Skocz do zawartości
toomi

B6 2.0 TSI przebieg 125tyś- czynności serwisowe

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Paska 2.0 TSI 2009r, przebieg 125tyś km. Ostatni przegląd w ASO został zrobiony 24.11.2015 przy przebiegu 106tyś km. Z tego co wiem, to auto samo zasygnalizuje, że jest czas na serwis. Czy zrobi to po roku, niezależnie od przebiegu? Słyszałem, że leją do niego olej longlife na 30tyś km. U mnie ten przebieg nie przeleciał, zrobiłem 19tyś km. Ale czy wezwie mnie po roku czy po 30tyś km? Chcę też już zmienić olej, powinienem był to zrobić po 15tyś km. Jaki polecacie do tego silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 tys. na jednym oleju? Zmieniaj go zaraz. Max 15 tys. Pod warunkiem że robi się trasy.

Ja swojego zalałem Motulem C3 5W40 i nie narzekam. Jeśli nic się z silnikiem nie dzieje to poza filtrami i olejami nic nie robisz. Poza słuchaniem każdego rozruchu, jak zacznie klekotać to rozrząd do wymiany. I jeszcze popychacz pompy paliwa, ustrojstwo kosztuje nieco ponad 100zł a jak pierdnie to silnik zdycha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy komp wywali mi serwis po roku czyli 24.11? A może zalali long life i z tego co przeczytałem to on wytrzymuje 2lata/30tyś km i w jakiś sposób wie to też komp auta? Gdyby tak było to w teorii wymiana oleju za 9tyś km.

 

Chcę już teraz wymienić olej, ale nie chcę wymieniać sam, gdyby auto za 2 tyg. wezwało po roku na serwis. Gdyby nie miało mnie wezwać po roku to wymienię od razu.

Edytowane przez toomi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nie lepiej/prościej przestawić z LL na tryb standardowy i nie kombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp mi pokazuje 11600km lub 370dni, więc nie wezwie mnie jeszcze na serwis. Olej zmienię jak najszybciej. Polećcie proszę jaki olej (ile litrów) i jaki filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Oplu wymiana oleju z filtrem 199zł. W cenie jest olej, filtr i stempel w książce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polećcie proszę olej i filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motul Specific 5W30 i filtr Knechta. Razem wszystko 230zl + wymiana.

Nie dawaj się dymać na teksty o jakiś koniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skindred dziękuję. Z tego co widzę, poleciłeś mi olej Long Life. Czy ten sam polecisz na interwały 15tyś km między wymianami, bo na takie przechodzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury piszesz kolego. To, że ktoś kupił auto za 50 tysięcy nie jest równe z tym, że musi płacić krocie za serwisowanie go w ASO, gdzie często uczą się chłopcy po zawodówkach. bardzo wielu jest dobrych znających temat mechaników, którzy zrobią taką wymianę bezbłędnie i wiele mniejszych kosztach. może i jeździsz ze wszystkim do serwisu ale wiedz ze mało ludzi jest w stanie to docenić kupując od Ciebie pojazd.

wybór oczywiście należy do Was, ale pewne jest to, że jak przyjdzie Ci jakiś cudak i przedstawisz mu czarno na białym książkę serwisową ze swoimi złotymi pieczątkami to podniesie Ci ciśnienie jakimś innym bzdurnym tekstem przy oględzinach auta że bite albo kopane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nie teksty tylko rzeczywistość, nie stać kogoś na utrzymanie auta = nie stać tego kogoś na auto, proste jak drut, skoro 230pln za części to jakie + wymiana? wtedy to wymienia się samemu, a jak ktoś chce żydzić to nie ma sprawy, ostatecznie każdy sobie do swojego auta może lać co tam chce ;)

 

 

Z jednej strony piszesz o żydzeniu, ale z drugiej strony płacisz 700 zł za serwis oleju i karmisz w ten sposób żydów :fuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skindred dziękuję. Z tego co widzę, poleciłeś mi olej Long Life. Czy ten sam polecisz na interwały 15tyś km między wymianami, bo na takie przechodzę.

 

"Motul Specific- W 100% syntetyczny olej specjalnie opracowany do najnowszych silników samochodów grupy VAG (VW, AUDI, SEAT, SKODA), spełniających normy emisji spalin EURO IV i EURO V wymagających oleju niskopopiołowego, wyposażonych w katalizator trójfunkcyjny lub filtr cząstek stałych. Wydłużone lub standardowe okresy między wymianami oleju dla wszystkich silników, w tym Diesla z pompowtryskiwaczami. Może być stosowany w tych silnikach VAG, które wymagają wcześniej obowiązujących norm: 502.00, 505.00, 505.01, 503.00, 503.01, 506.00, 506.01 (z wyjątkiem silników R5 i V10 TDi do 12/2006 - tylko Specific 506 01 - 506 00 - 503 00)." Oficjalne info Motula.

 

Jest to w pełni syntetyczny olej, który możesz stosować również jako long life.

Wymieniaj go max. co 15Kkm.

Trudno o lepszy olej do Twojego auta. Sam używam go od zawsze jak i pewnie z 3/4 ludzi z forum.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Było mówić, że masz na gwarancji i musisz obligatoryjnie jeździć na serwisy do ASO:)

 

PS. 500 zeta za zwykłego Castrola z beczki w ASO(umowa VW z Castrolem), który kupisz w sklepie za "stówkę" to wolałbym zjeść coś dobrego i pobawić się na mieście;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-sam olej najpewniej w granicach 500pln

 

 

To na serio było ? :devil Z czego ten olej ? Z płynnej platyny ?

ASO to największe gniazdo motoryzacyjnych żydów bo przebitkę mają astronomiczną. Części biorą taniej niż wszyscy i sprzedają wielokrotnie drożej niż wszyscy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wspomniałem CI o tej rzekomej wartości dodanej..., którą tak czy inaczej każdy będzie wydziwiał kupując auta. ja po każdej wymianie elementu w aucie otrzymuję pieczątkę z zakładu, w którym to robię w książce serwisowej i dla mnie to jest realna wartość dodana a nie paść na siłę serwisy, które po pierwsze mają ogromną przebitkę a po drugie z tą dożywotnią mobilnością przy 1,6 to można być już bardziej ostrożnym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naczytałeś się jakichś bajek o braniach oleju itp niczym mądrala z giełdy, ale na pocieszenie zerknij sobie jakie zużycie oleju przewiduje producent w Twoim silniku. dojdziesz do wniosku, że nie warto wymieniać - wystarczy dolewać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego nie mierz wszystkich swoją miarą z tym szukaniem. naczytałeś się bajek co widać tutaj - typowe giełdowe cwaniactwo.

proponuję, żebyś wziął się za lekturę jakie zużycie oleju na odcinku 30 tysięcy km przewiduje producent w przypadku Twojego auta. dojdziesz do wniosku, że nie warto jest wymieniać...wystarczy dolewać.

po części zgadzam się z Tobą że wymiany w ASO dają pewną gwarancję, ale nie można mówić ze kogoś nie stać jest na wymianę oleju w ASo itp. jest to kwestia indywidualnego wyboru i nie ma potrzeby traktowania z góry tych, którzy chcą i umieją radzić sobie gospodarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam silnik co kasfalt i mi nic oleju nie bierze. Zero awarii jeżeli chodzi o silnik. Nie dużo przejechane bo dopiero 108kkm.

Wymiana co 15kkm Castrol LL III 5W30.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja mam ten sam silnik co kasfalt i mi nic oleju nie bierze. Zero awarii jeżeli chodzi o silnik. Nie dużo przejechane bo dopiero 108kkm.

Wymiana co 15kkm Castrol LL III 5W30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
system long life, jest oparty o czujniki jakości oleju, które w aucie są

Pokaż mi te czujniki w Passacie B7 . Gdzie one są ? Jakieś foto , grafika ewentualnie nr. oe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
praktyki możesz ode mnie się latami uczyć

 

nie wiem gdzie one sa umieszczone,

 

Coś słabo z tą praktyką jak na osobę co ogarnia pół województwa :haha

Czekam na konkrety a nie "PODEJRZENIA".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mimo,że mam long life czyli zmiana oleju według czujników jakości oleju

No kto to napisał ? Gdzie te czujniki masz w B7 ? W silniku CAYC .

Przeczytane ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności