzyby tylna felga była 8,5J ET40 to by mniej wystawało

 

8d7fc75578b92faem.jpg

 

48e754809b749790m.jpg

 

cfbc3b98ffcb55f6m.jpg

 

a858dec1b23ccaeam.jpg

 

Witam.

Mam pytanie,żeby opuścić trochę auto to wystarczy wymienić same sprężyny czy razem z amortyzatorami bo cztery miesiące temu kupiłem paska i był już obniżony ale własciciel wymienił same sprężynyi już wczoraj musiałem wymienić łączniki z przodu i zastanawiam się czy to nie jest wina zamontowania samych sprężyn.

Edytowane przez Robson75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci kolego że ja szukam gwintu ale do Polo 9n i widzę że np Tatechnix daje krótsze łączniki w komplecie. Ciekawe jak jest z łącznikami do passatów, czy są też jakieś krótsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po obniżeniu tylko na sprężynach, trzeba jeszcze coś ustawiać?? Geometrie, zbieżność??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy po obniżeniu tylko na sprężynach, trzeba jeszcze coś ustawiać?? Geometrie, zbieżność??

 

oczywiście, zawsze wymiana sprężyn na niższe (czy też nawet na takie same, bo trzeba wszystko rozkręcać) wymaga ponownego ustawienia geometrii.

 

U mnie 19" 9J z przodu(215x30x19) i 10J(255x30x19) z tyłu na fabrycznym zawieszeniu sportline (gwint kupiony, felgi wróciły już do fabrycznego srebrnego koloru) wygląda tak:

 

14671246_1209588465753649_7752359008150325605_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da radę założyć Eibach -50 albo -40 do standardowych amortyzatorów ? chodzi mi żeby nic nie obcierało np jak będę jechał doładowany albo coś... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marcin9962 Jakie felgi i opony. U mnie aktualnie po wpakowaniu 13mm dystansów na tył tył obciera o nadkole, opona 215/45R17, felga 7J ET 42 zmniejszone dystansem do ET19. Na letnich też obcierało ale za szeroką gumę założyłem 235/40R18 felga 8J ET44.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

felgi oryginalne kansas 8J 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ET i opony. Przy takiej feldze możesz śmiało polecieć w Eibacha Pro-kit. Nie powinno obcierać, chyba że wpadniesz w jakiś uskok z kompletem pasażerów i pełnym bagażnikiem. Ale nic złego się nie stanie, trochę wytrze nadkole od środka w najgorszym wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie obniżenie na samych sprężynach o 40/50mm to zbyt wiele. 30mm max, do większego obniżenia krótsze amortyzatory, jak bilstainy b8. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam felgi 8,5 et34 i delikatnie obciera na wybojach ale nie o błotnik tylko opona o nadkole naszczescie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Wesoly-1 napisał:

8,5

Blisko ;) masz 8J

Edytowane przez Wolfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie 8 cali?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak się ma amortyzatory dcc to mogę założyć sprężyny -30mm pytam bo przymierzam się do zmiany kół na 18 lub 19" a niechciałbym żeby auto stało jak koza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności