Skocz do zawartości
Zbikra

Funkcja MUTE

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem swego czasu zewnętrzny zestaw głośnomówiacy NOKIA, bo z fabrycznego (wbudowanego) nie byłem zadowolony. Wszystko śmigało fajnie gdy na pokładzie było radio fabryczne RSC300 (ma wbudowaną funkcję MUTE, kóra wycisza fonię jak trwa rozmowa telefoniczna). Kilka lat temu zmieniłem radio na chiński kombajn, który ma wbudowany bluetootch z, co oczywiste, możliwością rozmawiania przez zestaw głośnomowiacy. Jednak jakość połączenia, jak to u Chińczyków, jest beznadziejna. Chciałbym wrócić do używania tego zewnętrznego zestawu NOKII (nie demontowałem go po zmianie radia), ale jest problem, bo "chińczyk" nie ma funkcji MUTE i radio nie ściszałoby się, gdy dzwoniłby telefon. Oczywiście to logiczne, ze takiej funkcji tu nie ma, bo jest ona wbudowana wewnętrznie w radiu.

Czy jest możliwe wykonanie układu elektronicznego, który - sprzęgnięty z zewnętrznym zestawem głośnomówiacym - wyciszałby, a później podgłaśniał, fonię w radiu na czas trwania rozmowy telefonicznej ? Innymi słowy: czy samemu da radę zrobić odpowiednik funkcji MUTE jak jest w fabrycznym RSC300 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - wyjście mute z zestawu steruje ptzekaznikiem który przełącza głośniki. Rzeźba ale będzie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, jak dobrze zrozumiałem, trzeba by dać dodatkowy przekaźnik, który - po wysterowaniu przez sygnał z zestawu glośnomówiacego - odłącza fonię z radia, a podaje głos rozmówcy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo przekaźnik steruje kablem który ma plus po stacyjce. Wtedy po prostu wyłączy Ci radio. Po skończeniu rozmowy włączy. Proste jak konstrukcja cepa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu - restart radia trochę czasu zajmuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No. Lepiej ciąć kable głośnikowe i podłączać albo dwa podwójne przekaźniki albo cztero pojedyncze... Albo wpuszczać fonie do wejścia wzmacniacza i wycierać ścieżki na płytce aby podłączyć fonie dopasowaną na dodatek poprzez jakiś układ rezystorow. ..

Najlepiej chyba jeśli nie używasz kamery podłączyć tam sygnał mute.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę z innej beczki. Czy da się w multikierze aktywować przez vcds ten przycisk ze słuchawką tak, żeby działał jak mute na radiu? Sens taki, żeby nie sięgać do radia, klikam mute na kierownicy i mam ciszę. Radio RNS 510, bez głośnomówiącego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Passacie, w Superbie bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak w Passacie, w Superbie bez problemu.

 

A w ktorym miejscu i co zaznaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie mam jak, jutro zrobię screenshot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz nie mam jak, jutro zrobię screenshot

 

ok, dzięki. czekam na info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz nie mam jak, jutro zrobię screenshot

Czesc, pamietales moze co i gdzie z vcdsa ustawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki 16, kodowanie, byte 1, bit 3 zmienić z 1 na 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej w Superbie przed liftem tak się to robi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności