Skocz do zawartości
KONRAD_2085

Nowe stawki akcyzy na 2017 rok.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno kupiłem samochód z niemiec i przed świętami chciałem opłacić akcyzę. Złożyłem wniosek,dokumenty przetłumaczone i w piątek mam dzwonić żeby się dowiedzieć czy wyliczenia się zgadzają. I teraz mam problem ponieważ znalazł mi się dobry kupiec na tego Passata. I teraz pytanie. Mogę sprzedać go po opłaceniu akcyzy bez rejestracji na mnie? Czy muszę go najpierw zarejestrować na siebie? Na kogo ma być spisana umowa i jak to ma wyglądać? :/ z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz sprzedawać, akcyza opłacona i to najważniejsze a kto już za to zapłacił to urzędasów nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż muszę to tutaj napisać..

Mój kuzyn właśnie tuż przed nowym rokiem ściągnął A3 z 2003 roku 1,8T, i zadzwonił do Krajowej Informacji Podatkowej i wyszło tak...

W tej chwili wychodzi mu coś koło 400zł akcyzy, po zmianach czyli od około lutego wyjdzie w zależności od interpretacji przepisu o normie Euro (nadal nie wiedzą czy będzie od faktycznej normy czyli benzyna a3 ma E4 a diesel E3, czy od rocznika E4 od 2005 bodaj.).

Jeżeli zakwalifikują A3 2003r 1.8T do Euro3 - ~1000zł (jeszcze znośnie)

jeżeli zakwalifikują do Euro4 - teraz uwaga...... ~10000zł !!!!! za A3 !!! 1.8T !! 2003 hehe kupione za 11000zł !!

 

no ciekawe jak to będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za swojego Lexa musiałbym teraz zapłacić 32tyś akcyzy-liczyłem sobie wg wzoru z deprecjacją itd...

Chory kraj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak w większości krajów europejskich?

Tej akcyzy w ogóle nie powinno być, w jakiejkolwiek formie. To jesf kradzież. Chyba bardziej opłacałoby się w niektórych przypadkach jeździć autem zarejestrowanym w Niemczech i tam uiszczać wszelkie opłaty-ubezpieczenia itd.

Teraz za to będziemy mielić na rynku krajowe zajechane auta-druga Kuba ;-)

To już koniec ciekawych aut będzie-teraz większość aut to będą kosiarki 1.2turbo :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności