Skocz do zawartości
alicjag3

Passat Variant - 1.8 benzyna czy 2.0 diesel

Rekomendowane odpowiedzi

boxx

Czekam właśnie na swojego 2.0 TDI 190 KM, możesz zdradzić gdzie robiłeś box-a i jaki był koszt? Ja niestety ze względu na leasing i jako auto firmowe nie mogę chipowac wiec zostaje Box. Czy różnica przed i po założeniu mocno odczuwalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety ze względu na leasing i jako auto firmowe nie mogę chipowac wiec zostaje Box.

A bąka w siedzenie będziesz mógł puścić czy też nie bo leasing?

Proszę Was nie popadajcie w skrajności - każdy może robić z autem co chce i żaden bank nie może tego zabronić jeśli płacisz ratę.

Box jeśli chcesz to speedbuster polecam. Poczujesz różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A bąka w siedzenie będziesz mógł puścić czy też nie bo leasing?

Proszę Was nie popadajcie w skrajności - każdy może robić z autem co chce i żaden bank nie może tego zabronić jeśli płacisz ratę.

Box jeśli chcesz to speedbuster polecam. Poczujesz różnicę.

 

Dopóki nic się nie stanie to zgadzam się z Tobą. Niestety niedawno miałem sytuację, że w moim firmowym Mercedesie C W205 przy przebiegu 14 500 km miałem awarie silnika i naprawa kosztowała pRawie 70.000 zł. Pierwsze co zrobili to sprawdzili czy auto nie miało wirusa. Jeżeli był by zmieniony program to nie uznali by gwarancji. Wole uniknąć takich sytuacji na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to nic wspólnego z leasingiem, tu chodzi tylko o gwarancję. Problem z leasingiem może być gdy ktoś ma Easy Drive i oddaje auto. Wtedy nie może w nim być trwałych przeróbek. Na pewno instalacja LPG i jakiś tuning zewnętrzny odpadają ale nie wiem czy sprawdzają silnik pod kątem wirusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oddajesz auto to inwestowanie w nie jakichkolwiek pieniędzy jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, chyba stanelo na benzynie ale... jako, ze faktycznie 2.0 TSI 220 KM jest wciaz tansze niz diesel 190 KM prosze o opinie o tym silniku. Czy jest duza roznica miedzy nim a tym benzynowym 180 KM, jaka ma skrzynie (bo z tego co zrozumialam 1.8 TSI i 2.0 diesel maja rozne).

Ile mozna zyskac montujac w takim aucie box. Na jakiejs stronie widzialam ze okazalo sie ze wyjsciowo byo juz 248 KM a z boxem ponad 260. Zastanawialam sie jeszcze nad Golfem R ze wzgledu na i naped 4 motion ale po pierwsze jest troche za maly, po drugie chyba nawet ciut drozszy, po trzecie pewnie gorzej wyposazony i wykonczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 tsi odczuwalnie mocniejsze od 1.8 szczegolnie przy wyzszych predkosciach, skrzynia mokra dsg 6 wiec duzo trwalsza niz 7 sucha w 1.8, spalanie realnie 3-4 litry wyzsze no i rewelacji z trakcja na mokrym nie ma dlatego podnoszenie mocy wg mnie jest bez sensu. Ale silnik naprawde super, jezdze czesto roznymi samochodami i ten silnik naprawde polecam, do szczescia brakuje tylko napedu 4x4.

Co do golfa R to zupelnia inna liga, osiagi i prowadzenie znacznie lepsze, wykonczenie nieznacznie gorsze, jak bedzie teraz po lifcie z ledami i activ display to mozna przemyslec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli chodzi o prace skrzyni DSG to ktora jest lepsza i przyjemniejsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.0 tsi odczuwalnie mocniejsze od 1.8 szczegolnie przy wyzszych predkosciach, skrzynia mokra dsg 6 wiec duzo trwalsza niz 7 sucha w 1.8, spalanie realnie 3-4 litry wyzsze

 

Ta różnica spalania między 2,0 TSI vs 2,0 TDI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedzy 1.8 a 2.0 tsi, roznica realna/sprawdzona przy mojej jezdzie.

Osiagi jednak tez inne, na papierze roznica mniejsza niz w rzeczywistosci.

Co do skrzyni to wydaje mi sie ze dsg7 pracuje lagodniej i chyba troche szybciej,ale jakichs wielkich roznic nie widze. Natomiast jak pokazuje praktyka trwalosc dsg7 pozostawia duzo do zyczenia, zespol sprzegiel przy czestym uzywaniu wytrzymuje ok 100tys km, problemy czesto zaczynaja sie juz przy 60-80tys (u dwoch znajomych z ta skrzynia tak jest). DSG 6 jak wymieniasz olej co 60tys i nie korzystasz czesto z lunch control ok 200tys wytzymuje, choc tez toznie z tym bywa

Edytowane przez kriss555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam może to śmieszne, ale co to jest ten lunch Control?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypominacz o drugim śniadaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LC to inaczej procedura startu. Przy użytkowaniu w 7R olej zmieniłem po 20k w skrzyni. Więcej km na oleju to już ryzyko.

Alicjag3 mam 7R jako drugie auto, aktualnie 410ps/530nm - robi robotę. Passat to auto codzienne, golf to inna liga jeśli chodzi o wrażenia z jazdy. Wykończenie wnętrza na tym samym poziomie, ale nie patrzysz na to jadąc bo nie to jest tam najważniesze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma głupich pytań...są tylko głupie odpowiedzi...

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym spalaniem to bym nie przesadzał. Zrobiłem ostatnio autostradą kilkaset kilometrów z prędkością 120-150 (był duży ruch) i spalił mi lekko ponad 7 litrów. Spalanie po mieście większe ale jaki to ma realny wpływ na utrzymanie auta? Po mieście i tak nie da się zrobić dużo kilometrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LC to inaczej procedura startu. Przy użytkowaniu w 7R olej zmieniłem po 20k w skrzyni. Więcej km na oleju to już ryzyko.

Alicjag3 mam 7R jako drugie auto, aktualnie 410ps/530nm - robi robotę. Passat to auto codzienne, golf to inna liga jeśli chodzi o wrażenia z jazdy. Wykończenie wnętrza na tym samym poziomie, ale nie patrzysz na to jadąc bo nie to jest tam najważniesze.

 

A co polecasz bardziej na dluzsze trasy? Przewaga Golfa polega tylko na napedzie na 4 kola bo tak to chyba wszystko przemawia za Passatem (zreszta tez na tyle mocnym by pewnie i bezpiecznie jezdzic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 120-130 jest rzeczywiscie 7, ale jak ostatnio jechalem dalej tak miedzy 200-220 to wyszlo prawie 15...generalnie jak nie trzeba czesto i gwaltownie przyspieszac albo jezdzac zgodnie z przepisami to spalanie jest 8-9, jak jezdzisz szybko to pali duzo.

1.8 tsi naprawde zauwazalnie mniej pali, nie daje jednak takiej przyjemnosci jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alicjag3 golfa traktuję tylko jako auto dodatkowe - do zabawy. Auto robi 0-100 w 3.9s i 100-200 w 9.9-10.2s. Jeździ się tak samo pewnie i bezpiecznie, nic mu nie brakuje. W passacie też mam 4motion. Mam kolegów co mają golfa R w variancie i sobie chwalą, jest ciut mniejszy ale wrażenia z jazdy fajniejsze. Gdybym miał kupić jeden to właśnie R variant byłby moim wyborem. Auto bardzo podatne na modyfikacje. Dużo szybsze niż passat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności