Skocz do zawartości
misiek 19

Sprzegło 240 mm na kole 1z

Rekomendowane odpowiedzi

docisk sprzęgła 2.8 TDI VW LT

tarcza sprzęgła 2.5 TDI V6

P70622-181737.jpg

P70628-181053.jpg

P80107-175515.jpg

P80109-181107.jpg

P80109-190214.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2018 o 22:34, Booxter napisał:

docisk sprzęgła 2.8 TDI VW LT

tarcza sprzęgła 2.5 TDI V6

P70622-181737.jpg

P70628-181053.jpg

P80107-175515.jpg

P80109-181107.jpg

P80109-190214.jpg

Masz ten zestaw założony?
Jak odczucia, czy orentuje sie ktos czy docisk z 2.8 TDI LT pasuje jeszcze do innych sprzegieł 240 mm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, golden87 napisał:

Masz ten zestaw założony?
Jak odczucia, czy orentuje sie ktos czy docisk z 2.8 TDI LT pasuje jeszcze do innych sprzegieł 240 mm ?

Tak, u mnie ten zestaw jest zainstalowany.

Na biegu jałowym, jest mały hałas, doszliśmy do wniosku, że to szumi skrzynia biegów, tak jak tarcza sprzęgła nie tłumi drgania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.08.2017 o 16:55, miikii napisał:

Panowie chcicałbym do mojego AUDI A4 B6 AVF skrzynie 6B skompletować zestaw sztywnego koła zamiast tej dwumasy.

Troche temat przeszperałem i wiem że skrzynia 5B a 6B ma różnice w wałku wychodzącym ze skrzyni. Wiem że wielu ze skrzynią 5B na jednomasowe sprzęgło ma 240 mm ale do 6B jest dosyć ciężko. może ktoś mi podpowiedzieć jak to zrobić by do skrzyni 6B mieć 240 mm na sztywnym kole ?

Proszę przesłać numer VIN w wiadomości prywatnej albo sprawdzić dostępność sprzęgła do Audi A4 B6 na naszej stronie. 

Zapraszamy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję mocne sprzęgło do wzdłużnego AFN. Czy mógłbym otrzymać nr części potrzebnych do złożenia zestawu 240mm na sztywnym kole. Oraz prosiłbym o opinie jak z komfortem na takim zestawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam sztywniaka i wzmocniony docisk od 1z ale juz drugi raz rozwalilo mi tarcze tzn. Wyrwalo sprezyne z tarczy. Moje pytanie czy podejdzie tarcza od LT 2,4 td? Bo widze ze ma 23 zeby i 228mm z ta roznica ze ma 6 sprezyn. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam B5 1.9 TDI AFN i koniec dwumasy, poczytałem ten temat  i pomyślałem że uderzę w to sprzęgło 240 na jednomasie.

Kupiłem zestaw co miał być jednomasem a okazał się na miejscu dwumasem chrr.

Kawałek drogi miałem po to i trochę głupota "żeby nie wrócić z pustymi łapami" to kupiłem, już zwracać nie będę, gdzieś sprzedam najwyżej albo powieszę na ścianie ;)

Wrzucam fotkę.

Czy w ogóle cokolwiek z tego podejdzie do AFN-a ?

Obstawiam że docisk i tarcza mogłaby być ?

Dwumas jest mocowany do wału na 8 śrub a nie na 6, tak się kończy pośpiech, a skrzyni jeszcze nie zwaliłem.

Sam dwumas jest zupełnie inny bo ma łożysko pilotujące w sobie a nie jak to jest zazwyczaj w wale korbowym, więc chyba pomijając kwestie śrub i tak nie siądzie na 1.9

No trochę spieprzyłem temat chrr.

 

Dzięki z góry za jakiekolwiek sugestię i pomoc w tym temacie.

Numery są takie, to jest LUK

046 105 266E  < dwumas ( to chyba cały set )

046 141 031M <-tarcza

345 05 i jakieś 51 na docisku

 

 

 

ael.jpg

Edytowane przez KubaB5AFN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności