Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W B7 mam standardowe fotele. Do tej pory w większości aut miałem skórzane, co czasami było dla mnie kłopotliwe (dziecko w samochodzie, które nie raz porysowało skórę) i ucieszyłem się, że w B7 nie będę miał z tym kłopotów.

Niestety po czasie okazało się, że te fotele są strasznie miękkie (same gąbki).

Czy macie pomysł jak poprawić sobie komfort w tym zakresie (uwzględniając, że są podgrzewane i tylko fotel kierowcy jest elektryczny bez funkcji pamięci i wentylacji)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/pokrowiec-mata-koralikowa-koraliki-koralik-prezent-i6320510081.html

;)

 

A tak serio, to skóra jest jest najbardziej praktycznym materiałem na fotel w aucie właśnie przy dzieciach;)

Zobaczysz co Ci zrobią z tymi materiałowymi;)

 

Bierzesz takie http://allegro.pl/vw-passat-b7-combi-elektr-fotele-skora-i6398403679.html

montujesz (bardzo prosto, a jak to zrobić to masz w dziale "Warsztat" tu na forum) i masz święty spokój;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alcantara mechaci się i brudzi. A im częściej czyścisz tym gorzej wygląda niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez w prawie każdym aucie miałem skórę a teraz standardowe szaro czarne fotele. Będę szukał coś innego. Jak na razie mam problem i ich programowaniem w sensie przypisaniem ustawień do kluczyka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jesli mogę się podpytać to mam takie pytanie czy do B7 będą pasowały fotele z B6 ? Mam zwykle a chciałbym założyć skórzane niestety z B7 jest mało foteli, znacznie więcej z B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim pasku mam zwykłe fotele.Fotel kierowcy regulowany manualnie. Chciałbym coś lepszego kupic, ale wszystkie mają sterowanie elektryczne. Czy jest problem , żeby je zamotować i podłaczyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w swoim pasku mam zwykłe fotele.Fotel kierowcy regulowany manualnie. Chciałbym coś lepszego kupic, ale wszystkie mają sterowanie elektryczne. Czy jest problem , żeby je zamotować i podłaczyc ?

Co prawda montowałem w b6 ale to to samo.

Jeśli fotele obecne mają podgrzewanie to trzeba kilka kabelków do wiązki dołożyć i podłączyć do bezpiecznika, jeśli mają pamięć to trzeba jeszcze dwa przewody do can podłączyć. Jeśli nie ma podgrzewania to najlepiej dołożyć całą wiązkę . Wiązka idzie od fotela kierowcy do bcm , do panela klimy, potem do fotela pasażera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info ale chyba dam sobie spokój. Mieszkam w niemcowni i raczej nie będe nic przerabiał . Myslałem, że może wiązki są standardowe i pójdzie to łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy jest ktoś z Wawy lub z okolic kto pomógłby mi w podłączeniu foteli w B7? Mam szmaciaki, kupiłem skórę z elektrycznym oparciem i podgrzewaniem z Passata B7 Alltrack jednak zależy mi tylko na podłączeniu tak żeby działało oparcie elektryczne i regulacja lędźwiowa. Inaczej mówiąc na podgrzewaniu mi nie zależy bo to za dużo kombinacji ze zmianą panelu środkowego itd. Poniżej zdjęcie foteli. Fotel kierowcy jest elektryczny. Może ktoś wie jaką wtyczkę trzeba dorobić do fotela kierowcy i jaki tam jest schemat elektryczny we wtyczce. Do B5 takich informacji jest dużo a do B7 nie mogłem znaleźć. Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

 

Fotele.jpg

 

Albo może prościej będzie zamówić wiązkę fotela np. taką:

 

instal fotela.jpg

 

 

Tylko czy wtedy wystarczy ją dalej z drugiego końca wpiąć gdzieś tylko gdzie??? :marecek i czy mógłby mi ktoś pomóc w doborze wiązki?

 

Dzięki pozdrawiam

Edytowane przez Stifler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta wiązka to jest pod fotel ale pewnie już taką masz w nowych fotelach.Nie jest to to czego szukasz

Stare fotele były w pełni manualne?? Nie było sterowania elektrycznego oparciem??

Jesli nie to musisz doprowadzić plus ze skrzynki bezpieczników i mase (jest mocowanie albo na progu pod plastikowa osłoną albo na słupku

Edytowane przez majkel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK Zrobiłem zdjęcia wtyczek przy fotelach. We wtyczce fotela kierowcy jest więcej przewodów gdyż posiada on podgrzewanie i elektryczną regulację oparcia i lędźwi. Fotel pasażera ma tylko podgrzewanie. Myślałem że drogą eliminacji dojde do tego które przewody odpowiadają za regulację lędźwi i oparcia ale niestety... Gdyby tylko ktoś powiedział do których przewodów we wtyczce fotela kierowcy trzeba doprowadzić + i masę...

 

Fotel kierowcy:

 

kierowca 02.jpg

 

Fotel pasażera:

 

pasżer 01.jpg

 

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pin 8 plus z bezpiecznika, pin 9 masa na słupku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pin 8 plus z bezpiecznika, pin 9 masa na słupku

 

Bardzo dziękuję za pomoc. Krótko konkretnie i na temat. :marecek :respect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Fotel kierowcy:

 

[ATTACH=CONFIG]150521[/ATTACH]

 

 

Czy ktoś się orientuje jaki numer VW ma gniazdo w które wchodzi ta wtyczka?

 

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

 

EDIT:

 

Już wiem. Udało mi się znaleźć: Wtyczka ma numer: 8E0972710 a gniazdo: 7L0972762, gdyby ktoś potrzebował.

Edytowane przez Stifler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotele podłączone i hulają tak że mało co głowy nie urwie :kciuki

 

Przy okazji chciałem bardzo serdecznie podziękować koledze "majkel" dzięki któremu podłączenie przebiegło bezproblemowo a bez pomocy którego musiałbym się nieźle napocić. :drinks:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu:kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności