Skocz do zawartości
shel82

B7 2.0 TDI 4Motion 2012 - pomoc w rozpoznaniu kół/felg?

Rekomendowane odpowiedzi

Na obu jest opona 235, więc patrzymy tylko na ET

Ktoś tu zwraca uwagę na wszystkie szczegóły-to podałem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no bez jaj , serio pytasz czy się nabijasz?

 

Pytam poważnie, bo piszą, że mogę jeździć na obecnym zestawie, a teoretycznie auto fabrycznie zestrojone było pod 235/40 R18 - obecnie 235/45 R17, a zaproponowano mi założyć 225/45 R17 na felgach Westwood ET47 i jakoś mi to nie pasuje, dlatego pytam??

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ktoś tu zwraca uwagę na wszystkie szczegóły-to podałem ;-)

 

Tomek ma racje, dwie różne felgi więc ET ma znaczenie, bo jest inne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle zajrzałeś do tego wątku? Poczytałbyś, poszukałbyś a nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś tu zwraca uwagę na wszystkie szczegóły-to podałem ;-)

 

Opona na feldze rozkłada się symetrycznie - żebys nie wiem co robił. Dlatego przy tej samej szerokości opony ma znaczenie tylko ET (głębiej czy płycej we wnęce).

Natomiast rant felgi rzeczywiście będzie się układał inaczej - według podanych przez Ciebie wartości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak chcesz węższe to i z większym profilem, obwód koła musi się zgadzać

 

Kurcze właśnie przez to, że mam niefabryczne felgi 17", a Michelin nie produkuje modelu (który chcę zakupić) CROSSCLIMATE w rozmiarze 235/45 R17 - mam dylemat :(

Teoretycznie fabrycznie było:

235/40 R18 - 645,2 mm

obecnie jeżdżę na

235/45 R17 - 643,3 mm

a po zaminie będzie jeszcze mniej - 634,3 mm

 

Zastanawia mnie także fakt zejścia z szerokości (235->225) chodzi mi tu o przyczepność i moc/moment oddawany na koła chociaż mam 4Motion?

Posiada może ktoś taki zestaw (17" felgi + opona 225/45) - jak to wygląda i się sprawuje, można prosić o jakieś zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawia mnie także fakt zejścia z szerokości (235->225) chodzi mi tu o przyczepność i moc/moment oddawany na koła chociaż mam 4Motion?

Posiada może ktoś taki zestaw (17" felgi + opona 225/45) - jak to wygląda i się sprawuje, można prosić o jakieś zdjęcia?

 

VW fabrycznie przewiduje na zimę opony 205, czy na 16" czy na 17". IMHO 225 nie będzie problemem technicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VW fabrycznie przewiduje na zimę opony 205, czy na 16" czy na 17". IMHO 225 nie będzie problemem technicznym.

 

Tak wiem i rozumiem to, ale CrossClimate to opony całoroczne ; )

Interesuje mnie czy nie stracę na trakcji zwłaszcza w lecie ze względu na węższą oponę, defakto auto będzie około 1 cm niżej stało - mocno wpłynie to na użytkowanie, co z ustawieniami w MFA (nie ma tam takiego rozmiaru do wyboru-istnieje możliwość przekonfigurowania)?

Edytowane przez shel82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak wiem i rozumiem to, ale CrossClimate to opony całoroczne ; )

Interesuje mnie czy nie stracę na trakcji zwłaszcza w lecie ze względu na węższą oponę, defakto auto będzie około 1 cm niżej stało

 

Walory estetyczne ucierpią niewątpliwie ;)

Walory jezdne IMHO niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze poboczne pytanie: jakiej maksymalnie średnicy koło wraz z oponą zmieści się w Passacie B7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w swoim 18 i jest zapas pewnie 19 można bez problemu załozyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze poboczne pytanie: jakiej maksymalnie średnicy koło wraz z oponą zmieści się w Passacie B7?

 

Widziałem 235/35R19 albo 235/30R19. Felgi z któregoś Audi. Mniej więcej takie: http://allegro.pl/audi-a8-d3-s8-felga-19x8-5-et45-5x112-4e0601025n-i6552676270.html.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności