Skocz do zawartości
kezman

3BG - Regeneracja lamp przednich

Rekomendowane odpowiedzi

Szykuje się do regeneracji przednich lamp w 3BG. Obie lampy wymagają polerowania klosza oraz jedna z nich wymaga wymiany regeneracji odbłyśnika. Robił już ktoś to samodzielnie ? Chodzi mi głównie o rozklejenie lampy a przede wszystkim o demontaż odbłyśnika ?

 

 

Dodatkowo marzy mi się takie coś:

 

 

Nie wieje wiochą i powiem, że prawie jak fabryka :) Jaki tam może być zastosowany pasek LED ? Może ktoś robił takie cuda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj szukajki. Wszystko już jest na forum. Nawet jak w Google wpiszesz to jako pierwsze będą wyniki od nas.

A tych pasków to w słońcu nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tu. Rozkleić się tego nie da, tylko cięcie. Ja robiłem już kilka kompletów, później sklejasz klejem do szyb i śmiga. Odbłyśniki tylko Hubert Cugier... Powiedzieć, że z forum to da lepszą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2016 o 19:36, polonez15 napisał:

Napiszę tu. Rozkleić się tego nie da, tylko cięcie. Ja robiłem już kilka kompletów, później sklejasz klejem do szyb i śmiga. Odbłyśniki tylko Hubert Cugier... Powiedzieć, że z forum to da lepszą cenę.

Jak to się nie da, do piekarnika na 90st z termoobiegiem, poten śrubokrętem ponacinać stary klej i rozrywamy. 10min sztuka :-) 

 

20171106_213658.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ori reflektory są klejone klejem do szyb, nie jest on plastyczny po podgrzanu więc albo miałeś zamienniki albo dużo szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, walczylem z tym i niezla demolke zrobilem ale udało sie. Jedynie wycinanie i podwazanie. Gdzie bylo ciezko to nawet czesc korytka odcialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również przymierzam się do regeneracji reflektorów ... albo samych szkieł (szyby) lampy mają z 15 lat pewnie tyle co pasek więc powinny być wg. internetu nieźle wypalone... dziś przetarłem trochę szybkę aby było coś widać do zdjęcia ... odbłyśniki wyglądają elegancko myślicie, że jest sens inwestować 5 stowek w profesjonalną regenerację czy wystarczy przetrzeć pastą i zabezpieczyć UV ?

Z tego co widziałem w necie to wypalone odbłyśniki są czarne a u mnie błyszczą się...

IMG_20200422_122758.jpg

IMG_20200422_122801.jpg

IMG_20200422_122809.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze chodzi o czarna soczewke w srodku ? od siateł mijania... ktoś wie jak wyglada ona w nowej lampie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności