Skocz do zawartości
szu

[Temat Zbiorczy] Akcje serwisowe

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem wezwanie na akcję serwisową 24CP - aktualizacja oprogramowania związanego z zarządzaniem energią akumulatora.

Czy może ktoś wie więcej na temat tej akcji? Jak długo trwa aktualizacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos ze start/stop, bo mialem to wylaczone przez vcds, i po akcji zgasl mi samochod jak sie zatrzymalem, najpierw myslalem ze sie popsul haha musialem znowu vcds odpalic i zmienic volty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety mi też znów to aktywowali:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kogo dotyczy ta akcja?

Wszystkich silników i wszystkich roczników? Sprawdzałem na niemieckiej stronie VW i mój samochód (póki co) nie wyskoczył jako objęty jakąkolwiek akcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://ec.europa.eu/consumers/consumers_safety/safety_products/rapex/alerts/main/?event=main.notification&search_term=A12/1238/16&exclude_search_term=0&search_year=2016

 

Produkcja pomiędzy 27.4.2015 a 14.10.2015.

 

Kto ma auto z tego okresu? Ciekawe czy dotyczy to wszystkich egzemplarzy czy tylko części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ... w poniedziałek robili mi tylko aktualizację zarządzania energią akumulatora ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam. Produkcja w w/w okresie ale nie mialem przywolania na akcje.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zamieściłem pochodzi bezpośrednio z komisji europejskiej, zanim VW zacznie wzywać na akcje może jeszcze trochę czasu minąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wiadomość z tego samego źródła:

http://ec.europa.eu/consumers/consumers_safety/safety_products/rapex/alerts/main/?event=main.notification&search_term=A12/1341/16&exclude_search_term=0&search_year=2016

 

The fuel rail in the engine may leak which could lead to a fire.

 

The vehicles concerned were produced between 31 October 2015 and 1 December 2015 with 1.8 l/2.0 l TFSI engine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ... w poniedziałek robili mi tylko aktualizację zarządzania energią akumulatora ...

 

To inna akcja serwisowa - 24CP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Niedawno dostałem wezwanie na akcję serwisową, właśnie 97Ch. Chodzi o aktualizację sterownika, gdyż mogą pojawiać się mylne komunikaty na kontrolkach zegarów. Fakt, że czasami podczas jazdy pojawiał mi się komunikat "wciśnij hamulec/hamuj", pomimo, że nic przede mną nie jechało.

Pojechałem, zrobili, ale nie mam teraz na wyświetlaczu przy zegarach, we wskazaniach spalania od uruchomienia (jest tylko chwilowe i od tankowania).

Czy ktoś też już był, ma to samo? Ew, czy może ktoś wrzucić pełny opis tej akcji, bo też się przewijał problem z lampami led, że potrafią zgasnąć. Co osoba informująca, to inna wersja.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz chwilowe albo od tankowania? u mnie jest w obrotomierzu tylko od uruchomienia a wołałbym długookresowe albo od tankowania.

Jak to zmienić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jemu chyba chodzi o ekran w analogowych zegarach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jemu chyba chodzi o ekran w analogowych zegarach ;)

 

 

Słusznie prawisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W połowie stycznia także dosłałem takie powiadomienie ( w załączniku skan). Nie miałem czasu pojechać , minęły 2 tygodnie i znowu powiadomienie . O mówię pewnie jakaś ważna rzecz skoro takie ponaglenia - pojechałem.

Niby banalna rzecz wgranie przez złącze upgrade , która miała zająć 20 minut przerodziła się walkę serwisanta do 1,5 godziny ( na początku twierdzili że żadne złącze OBD nie pasuje do mojego i czy niczego nie przerabiałem a po godzinie stwierdzili że nie mogą się połączyć z serwerem głównym i wysyłają zapytanie do producenta dlaczego nie można było u mnie tego przeprowadzić:(

Niby nic niegroźnego ta akcja do tej pory nie zaobserwowali takiej awarii ( przypadku) ,ale maja polecenie od centrali dmuchać na zimne i dlatego ja przeprowadzają.

 

podziękowałem na razie odpuszczam akcje

 

P.S przy okazji dowiedziałem się że do 1.8 TSi wchodzi 5,2 L oleju a do 2.0TSi 5,7 litra

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez vwpicia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja byłem, z racji takiej, że aso do aso mam blisko, całość z godzinę zajęła.

Swego czasu zgłaszałem im problem z informacją "wciśnij hamulec" na pustej drodze :). Może to jest jakoś powiązane.

Ale mam wrażenie, iż po tej aktualizacji wcześniej wyświetla się komunikat ostrzegający o możliwej kolizji (i chyba działa przy mniejszej różnicy prędkości pomiędzy pojazdami). Może po prostu, pod pretekstem tej akcji, przemycili poważniejszy update, którego nie chcieli ujawniać, nie wiadomo.

 

PS. Co do spalania od uruchomienia/długookresowo/od tankowania, zmienia się to przyciskiem OK. To tak dla potomnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja byłem, z racji takiej, że aso do aso mam blisko, całość z godzinę zajęła.

Swego czasu zgłaszałem im problem z informacją "wciśnij hamulec" na pustej drodze :). Może to jest jakoś powiązane.

Ale mam wrażenie, iż po tej aktualizacji wcześniej wyświetla się komunikat ostrzegający o możliwej kolizji (i chyba działa przy mniejszej różnicy prędkości pomiędzy pojazdami). Może po prostu, pod pretekstem tej akcji, przemycili poważniejszy update, którego nie chcieli ujawniać, nie wiadomo.

 

PS. Co do spalania od uruchomienia/długookresowo/od tankowania, zmienia się to przyciskiem OK. To tak dla potomnych.

 

 

Pisałem o tej akcji już miesiąc temu i nawet zdjęcie wezwania wkleiłem. Byłem, dotyczy tylko oprogramowania świateł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jakich tygodni prod. macie paski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam...zamawialem w lutym 2016. Odebralem na koniec kwietnia.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, otrzymałem informację dotyczącą akcji serwisowej o nazwie 91U9 uwzględniającą aktualizację sytemu inforozrywki, czy ktoś z Was już poddał się temu zabiegowi?

Zastanawiam się jak obszerna będzie to aktualizacja i obawiam się czy nasze ustawienia modułu komfortu mogą wrócić do ustawień fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności