Skocz do zawartości
alicjag3

Passat Variant - 1.8 benzyna czy 2.0 diesel

Rekomendowane odpowiedzi

natomiast w manualu to kwestia zakresu obrotów - w TSI setkę złapiesz zapewne na 2-gim niegu, a w TDI na 3-im i stąd te 0,2 sek różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy 1.8 ma specjalnie tą słabsza skrzynię żeby tdi 190 nie było za wolne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o porównywanie TDI190 z TSI180 najlepiej sprawdzić przyśpieszenie 0-200, wtedy widać elastyczność, która przydaje się przy wyprzedzaniu i prędkościach autostradowych.

Ku mojemu zaskoczeniu obydwa robią to w okolicach 36sekund.

Może ktoś znajdzie inne filmiki żeby wyeliminować losowość pomiarów, ale tak czy siak różnica nie jest duża. Może różnica w masie...?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dużo tutaj daje połączenie DSG i mniejszej masy. TSI błyskawicznie redukuje i mimo małego momentu będzie jechać. Generalnie to dowodzi że nie ma żadnego ekonomicznego uzasadnienia by kupić klekota w wersji 190. Pewnie jakaś różnica będzie gdy będziemy chcieli holować przyczepę ale w polsce to bardzo mało popularne ani pałować nie można.

 

Po liftingu będzie pewnie 2.0 w wersji z tiguana 180 koni ja bym brał bo tam lepsze dsg dają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam te kilka stron i nie wierze w to co czytam:what?

- nowoczesny diesel śmierdzi?? Może zapach jest nieco drażniący, ale ciekawe co takie osoby robia w toalecie kiedy idą robić kupę...?

- teraz sie utarło, że benzyna lepsza i trwalsza. Bo diesel to dwumasa, EGR, turbo, wtryski... Ale benzyniaki mają dokładnie to samo.

-temat spalania. Uważam, że w trasie ponad 10litrów w taki 2,0TSI to stanowczo za dużo. Dlaczego? Bo gdzie tu postęp skoro pierwsze lepsze 3,0 V6 spali podobnie. A jak wiemy downsising miał obniżyć spalanie przy tych samych osiągach.

- no i najlepsze! Już niedługo benzyniaki również będą miały filtry cząstek stałych czyli tzw. GPF... W sumie któryś motor benzynowy w klasie S Mercedesa ma to na wyposażeniu.

 

Powiem jeszcze na koniec, że od jakiegoś czasu poruszam się Nissanem QQ 1,2DGiT czyli ten super benzynowy silnik. Fakt jak na 115KM całkiem żwawo jedzie, ale na autostradzie 1,6TDI w Passacie robi dużo lepszą robotę. Kultura pracy jest niezła. Ale spalanie to tragedia. W sumie w trasie takie 7,7-8litrów/100km przy delikatnej jeździe to norma. Jak sie pociśnie po obrotach to 10litrów można wysiśnąć bez wysiłku. Autostrada 120km/h na tempomacie to realne spalanie 7,5-8litrów benzyny. Gdzie tu ekologia, skoro katalog mów o 5litrach poza miastem? Passat 1,6TDI pali w tych warunkach 5litrów.

Także myślę, że jednak ekonomia diesel bije benzyniaki na głowę i jeśli ktoś robi trasy i lubi pocisnąć to tylko TDI

Edytowane przez perzu126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe czy 1.8 ma specjalnie tą słabsza skrzynię żeby tdi 190 nie było za wolne.

 

ciekawa teoria ...:P

co jak co w szoku jestem że do 200 km/h to 36 s. wczoraj widziałem jakiś filmik gdzie octavia 190km miała 40 sekund.

co jak co - ciekawy wątek dla wszystkich, którzy się wachają przy kupnie i mają obawy w stosunku do 250nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i w Volkswagenie tak ale już w Audi B8 zapala się podświetlenie wnętrza odrazu po zgaszeniu silnika, tak jak powinno być, a Audi też jest w grupie Volkswagena. A największa porażka w Pasku B8 to brak podświetlenia bagażnika, bo to z góry które jest to do kitu jak roleta jest rozwinięta, a po za tym i tak słabo doświetla bagażnik. Dlatego jak skończy mi się gwarancja planuję założyć dodatkowe oświetlenie bagażnika-też ledowe.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

 

Dzięki wielkie za info.

 

ja właśnie założyłem LED'a do bagażnika - info w temacie co można zmienić - MAM DZIEŃ nawet przy roletce nie ma tragedii -> wrzuciłem tam zdjęcia z "operacji" która trwała 45 s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie czytam te kilka stron i nie wierze w to co czytam:what?

- nowoczesny diesel śmierdzi?? Może zapach jest nieco drażniący, ale ciekawe co takie osoby robia w toalecie kiedy idą robić kupę...?

- teraz sie utarło, że benzyna lepsza i trwalsza. Bo diesel to dwumasa, EGR, turbo, wtryski... Ale benzyniaki mają dokładnie to samo.

-temat spalania. Uważam, że w trasie ponad 10litrów w taki 2,0TSI to stanowczo za dużo. Dlaczego? Bo gdzie tu postęp skoro pierwsze lepsze 3,0 V6 spali podobnie. A jak wiemy downsising miał obniżyć spalanie przy tych samych osiągach.

- no i najlepsze! Już niedługo benzyniaki również będą miały filtry cząstek stałych czyli tzw. GPF... W sumie któryś motor benzynowy w klasie S Mercedesa ma to na wyposażeniu.

 

Powiem jeszcze na koniec, że od jakiegoś czasu poruszam się Nissanem QQ 1,2DGiT czyli ten super benzynowy silnik. Fakt jak na 115KM całkiem żwawo jedzie, ale na autostradzie 1,6TDI w Passacie robi dużo lepszą robotę. Kultura pracy jest niezła. Ale spalanie to tragedia. W sumie w trasie takie 7,7-8litrów/100km przy delikatnej jeździe to norma. Jak sie pociśnie po obrotach to 10litrów można wysiśnąć bez wysiłku. Autostrada 120km/h na tempomacie to realne spalanie 7,5-8litrów benzyny. Gdzie tu ekologia, skoro katalog mów o 5litrach poza miastem? Passat 1,6TDI pali w tych warunkach 5litrów.

Także myślę, że jednak ekonomia diesel bije benzyniaki na głowę i jeśli ktoś robi trasy i lubi pocisnąć to tylko TDI

 

Co kto lubi, i już było liczone że aby same mniejsze spalanie w dieslu się zwróciło zakładając że musisz zapłacić więcej za klekota , to trzeba 100 000 km przejechać.

 

Pozdrawiam

 

AreK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie założyłem LED'a do bagażnika - info w temacie co można zmienić - MAM DZIEŃ nawet przy roletce nie ma tragedii -> wrzuciłem tam zdjęcia z "operacji" która trwała 45 s.

Witaj. Dzięki za info, a możesz napisać jaki typ żarówki tam jest i jaką zamówiłeś żarówkę ledową?

Z góry dziękuję za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj. Dzięki za info, a możesz napisać jaki typ żarówki tam jest i jaką zamówiłeś żarówkę ledową?

Z góry dziękuję za info.

Już wszystko było o tym napisane. Nawet link do zakupu był...

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności