Skocz do zawartości
okiemserca

Pedestarian Monitoring - Monitorowanie pieszych

Rekomendowane odpowiedzi

czy komus z Was udało się zaobserwowac system wykrywania pieszych w akcji? Mój ostrzega świetnie przed autami i ryzykiem zderzenia, ale nigdy nie zareagował na pieszych np na parkingach przed supermarketami (Moze za wolno jechałem?). Rozumiem że jesli system mam uaktywniony w ustawieniach Car, powinien działać cały czas.

 

Chciałem go jakoś przetestować, ale zona boi się stanąć przed autem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy aby napewno masz asystenta pieszych ? tak to wygląda w menu car asystenci i rozumie ze masz w oryginale pakiet drogowy.

 

IMG_20160611_161809.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie dziala wykrywanie pieszych, to nie reaguje na kazdego pieszego:) najprosciej jak jade po luku drogi w prawo, pieszy idzie po tej samej stronie drogi, jest komunikat, na drodze dojazdowej do domu, jest waska i sa spacerowicze, tez ich wykrywa. Z obserwacji jak dodajesz gazu to dziala to bardziej, tak jak Front Assist, teraz potrafie zmusic go do dzialania w kazdej chwili:)

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem go jakoś przetestować, ale zona boi się stanąć przed autem :-)

 

Poproś teściową :jupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy aby na pewno masz asystenta pieszych ? tak to wygląda w menu car asystenci i rozumie ze masz w oryginale pakiet drogowy.

 

[ATTACH=CONFIG]149047[/ATTACH]

 

błagam, wiem co mam w aucie :-). Mam HL z ori pakietem drogowym plus, z prawie wszystkimi asystentami (poza automatycznym parkowaniem i parkowaniem z przyczepa :-) )

 

Przy okazji - mam nieco inne menu niz pokazujesz Wagen (auto odbierane miesiąc temu), -> regulacja czasu ostrzeżenia wstępnego ma tylko przy Front Assist, przy pieszych nie mam. Odkodowałeś sobie, czy miały tak wcześniejsze "edycje"?

 

IMG_20161030_004901.jpg

 

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

mnie dziala wykrywanie pieszych, to nie reaguje na kazdego pieszego:) najprosciej jak jade po luku drogi w prawo, pieszy idzie po tej samej stronie drogi, jest komunikat, na drodze dojazdowej do domu, jest waska i sa spacerowicze, tez ich wykrywa. Z obserwacji jak dodajesz gazu to dziala to bardziej, tak jak Front Assist, teraz potrafie zmusic go do dzialania w kazdej chwili:)

 

oki, bede gazował na łukach w prawo w strone pieszych :-)

Moze za wolno jechałem bo w instrukcji jest przedział dla ostrzegania wstępnego 30-65 km/h

IMG_20161030_005153.jpg

Edytowane przez okiemserca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooooo ! Nie wiem jak to możliwe, ale posiadam pakiet DROGOWY PLUS a w nim są tylko:

- system Side Assist Plus

- system Lane Assist

- system Emergency Assist

- system Traffic Jam Assist

pakiet kosztował 5400

 

System rozpoznawania pieszych był w wersji tańszej za 4800 czyli w pakiecie drogowym, który zawiera:

- system Side Assist Plus

- system Lane Assist

- system rozpoznawania przechodniów

 

Myślałem, że to błąd w cenniku, i drogowy plus ma wszystko, a tu okazuje się, że tak nie jest. W menu asystentów nie mam takiej pozycji jak u Was na zdjęciach...

Nie ma też informacji że system rozpoznawania przechodniów gryzie się np. z systemem Emergency Assist lub systemem Traffic Jam Assist.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za rozpoznawanie pieszych do drogowego plus doliczali później jeszcze jakieś 300zł. Był jakiś błąd w konfiguratorze. Myślę, że w ASO za dopłatą mogli by to aktywować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Odebrałem passata w wersji CL tydzień temu( zamówiony 31 lipca) w specyfikacji tej wersji istnieje system rozszerzonej ochrony pieszych( wyposażenie standardowe). Jednakże kiedy wchodzę do ustawień samochodu , na liście asystentów nie mam tego systemu. Czy ktoś ma jakieś pomysły ? Czy może teraz ten system jest aktywowany z Front Assist?

P.S. Może system rozszerzonej ochrony pieszych to nie to samo co Pedestrian monitoring??

Edytowane przez Robertsas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.10.2017 o 13:32, Robertsas napisał:

Witam 

Odebrałem passata w wersji CL tydzień temu( zamówiony 31 lipca) w specyfikacji tej wersji istnieje system rozszerzonej ochrony pieszych( wyposażenie standardowe). Jednakże kiedy wchodzę do ustawień samochodu , na liście asystentów nie mam tego systemu. Czy ktoś ma jakieś pomysły ? Czy może teraz ten system jest aktywowany z Front Assist?

P.S. Może system rozszerzonej ochrony pieszych to nie to samo co Pedestrian monitoring??

Dziś dzwoniłem do sprzedawcy, twierdzi ze system ochrony pieszych jest uruchamiany automatycznie z systemem "Front Assist".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się tak wydaje. Ale sprawdzać chyba nie chcę. Miałem taką sytuację już kiedyś na drodzę. Auto zaczęło hamować. Jednak sytuacja była pod kontrolą. Teściowa nie chce uczestniczyć w teście łosia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.10.2017 o 13:32, Robertsas napisał:

Witam 

Odebrałem passata w wersji CL tydzień temu( zamówiony 31 lipca) w specyfikacji tej wersji istnieje system rozszerzonej ochrony pieszych( wyposażenie standardowe). Jednakże kiedy wchodzę do ustawień samochodu , na liście asystentów nie mam tego systemu. Czy ktoś ma jakieś pomysły ? Czy może teraz ten system jest aktywowany z Front Assist?

P.S. Może system rozszerzonej ochrony pieszych to nie to samo co Pedestrian monitoring??

Panowie

Wątpliwości rozwiane, nie mam systemu Pedestrian monitoring- pomylilem pojecia system rozszerzonej ochrony pieszych to nie to samo. Przepraszam za brak podstawowej wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta ochrona pieszych to co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, googie napisał:

A ta ochrona pieszych to co to jest?

Dostałem informacje, ze to wyprofilowanie maski i elementów przodu pojazdu aby ograniczyć skutki "spotkania z pieszym". Czemu nazywa się to systemem rozszerzonej ochrony pieszych to tajemnica VW???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2017 o 20:15, Robertsas napisał:

Dostałem informacje, ze to wyprofilowanie maski i elementów przodu pojazdu aby ograniczyć skutki "spotkania z pieszym". Czemu nazywa się to systemem rozszerzonej ochrony pieszych to tajemnica VW???

To jest dodatkowa poduszka pod maską silnika, która otwiera się podątem podczas kolizji w ten sposób ma chronić to pieszego prze wpadnięciem na przednią szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności