Skocz do zawartości
czajek82

RNS 315 - jak zmienić obrazek w parktroniku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Po awarii mojego RNS 510 zakupiłem RNS 315 z bluetooth.

Wszystko działa bardzo fajne jestem bardzo zadowolony z obsługi telefonu itp.

Jest tylko jedna niedogodność RNS 315 jest z 2014 roku i pochodzi z samochodu VW Beetle więc na OPS podczas parkowania na mam widocznego VW Beetle. Jak można i czy w ogóle można zmienić obrazek na Passata B6.

Mój VCDS łączy się z RNS 315 bardzo pobieżnie. Podejrzewam, że radio jest za młode.

Po wejściu w adaptacje mam tylko okienka te które się zaznacza bądź odznacza jak chcemy coś zakodować.

Nie ma natomiast żadnych opisów przy okienkach więc nie wiem co chcę uruchomić bądź wyłączyć.

Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenie z RNS 315, czy ktoś zmieniał obrazek auta na ekranie OPS?

Pozdrawiam.

Edytowane przez czajek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba w ostatnim byte jest kodowanie logo OPS-a auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj do późnego wieczora walczyłem z tym nieszczęsnym obrazkiem i podzielę się z wami jak dokonałem zmiany samochodu wyświetlanego na OPS. Może komuś to pomorze. Może gdzieś już to było jeżeli tak to przepraszam w każdym bądź razie ja takiego opisu nie znalazłem.

Najważniejszy jest wykaz samochodów jaki znalazłem gdzieś w sieci. Nie sprawdzałem czy wszystkie samochody są dobrze podane, ale kilka, które sprawdziłem zgadzały się.

00 default, from CAN

01 Polo 6R

02 New Beetle

03 New Beetle Cabrio

04 Scirocco

06 Jetta

07 Golf 6 Variant

08 Golf 6 Cabrio

09 Touran

0A Golf Plus

OC Tiguan

0D Sharan

0E Eos

0F Passat CC

10 Passat Sedan

11 Passat Variant

13 Caddy

14 T5

2A Skoda Octavia

2B Skoda Octavia Wagon

2C Skoda Yeti

2D Skoda Superb

2E Skoda Superb Combi

Pierwsze 2 cyfry lub cyfra/litera musimy wprowadzić do kodowania, natomiast nazwa samochodu jest oczywiście przyporządkowana do obrazka jaki będzie wyświetlany na OPS. W moim przypadku wszedłem w VCD w pozycję 37 – Navigation i oczywiście dalej w kodowanie (coding) i tu pojawiły się poważne schody, ponieważ tak jak pisałem wcześniej w moim RNS 315 nie miałem żadnego opisu przy okienkach, mogłem jedynie zaznaczyć jakiś bit lub go odznaczyć nie wiedząc czego dotyczy i co spowoduje. Metodą prób i błędów doszedłem do tego, w którym Byte zmienia się obrazek. Po kolei patrzyłem na każdy Byte jakie ma liczby bądź liczbę/literę i jako, że u mnie na RNS miałem VW Beetle to powinienem mieć w jakimś Byte liczby 02 lecz tak nie było ponieważ miałem zaznaczone 00 czyli obrazek po CAN co w moim wypadku się nie sprawdzało ponieważ nie miałem na OPS Passata B6, który powinien pojawić się po CAN tylko Beetla, z którego pochodziło radio. W każdym bądź razie po wielu próbach doszedłem, że zmianę obrazka na OPS robi się w Byte 6 więc w nim musiałem zmieniać bity, żeby zmienić obrazek na OPS. Trzeba zaznaczać jeden lub 2 bity, żeby uzyskać odpowiedni obrazek. Podczas zaznaczania różnych bitów zmieniają się wartości w okienku/kodowaniu i docelowo powinna pojawić się tam taka liczba lub liczba/litera (według powyższego wykazu) żeby uzyskać samochód jaki chcemy np. zaznaczając bit 2 u góry pojawią się liczby 02 i po zapisaniu kodowania na OPS pojawi się Beetle, po zaznaczeniu bitu 6 u góry pojawią się liczby 06 a na OPS pojawi się Jetta.

Uproszczając ja musiałem wejść w pozycję 37 - Navigation / Coding / Byte 6 / i zaznaczyć odpowiedni bit, żeby w górnym okienku pojawiła się odpowiednia liczba lub liczba/litera oznaczająca samochód jaki chcemy mieć na OPS

Mam nadzieję, że opisałem to logicznie i komuś to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta zasada dotyczy też rns510 bo mi nie pasuje logo do ops

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko można ustawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zrobiłem hehe

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w innym programie też jest możliwość zmiany obrazka? Jeśli tak to w jakim?

Jeśli do rns 315 wgra się nowe oprogramowanie to czy obrazek będzie ten sam co przed instalacją? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy interface do grupy VAG, obsługujący protokół UDS, nadaje się do tego. VCDS, VCP itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności