Skocz do zawartości
zlosnik321

Zapowietrzony układ ? Nagrzewnica ? wysoka TEMP !!

Rekomendowane odpowiedzi

Ty a wentylator na 1 biegu się załącza ? Ja miałem tak ze walnął mi czujnik w chłodnicy i nie załączam się wcale wentylator a ze jeździłem na klimie to z automatu było chłodzenie . Było tak jak piszesz ze od razu się gotował. Fakt ze to było mk3 ale .....

W mojej ocenie dałeś dupy. Nie po słuchałeś mnie z tymi spalinami w zbiorniku wyrównawczym. Również mierzy się ciśnienie w układzie i to by powiedziało wiele a tak to w koszta się wpakowałeś. Gdyby sz i gdybasz. Mówię jeszcze raz. Sprawdź czy wentylator w chłodnicy się załącza przy pierwszym progu temp. Temperaturę sprawdź na vagu

 

mam wisko ... jak tylko złapie temp chłodnica wisko zasprzęgla nie ma żadnego czujnika od wentylatora jedynie od klimy ktory i tak nie schłodzi chłodnicy ponieważ jest zimna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na teście w zakładzie powinno wykazać.

 

Bo oni badają pod wyższym cisnieniem jak jest w stanie wytworzyć sam układ w silniku.

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tym ustrojstwem to możesz ze wino zatkac☺ jak jest mikropekniecie to musi byc znaczne cisnienie zeby przeleciala woda.

 

Kolego zlosnik321 spróbować można odkręcić korek od zbiorniczka i wtedy odpalić i obserwować co się dzieje.

 

A korek podmieniales na identyczny?

 

Nie wiem jak w VW ale we wcześniej wspomnianym Chryslerze walczyłem z układem chłodzenia i tam też musiałem zwrócić uwagę przy jakim ciśnieniu korek się otwierał zeby pobrać wodę.

 

Spróbuj kupić nowy korek po nr. Vin zeby był odpowiedni do Twojego silnika.

 

Koszt żaden a będziesz miał pewność.

 

Bo objawy ewidentnego zapowietrzania z winy korka.

 

Kolega sr-ka też może mieć rację apropo pękających głowic Ale lepiej Zadzwon do mechanika zeby przed planowaniem sprawdzili. Jak się głowicami zajmują to powinni niech preparaty chemiczne Które barwią te pęknięcia. I wtedy widać jak na dłoni.

 

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

 

korek podmieniony tak jak pisałem również z B5 1.8 ale z T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na wyniki testu w zakładzie. I wrócimy do tematu.

 

A latem jak się sprawował? Nie przegrzewal się?

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczekaj na wyniki testu w zakładzie. I wrócimy do tematu.

 

A latem jak się sprawował? Nie przegrzewal się?

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

OK jutro się odezwę co z głową latem było ok ale nie do końca po trasie jak zgasilem silnik i odpaliłem po około 3 do 5 min temperatura 100 110 ale silnik po 5 10 sek studzil do 90 jedynie taki mankament byl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zlosnik321 oby nic złego nie było. Ja ostatnio zauważyłem podobną rzecz tylko się silnik nie gotuje a dokładnie jak chciałem sprawdzić który przewód od nagrzewnicy jest zasilaniem nagrzewnicy odpaliłem silnik i z przewodów od nagrzewnicy nic nie leciało. Mnie też to trochę zaniepokoiło ale u ciebie jest coś ewidentnie.

 

Pytanie czy te przewody jak są twarde to czy ich nie można w ogóle ścisnąć???? Bo u mnie można lekko a jak odkręce korek od zbiorniczka powoli to trochę zasyczy i potem jest takie pyknięcie w korku i mogę już normalnie odkręcić korek.

Edytowane przez wojtf23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b[zlosnik321[/b] oby nic złego nie było. Ja ostatnio zauważyłem podobną rzecz tylko się silnik nie gotuje a dokładnie jak chciałem sprawdzić który przewód od nagrzewnicy jest zasilaniem nagrzewnicy odpaliłem silnik i z przewodów od nagrzewnicy nic nie leciało. Mnie też to trochę zaniepokoiło ale u ciebie jest coś ewidentnie.

 

Pytanie czy te przewody jak są twarde to czy ich nie można w ogóle ścisnąć???? Bo u mnie można lekko a jak odkręce korek od zbiorniczka powoli to trochę zasyczy i potem jest takie pyknięcie w korku i mogę już normalnie odkręcić korek.

 

Powiem tak węże na początku są bardzo miękie nawet jak zaczyna się gotować po ostudzeniu silnika węże twardnieją.

 

Glowa juz jest u speców jutro może odbiore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw co będzie powodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze jedno mnie zastanawia czemu po chwili przestaje woda płynąć do węża od nagrzewnicy a doda się gazu i pojawia się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samego mnie to zastanawiało. Bo tak jak pisałem wcześniej u mnie w pasku było podobnie założyłem webasto i na wolnych obrotach z nagrzewnicy leciało letnie powietrze a jak dodałem gazu to zaraz pojawiało się ciepłe powietrze. Chcąc założyć dodatkową pompkę obiegu wpadło mi do głowy sprawdzić czy dobrze zamontowałem webasto a dokłądnie czy zasilanie z bloku prawidłowo podpiąłem. Tak więc odkręciłem korek żeby upuścić ciśnienie z ukłądu. Zakręciłem korek i ściągnąłem wąż tzw. zasilający nagrzewnicę i przedłużyłem go do karnistra żeby nie stracić płynu i tata odpalił silnik a tu nic zero wypływu płynu nawet po dodaniu gazu ani kropla się nie uroniła. Do dzisiaj nie wiem jak to możliwe ale najważniejsze że jest ogrzewanie i nie gotuje się silnik tylko powstał problem taki że bardzo późno zaczął się przełączać na gaz bo przy 60 stopniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glowica szczelna nic złego się z nią nie dzieje ... jutro może mechanik złoży silnik i się zobaczy już nie mam sily

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzales drożność tych cienkich węży które są "przelewem" do zbiorniczka wyrownawczego?

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A sprawdzales drożność tych cienkich węży które są "przelewem" do zbiorniczka wyrownawczego?

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Tak wszystko sprawdzone każdy wąż umyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie jakąś wskazówkę bo juz naprawdę nie mogę.

 

Wogóle nie wraca płyn do zbiorniczka prze ten mały wężyk auto się gotuję wszystkie węże przeleciane wodą.

 

Wąż od nagrzewnicy praktycznie nie podaje płynu tzn. wąż z powrotu zdjęty i ledwie się leje, gdy wlewam plyn do weża powrotnego na chwile przyspiesza wylewanie się płynu z nagrzewnicy i zas tylko się sączy co robic!

 

dodam że ogrzewanie chodzi super mozna powiedzieć wrzatek

Edytowane przez zlosnik321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa chlopie..

 

Termostat się otwiera, tak?

 

Rozgrzej go aż się otworzy. Odkrec korek dolej cieplej wody i trzymaj lekko gaz żeby pompa miała lepsze obroty. I zobacz czy wtedy ubywa płynu. Najlepiej w dwie osoby.

 

Jak ubywa w zbiorniczku to dolewaj aż przestanie ubywac.

 

Chyba że pompa walnieta.

 

A termostat sprawdź w garnku i termometrem. Przy jakiej temp sie otwiera

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termostat się otwiera ale.nie za każdym razem były już 3 sztuki w srodku pompa nowa ... bardzo słaby obieg a wręcz wogole nie.ma przepływu do zbiorniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zlosnik321 sam piszesz że ogrzewanie masz dobre. A to że ściągniesz przewód od nagrzewnicy i nic nie leci to nie jest problem. Bo tak jak pisałem u mnie jest to samo a płyn się nie gotuje. Z jakiej firmy były zakładane termostaty??? Z tego co pamiętam to z dobrych bo nie wiem czy lepszych to vernet. Może ktoś ci zakłada cały czas toprany? A pompę wody jakiej firmy masz???? Bo brat mi mówił że może być tak że np. pompę chwycisz to ręki złapiesz za koło zębate a wirnikiem przekręcisz. U mnie nie wiem jak pompa bo będę dopiero robił rozrząd ale powrót do zbiorniczka idzie. Sam piszesz że nie za każdym razem się otwiera więc może jest źle założony albo zdup...ony. Pamiętam jak było w golfie mk2 w termostacie była mała dziurka i trzeba było ją odpowiednio założyć. A w poście #61 napisałeś że i tak wentylator od klimy nie załączy się bo chłodnica jest zimna. Masz sam odpowiedź na własny problem. Termostat się nie otwiera i gotuje ci się płyn. Zainwestuj w nowy termostat i jakiś z lepszej półki bo za pewne mechanik żeby skroić porządnie zakłada toprany a toprany sam wiesz jak jest z czujnikami. Kup sobie droższy i wymień sam. Będziesz pewny co założyłeś.

Edytowane przez wojtf23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zlosnik321 sam piszesz że ogrzewanie masz dobre. A to że ściągniesz przewód od nagrzewnicy i nic nie leci to nie jest problem. Bo tak jak pisałem u mnie jest to samo a płyn się nie gotuje. Z jakiej firmy były zakładane termostaty??? Z tego co pamiętam to z dobrych bo nie wiem czy lepszych to vernet. Może ktoś ci zakłada cały czas toprany? A pompę wody jakiej firmy masz???? Bo brat mi mówił że może być tak że np. pompę chwycisz to ręki złapiesz za koło zębate a wirnikiem przekręcisz. U mnie nie wiem jak pompa bo będę dopiero robił rozrząd ale powrót do zbiorniczka idzie. Sam piszesz że nie za każdym razem się otwiera więc może jest źle założony albo zdup...ony. Pamiętam jak było w golfie mk2 w termostacie była mała dziurka i trzeba było ją odpowiednio założyć. A w poście #61 napisałeś że i tak wentylator od klimy nie załączy się bo chłodnica jest zimna. Masz sam odpowiedź na własny problem. Termostat się nie otwiera i gotuje ci się płyn. Zainwestuj w nowy termostat i jakiś z lepszej półki bo za pewne mechanik żeby skroić porządnie zakłada toprany a toprany sam wiesz jak jest z czujnikami. Kup sobie droższy i wymień sam. Będziesz pewny co założyłeś.

Ludzie bo już naprawdę nie mam sily powtarzać termostaty firmowe sam z pudełka do rączki mechanikówi potem podawałem klucz nr 10 termostaty firm najpierw Gates Wahler

Behr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak woda do termostatu nie dojdzie to się nie otworzy.

 

Termostat jest wysoko w układzie i jak się zapowietrzy to poduchy się robią właśnie przy nim. I wtedy się nie otworzy.

 

 

 

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo jak woda do termostatu nie dojdzie to się nie otworzy.

 

Termostat jest wysoko w układzie i jak się zapowietrzy to poduchy się robią właśnie przy nim. I wtedy się nie otworzy.

 

 

 

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Termostat jest w najniższym punkcie przecież. ... dostałem wskazówkę że może być rozszczelniona chlodniczka oleju i może zapowietrzacoś układ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności