Skocz do zawartości
misiek 19

Sprzegło 240 mm na kole 1z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. przerabiam koło zamachowe 1z po Passata b5 , pod sprzęgło 240 mm:luka

ktoś robił coś takiego?:luka14884614_885120804921392_7357235611222599689_o.jpg

mam dylemat z czego dobrać docisk sprzęgła? bo tarcza będzie z 2.5tdi r514568052_885120811588058_7971010128730201315_n.jpg

14608680_885123121587827_2073761200744021548_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc założyłem 20161105_133657.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A więc założyłem [ATTACH=CONFIG]149440[/ATTACH]

Czyli masz skrzynie 5 i sprzęgło 240?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło zamachowe zarówno dla tarczy 228mm,jak i 240mm ma identyczną średnicę zewnętrzną,taką samą ilość zębów itd.

Jedno jest bardziej wybrane wewątrz,drugie mniej,ot cała tajemnica.

Gdyby koło od tarczy 228mm nieco poszerzyć/wybrać( po kilka mm na stronie),to spokojnie wkładamy tam tarczę 240mm wraz z dociskiem od 240tki.

Zauważ,że tarcza 228mm ma spory luz w kole zamachowym:jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 b i

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Tak mam 5 biegów i sprzeglo 240 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiek to ile jest tych koniów u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem przekonany, że do 240 trzeba skrzynie 6 pakować a tu takie zaskoczenie. Ciekawe jaki moment przeniesie taki zestaw? Od czego jest docisk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Docisk może być od dwumasy,pasuje.

Jaki jest najtańszy patent na zmianę sprzęgła z dwumasy na sztywne?...jednomas z tarczą,do tego docisk od dwumasy.

Na przykładzie poprzecznych docisk od dwumasy+jakaś tam używana tarcza z nowymi okładzinami,do tego sztywne koło i 200/400 obsługuje bez najmniejszego trudu.

Pamiętam,że mój roz...y dwumas bez trudu przenosił 190/390.

Edytowane przez sagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po okuciu kevlar podobno 550 nm ma przenieść.. narazie testuję i jest super nic nie slizga

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A co do km i nm to nie wiem.. nie moglem zmizyc bo sprzęgło poddawalo sie przy 178 km i 396 nm slizgalo w pelnym zakresie obrotów pomimo ze mialem nowe shash performance.. jak schamuje to dam znać

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Docisk i spzeglo jest od 2.5 tdi r5 . Audi c4 . Pasuje plug i Play

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, misiek 19 wyważałeś ten zamach i ewentualnie u kogo?

Otwory pod docisk 240mm, trzeba nawiercać, czy pasuje na stare ori?

Pytam, bo szukam dla brata do właśnie AFNa jakiegoś dobrego sprzęgła.

Pozdrawiam.

Edytowane przez tomek1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, misiek 19 wyważałeś ten zamach i ewentualnie u kogo?

Otwory pod docisk 240mm, trzeba nawiercać, czy pasuje na stare ori?

Pytam, bo szukam dla brata do właśnie AFNa jakiegoś dobrego sprzęgła.

Pozdrawiam.

 

Siemka . Otwory tza wiercic i gwintowac. Ja zlecilem to firmie u mnie w okolicy co zajmuje sie dorabianiem czesci do maszyn wszelkiego rodzaju .. Technik sie nazywa ta firma.. oni wszyskim sie zajeli.. zawiozłem kolo od 1z i sprzęgło od 2.5 tdi r5 i zaplacilem 180 zl i pracuke perfekcyjne.. wibracji mniej jak na kole 1z i sprzegle 228 mm ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za odpowiedź. Reszta PW.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Docisk i spzeglo jest od 2.5 tdi r5 . Audi c4 . Pasuje plug i Play

 

misiek 19, ten docisk z tarczą to od 2,5 tdi r5 ale od nowszych modeli z kołem dwumasowym chyba, bo na aukcji z tego linku: https://www.olx.pl/oferta/sprzeglo-zamach-kolo-zamachowe-sachs-2-5-tdi-audi-100-a6-c4-aat-tarcza-CID5-IDhW43h.html#8873f4204c widać jednomasa gdzie tarcza siedzi we wgłębieniu a nie na jednej płaszczyźnie z dociskiem, no i czy tarczę masz ze sprężynkami, bo w zestawach do dwumasu są tarcze raczej bez sprężynek? Czyli dobrze byłoby dorwać tarczę 240mm ze sprężynkami np. od 2,5 tdi r5 ael/aat od jednomasu i docisk od takiego 2,5 tdi ael/aat od dwumasu lub docisk od 1,9 tdi 130KM awx/avf 240mm, no i oczywiście płaskie koło od 1z lub bodajże benzyniaka 2,0 ale od takiego żeby wieniec był z tyłu, czyli najpewniej od wzdłużnego. Czy dobrze rozumuję i jaka opcja z podanych wyżej byłaby najlepsza, np. który docisk byłby mocniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten link z jedno masem co wysłałeś to sprzęgło 228mm... docisk musi byc od dwumas 2.5 moze byc z audi ale tez lt 35 2.5 tdi mial taki docisk tylko mocniejszy.. tarcza też od audi 2.5 tdi ma sprężyny i to 6 a nie 4 i świetnie drgania wybierają..

Edytowane przez misiek 19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten link z jedno masem co wysłałeś to sprzęgło 228mm... docisk musi byc od dwumas 2.5 moze byc z audi ale tez lt 35 2.5 tdi mial taki docisk tylko mocniejszy.. tarcza też od audi 2.5 tdi ma sprężyny i to 6 a nie 4 i świetnie drgania wybierają..

 

Dzięki misiek! Właśnie muszę się powoli rozglądać za nowym sprzęgłem, bo moje już bierze na samej górze, choć jeszcze się nie ślizga i dwumas daje radę, to jego dni są już policzone, zwłaszcza jak w planach jest jeszcze zmiana tłokorozdzielacza na 11mm i wtryski na 216.

Czyli tak: jednomas + tarcza z 2,5 tdi z 6 spręzynami + mocny docisk od lt 35 2,5 tdi + ori łożysko wysprzęglika, czy od lt-ka? Miałem jeszcze zamiar dać tarczę do okucia w kevlar ale chyba wyżej opisany zestaw to i bez tego kevlaru da sobie radę pod mój planowany setup, czyli: pompa 11mm, wtryski 216 i turbo awx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak .. z tym ze z docisk z lt bedzie ciezej sprzeglo działać .. podobno to ten sam docisk co w s4 c4 ann qattro i zniesienie wszysko... ja zastosowałem docisk z audi a6 c4 2.5 tdi na dwumasie u mnie daje rade z seryjną tarcza z2.5tdi bez kevlar.. łożysko oporowe seryjne z 1.9 tdi..

Edytowane przez misiek 19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak .. z tym ze z docisk z lt bedzie ciezej sprzeglo działać .. podobno to ten sam docisk co w s4 c4 ann qattro i zniesienie wszysko... ja zastosowałem docisk z audi a6 c4 2.5 tdi na dwumasie u mnie daje rade z seryjną tarcza z2.5tdi bez kevlar.. łożysko oporowe seryjne z 1.9 tdi..

 

Ok, dzięki misiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka. a caly zestaw od lt 2.5 nie podejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siemka. a caly zestaw od lt 2.5 nie podejdzie?

 

tarcza z lt ma inną średnicę wałka, ta z linka https://www.sprzegla24.pl/samochod/audi-a6-4a-c4-2-5-tdi-tarcza-sprzegla/50367 od audi powinna pasować, no ale cena jak za samą tarczę to chyba przesada. Docisk z lt-ka pasuje ale według etki jest aż 11 typów i weź tu chłopie dopasuj, docisk musi być mocowany z tarczą do koła zamachowego na jednej płaszczyźnie tak jak na tym linku http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-docisk-vw-lt-t4-2-5-tdi-074105266p-i6693272550.html bo np. docisk od tego koła by nie podpasował http://allegro.pl/kolo-zamachowe-dwumasowe-vw-lt-2-5tdi-83-95-109km-i6690085149.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lt ma inny frez na tarczy... a co do docisku to tylko od wersji z dwumas czy to audi czy lt... poszukam gdzies numerów...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Na początku postu macie wrzucone zdjęcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności