Skocz do zawartości
mario732

Błąd 16555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, było pięknie ale się zbyło , od wczoraj zaczął sypać błędem 16555 System zbyt ubogi (strona 1) , i to tak że od razu dwa błędy takie same wyskakują , szukałem na naszym forum tego tematu i żaden z postów o podobnej treści nie skończył się podaniem konkretnego rozwiązania , czy ktoś uporał się z tym problemem.Auto zasilane dwoma rodzajami paliwa:devil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do sprawdzenia:

 

-szczelność dolotu nieszczelność zwróci taki właśnie błąd

-przepływomierz może być brudny

-wadliwa, uszkodzona pompa powietrza wtórnego lub jakiś element obwodu

-uszkodzona lekko przytarta pompa paliwa

-uszkodzone wtryskiwacze

 

i w takiej kolejności szukaj i eliminuj, najprawdopodobniej jakiś wężyk podciśnienia pękł, lub sparciał, albo spadł i jest nieszczelność

 

jest jeszcze możliwość że LPG sie rozjechało tak że też do sprawdzenia poprawność strojenia

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał dzięki za podjecie tematu , tak myślę zrobić , chociaż bardziej skłaniam się ku rozjechanych mapach na LPG , właśnie wróciłem z drogi i zauważyłem że na benzynie jest spokój żadnych błędów , wystarczy przełączyć na gaz i się zaczyna. Raz jeszcze dziękuje , aczkolwiek temat uważam za jak najbardziej otwarty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam , tym razem z odpowiedzią , przeczyściłem przepływomierz , idąc dalej zauważyłem że z króćca odmy olejowej zsunął się wąż , opaska była za słabo skręcona , dla pewności wyciągnąłem i wyczyściłem przepustnice ( oczywiście adaptacja po złożeniu ) , byłem przed tym wszystkim u gazownika który stwierdził że od strony LPG jest jak najbardziej w porządku. Błąd zniknął jest OK. Może komuś się to przyda , nie ukrywam że błąd upierdliwy bo nie dotyczy jednej konkretnej rzeczy ale kilka , i tu już trzeba sprawdzać po kolei.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest jeszcze możliwość że LPG sie rozjechało tak że też do sprawdzenia poprawność strojenia

 

Zdecydowanie obstawiałbym LPG. Gdzieś na forumach Audi bodajże wyczytałem o jakichś mnożnikach przy ustawianiu LPG. Być może twój sterownik LPG zapodaje zbyt ubogą mieszankę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności