Skocz do zawartości
zlosnik321

Zapowietrzony układ ? Nagrzewnica ? wysoka TEMP !!

Rekomendowane odpowiedzi

A nie masz może zamontowanego webasta????? Ja skończyłem właśnie naprawę podobnej sytuacji a dokładnie po zamontowaniu webasta silnik się nagrzewał ale jak stanąłem na światłach czy w korku powietrze z nawiewów leciało letnie tak samo przy spokojnej jeździe w granicach 1200-1400 obrotów. Po odłączeniu przewodu zasilającego od nagrzewnicy i zapaleniu silnika w ogóle nie wyrzucało płynu. Po zamontowaniu dodatkowej pompki wody zaraz na wejściu nagrzewnicy problem zniknął.

 

Mechanik powiedział że po dodaniu webasta powiększyłem układ i pompa wody może nie wyrabiać a tym bardziej jak webasto nie idzie to i pompka webasta pewno daje opór na przepływie. A teraz problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisał że montować pompę od pralki do testu i nie pomogło.

 

Nadal obstawiam zatkany kanał.

 

Musiałbyś pod wysokim ciśnieniem przepłukać.

 

Ja tak czyscilem Chryslera. Wąż od myjki ciśnieniowej zainstalowany na opaskę zaciskowa a przy wylocie z komory w najniższym punkcie rura z kranem.

Nabyć ciśnienia i puścić kran i tak parę razy. Poznie zdemontowalem kran i cała operację przeprowadziłem ponownie ale już bez kranu i w przeciwną stronę jak obieg pompy wody.

Bardzo dużo kamienia wylecialo i pomoglo.

 

Może jakieś specyfiki do czyszczenia pomogą Ale ja osobiście im nie ufam.

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dokładnie przyłączyć węża z wodą a gdzie zostawić. Otwarty obieg aby wylatywala woda. Z tyłu bloku silnika powinna wydostanie się woda czy tamtędy jest zasysana. Z wydechu kapie trochę woda ale nie wiem czy to nie od lpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć jak jest w b5. Więc może poszukaj jakieś schematy w googlach.

 

W moim chryslerku poodlaczalem wszystkie węże od bloku i improwizowalem. Grunt ze pomogło.

 

Generalnie chyba warto wykonać tą operację w każdy możliwy kanał chlodzacy w silniku. Wtedy będziesz miał pewność że przez wszystkie przeszła woda pod wyższym ciśnieniem i ewentualnie oderwała syf który zalegal.

 

Woda w wydechu na pewno od gazu. Chyba ze jak odpalasz furę to zawsze robisz po 100km a i tak przy tych temp będzie się zbierała para wodna która przy ochlodzeniu się skropli.

 

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś z przodu bądź z boku powinno być zasilanie a z tyłu bloku wylot, tak przynajmniej mi się wydaje ;)

Ps.

Nie zapomnij o chłodnice oleju i chłodnicze egr jeżeli twoje auto w taki wynalazek jest wyposażony. Wielu o nich zapomina a one jednak też są dosyć ważne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie termostat się otwiera lecz wąż który idzie do nagrzewnicy tłoczy powietrze jeśli pominę nagrzewnice temperatura na jadnym wskazniku jest 94,5 a temperatura wody 103 i nie rosnie nawet jak przepałuje auto. Podłączając nagrzewnice słychać w niej bulgotanie po dodaniu gazu i temperatura rośnie do 115 stopni jeśli zaczne trzymać gaz na 2,5tys chłodzi się ... dziś podmieniam jeszcze korek od zbiorniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak podłączyłeś nagrzewnicę. Założyłeś opaskę. Tylko pytanie w który miejscu???? Ponieważ na przewodzie zasilającym nagrzewnicę jest taka mała dziurka od góry i opaska ma być przed dziurką a nie na niej czy za nią. Bo ta dziurka służy do odpowietrzania i przez to może ci się zapowietrzać. Pytanie jeszcze czy jak korek odkręcałeś jak był zagrzany silnik bo zasyczało mocno???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko dobrze poskladane opaska jest na swoim miejscu jednak to będzie chyba uszczelka pod glowica bo dziś doszedł objaw twardych węży bulgotanie w nagrzewnicy cały czas. Tylko dziwne ze podczas jazdy nie przegrzewa sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak wszystko dobrze poskladane opaska jest na swoim miejscu jednak to będzie chyba uszczelka pod glowica bo dziś doszedł objaw twardych węży bulgotanie w nagrzewnicy cały czas. Tylko dziwne ze podczas jazdy nie przegrzewa sie

Jak podejrzewasz uszczelkę to jedz na analizę spalin w płynie chłodniczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zlosnik321 ale jak bardzo są twarde węże????? u mnie też są twarde węże ale w miarę można ścisnąć przewód. a bulgotanie w nagrzewnicy to może również być zapowietrzanie się bo jak sam pisałeś słabo biło płyn do nagrzewnicy. Sprawdziłeś ten korek zbiorniczka??? no i przy okazji tak jak napisał kolega tberent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zlosnik321 ale jak bardzo są twarde węże????? u mnie też są twarde węże ale w miarę można ścisnąć przewód. a bulgotanie w nagrzewnicy to może również być zapowietrzanie się bo jak sam pisałeś słabo biło płyn do nagrzewnicy. Sprawdziłeś ten korek zbiorniczka??? no i przy okazji tak jak napisał kolega tberent

 

Węże były dość twarde termostat się otworzył ponieważ dolny wąż ciepły. Korek podmienilem. .. bulgotanie w nagrzewnicy cały czas jest. Po ostudzeniu silnika termostat już się nie otwiera . Gdy pominę nagrzewnice i połączenia na krótko temperatura max to 104 i widać jak leci powietrze z węża od nagrzewnicy. Po ostygnieciu termostat się nie otwiera oraz brak cisnienia w ukladzir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto ponownie trafiło na warsztat wymiana uszczelki pod głową zobaczymy co z tego będzie.

 

 

Dodaje ponownie filmik nie zwróciłem uwagi że jest ustawiony jako prywatny. Cały czas powietrze idzie do nagrzewnicy połączyłem na krótko węże i zobaczcie co się dzieje.

 

Głowa zdjęta uszczelka nie ma znaków przepalenia ani by pod uszczelką gdzieś woda uchodziła lub kąpresja uszczelka na pierwszy rzut oka wygląda ok .... jutro idzie na szczelność oraz planowanie.

 

Jedynie co mechanik zauważył, że dwa zawory wydechowe są białe od środka głowicy a na pozostałych cylindrach po prostu są delikatnie osmolone.

Edytowane przez zlosnik321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy filmik wnosi coś nowego do problemu z którym się borykam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po filmiku widać. ewidentnie zapowietrzony układ.

 

Który powinien się sam odpowietrzyc za sprawą korka. Ale pisałeś że podmieniales.

 

Generalnie ciężka sprawa. Może jak już masz rozebrany to warto żeby mechanik odkręcić pompę i rzucił okiem.?

 

Gdzieś musi leżeć przyczyna nieodpowietrzania.

 

Zalegający syf. Albo coś ze zbiorniczkiem wyrownawczym.

 

A jak już się silnik rozgrzal to wody w zbiorniku przybywało?

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wróci od mechanika a problem będzie nadal, to taką rureczkę zakładaj pomiędzy każdym wężem a elementami i sprawdź czy dalej w układzie ten problem występuję :P

A tak na marginesie, ja na twoim miejscu zakładał bym drugą głowice, zrobił bym tylko planowanie i po temacie ;) Bo ta może mieć gdzieś jakieś mikropęknięcie które pod wpływem temperatury się rozszerza i problem występuje ;)

Takie same sytuacje są w silnikach 2.0tdi, niby głowice po zdjęciu igły a tak na prawdę do dupy bo płaszczu wodnym gdzieś będzie mikro pęknięcie a tam nie będzie dostępu żeby to zobaczyć i ****, dostanie temperatury i problem powraca. Taką sytuację miałem w Leonie 2p 2.0tdi, dwa razy głowica robiona w ciągu 5 dni aż w końcu poszła nowa głowica i problem został zażegnany :)

 

Rurka powrotna do zbiorniczka w 100% drożna ? Nie jest czasem wpięta w miejsce które akurat jest zaślepione ?

Edytowane przez sr-ka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po filmiku widać. ewidentnie zapowietrzony układ.

 

Który powinien się sam odpowietrzyc za sprawą korka. Ale pisałeś że podmieniales.

 

Generalnie ciężka sprawa. Może jak już masz rozebrany to warto żeby mechanik odkręcić pompę i rzucił okiem.?

 

Gdzieś musi leżeć przyczyna nieodpowietrzania.

 

Zalegający syf. Albo coś ze zbiorniczkiem wyrownawczym.

 

A jak już się silnik rozgrzal to wody w zbiorniku przybywało?

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

 

nic wody nie przybywa dopiero jak odkręcę zbiorniczek a na vagu jest 110 stopni plyn odr razu wywala i cały czas się gotuje ... płyn wogole nie wraca powrotem, po odkreceniu zbiorniczka powrotem wypluwa troche wody reszta gorąca para

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jak wróci od mechanika a problem będzie nadal, to taką rureczkę zakładaj pomiędzy każdym wężem a elementami i sprawdź czy dalej w układzie ten problem występuję :P

A tak na marginesie, ja na twoim miejscu zakładał bym drugą głowice, zrobił bym tylko planowanie i po temacie ;) Bo ta może mieć gdzieś jakieś mikropęknięcie które pod wpływem temperatury się rozszerza i problem występuje ;)

Takie same sytuacje są w silnikach 2.0tdi, niby głowice po zdjęciu igły a tak na prawdę do dupy bo płaszczu wodnym gdzieś będzie mikro pęknięcie a tam nie będzie dostępu żeby to zobaczyć i ****, dostanie temperatury i problem powraca. Taką sytuację miałem w Leonie 2p 2.0tdi, dwa razy głowica robiona w ciągu 5 dni aż w końcu poszła nowa głowica i problem został zażegnany :)

 

Rurka powrotna do zbiorniczka w 100% drożna ? Nie jest czasem wpięta w miejsce które akurat jest zaślepione ?

 

no dobra mowisz pod wplywem temperatury się rozszerza ... zaraz po odpaleniu cały czas jest taki objaw ze powietrza w 3 pupy. Pompa wody założona nówka wirnik trzyma ... 3 termostaty założone każdy z innej firmy

 

No dobra na płaszczu wodnym nieszczelnosć plynu nie ubywa olej ok więc co dzieje sie dalej z tą nieszczelnością ?

Edytowane przez zlosnik321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to są dwie opcję

Albo ciśnienie, powietrze które powstaje w układzie jest z winy uszczelki, pęknięcia płaszcza i wgl wgl

Albo powietrze które płynie jest po prostu wynikiem nie odpowietrzonego układu

Jak wróci do ciebie po remoncie a problem nadal będzie to zrób test tym ustrojstwem

http://allegro.pl/tester-szczelnosci-uszczelki-glowicy-co2-15-testow-i6402136007.html

Jeżeli będzie oki to znaczy że musisz pokombinować z odpowietrzeniem układu, a sprawdzałeś poprawność układu według schematu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to są dwie opcję

Albo ciśnienie, powietrze które powstaje w układzie jest z winy uszczelki, pęknięcia płaszcza i wgl wgl

Albo powietrze które płynie jest po prostu wynikiem nie odpowietrzonego układu

Jak wróci do ciebie po remoncie a problem nadal będzie to zrób test tym ustrojstwem

http://allegro.pl/tester-szczelnosci-uszczelki-glowicy-co2-15-testow-i6402136007.html

Jeżeli będzie oki to znaczy że musisz pokombinować z odpowietrzeniem układu, a sprawdzałeś poprawność układu według schematu ?

tzn jak poprawnosc ukladu? Wszytko było pułkane bo myslelismy ze gdzieś kamień powstał troche rdzy i nic wiecej. Po zdjęciu głowy blok wyglada na czysty również głowica.

 

na tescie szczelnosci w zakładzie wyjdzie w razie W że płaszcz przepuszcza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty a wentylator na 1 biegu się załącza ? Ja miałem tak ze walnął mi czujnik w chłodnicy i nie załączam się wcale wentylator a ze jeździłem na klimie to z automatu było chłodzenie . Było tak jak piszesz ze od razu się gotował. Fakt ze to było mk3 ale .....

W mojej ocenie dałeś dupy. Nie po słuchałeś mnie z tymi spalinami w zbiorniku wyrównawczym. Również mierzy się ciśnienie w układzie i to by powiedziało wiele a tak to w koszta się wpakowałeś. Gdyby sz i gdybasz. Mówię jeszcze raz. Sprawdź czy wentylator w chłodnicy się załącza przy pierwszym progu temp. Temperaturę sprawdź na vagu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym ustrojstwem to możesz ze wino zatkac☺ jak jest mikropekniecie to musi byc znaczne cisnienie zeby przeleciala woda.

 

Kolego zlosnik321 spróbować można odkręcić korek od zbiorniczka i wtedy odpalić i obserwować co się dzieje.

 

A korek podmieniales na identyczny?

 

Nie wiem jak w VW ale we wcześniej wspomnianym Chryslerze walczyłem z układem chłodzenia i tam też musiałem zwrócić uwagę przy jakim ciśnieniu korek się otwierał zeby pobrać wodę.

 

Spróbuj kupić nowy korek po nr. Vin zeby był odpowiedni do Twojego silnika.

 

Koszt żaden a będziesz miał pewność.

 

Bo objawy ewidentnego zapowietrzania z winy korka.

 

Kolega sr-ka też może mieć rację apropo pękających głowic Ale lepiej Zadzwon do mechanika zeby przed planowaniem sprawdzili. Jak się głowicami zajmują to powinni niech preparaty chemiczne Które barwią te pęknięcia. I wtedy widać jak na dłoni.

 

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności