Skocz do zawartości
nTomek

Montaż halogenów + doświetlanie zakrętów w Passat B7

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód: B7 2.0 TDI 140KM (CFFB) 4x4
    Rok prod: 2012

Pewnie by się dało, ale przełącznik można kupić za 50zł. Warto drutować? 

Nie wiem też co na to "pan diagnosta" na przeglądzie powie... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B7 2.0 TDI 140KM (CFFB)

Może mniej pracy przy tym by było dlatego pytam :)

Edytowane przez jakbli

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do drutowania i tak musisz wyjąć przełącznik, a jak to już zrobisz to łatwiej pewnie będzie wsunąć brakujący kabel z konektorem w kostkę niż kombinować z łączeniem się do kabla od tylnego przeciwmgłowego.

Wyjęcie przełącznika jest bardziej niż proste:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Straszny jest rozrzut cenowy reflektorów. Aż taka różnica w jakości czy jak?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Producent, pośrednik... wiadomo. 

Te zamienniki TYC, które złożyłem ponad 2 lata temu, sprawują się b. dobrze. 

Kupując zwróć uwagę na wersję bo jest kilka. Ciebie interesuje wersja z żarówkami P21W + H8. 

Stare ori możesz spokojnie sprzedać bo też jest na takie popyt. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.

Zamontował dodatkowe światła doświetlenia skrętu i przeciwmgłowe w passacie B7 2012r w/g instrukcji Ntomka.Wymieniłem moduł BCM na 3AA937087H.Wszystko zgodnie z instrukcją i wszystko działa no prawie.Obecnie wyświetla mi się żółta żarówka i informacja sprawdź lewe światło doświetlenia skrętu a potem sprawdź prawe światło doświetlenia skrętu.Swiatła działają prawidłowo.Jak pozbyć się tej informacji ? Auto posiadało tylko światło dzienne.Żarówki zamontowane teraz H8  35w halogeny i 21w światła dzienne.Może ktoś pomoże.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prawdopodobnie twój BCM pochodzi z auta gdzie była inna instalacja świateł: ksenony, ledy itd.

Jeśli masz zwykłe, czyli żarowe światła z przodu i z tyłu to w długim kodowaniu zmień wartość bajtu 18 z 00 na 65 i zakoduj to. Jeśli wszystko zagra to możesz ponownie wpisać tam 00.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety wartośc 65,61,63,67,69 spowodowała wyłączenie świateł dziennych i przestały działać halogeny i doświetlanie.Kodowałem bajt 18 wartościami 60,62,64,66,68 wszystko działa ale żółta żarówka i informacja sprawdź lewe światło doświetlenia skrętu a potem sprawdź prawe światło doświetlenia skrętu występuje.Może gdzieś indziej trzeba szukać☹️

Edytowane przez Antoni1960

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: Nie passat
    Rok prod: 2017

a może zwyczajnie dałeś jakąś led zamiast żarówki? wtedy zawsze będzie pokazywać się lampka od spalonej żarówki, chyba ,że led będzie dobrej klasy  z can

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żarówki firmy osram cool blue intense H8 12v 35w.Kupione w intercarsie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

skoro to zwykła żarówka halogenowa, to faktycznie coś dziwnego, albo coś źle podłączyłeś , dokładając halogeny, albo nadal w kodowaniach są błędy.. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Instalacja w/g instrukcji nTomka jest super napisana i w sumie prosta do wykonania.Myślę że to kodowanie.Zastanawiam się czy nie trzeba coś zmienić w 19-can Gateway

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tu masz moje kodowanie, 0008000000000000008C0088B50081C907790088573D85206488E7A00041 zapisz swoje, wrzuć to co ja mam, potem nanieś sobie różnice, bo pewnie nie masz light assist, mdi itd, ale sam dokładałem dawno temu halogeny, i nie było problemu z niczym

w bramce can nic się nie zmienia po dołożeniu halogenów, kodowanie było jedynie w bcm

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moje kodowanie teraz to 000800000000000000180080540000E403516488426D85606480C7200041 jutro spróbuje twoje. Co kryje się pod bajtem 18 Andriubiker. Dziękuje

Edytowane przez Antoni1960

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

z Twojego kodowania wynika ,że nie masz zakodowanych właściwie halogenów

kodowanie halogen.jpg

kodowanie c, l h.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bajt 14 mam zaznaczony w/g strzałek inaczej nic nie działało wartość bajtu 81. ale przy 17 nic nie zrobiłem. Jutra wezmę sie za bajt 17. Dzięki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

przecież to jest Twoje kodowanie, więc jak widać nie masz właściwie zakodowanych halogenów, a w zasadzie masz niezakodowane

w bajcie 18, masz ustawione "passat b7 żarówki", nie wiem czy to właściwie, u mnie jest info że "ukryte w pamięci eeprom"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Doświetlanie a zarazem halogeny masz na żarówkach H8

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

halogen i doświetlanie philips zes lumileds, drl podobnie, przy czym to standardowe lampy h8+p21w, ale w Twoim kodowaniu jak widzisz na wklejkach nie masz zakodowanych halogenów ani podświetlania zakrętów, problem jest więc albo w tym kodowaniu , albo w bajcie 18-tym, który źle kodujesz, zrób jak Ci nTomek radził...

popatrz sobie na swoje kodowanie  w bajcie 14-ym masz 00, w moim kodowaniu faktycznie jest 81 i tak ma być po właściwym zakodowaniu halogenu i doświetlania zakrętó

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.Dziękuje Ntomkowi i Andriubikerowi za pomoc.Problem rozwiązany.Trzeba było poprawić kodowanie bajt 14 wartość 81 i bajt 18 wartość 64.najważniejszą sprawą było wykasowanie błędów jakie powstały przy montażu a mianowicie najpierw był podłączony BCM a póżniej halogeny przez co złapał błąd opisany wyżej.Aku był nieodłączony a trzeba było odłączyć i nie byłoby problemu.Dziwne tylko dlaczego po podłączeniu nie skasował się z automatu przecież to tak jak wymienić żarówkę.Przy okazji czy na u Was na liczniku świeci się kontrolka przednich halogenów taka jak przy przełączniku(zielona),ale to szczegół. Duże dzieki:drinks:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta