Skocz do zawartości
nTomek

Montaż halogenów + doświetlanie zakrętów w Passat B7

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie twój BCM pochodzi z auta gdzie była inna instalacja świateł: ksenony, ledy itd.

Jeśli masz zwykłe, czyli żarowe światła z przodu i z tyłu to w długim kodowaniu zmień wartość bajtu 18 z 00 na 65 64 i zakoduj to. Jeśli wszystko zagra to możesz ponownie wpisać tam 00.

Edytowane przez nTomek
pomyłka - powinno być 64...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wartośc 65,61,63,67,69 spowodowała wyłączenie świateł dziennych i przestały działać halogeny i doświetlanie.Kodowałem bajt 18 wartościami 60,62,64,66,68 wszystko działa ale żółta żarówka i informacja sprawdź lewe światło doświetlenia skrętu a potem sprawdź prawe światło doświetlenia skrętu występuje.Może gdzieś indziej trzeba szukać☹️

Edytowane przez Antoni1960

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarówki firmy osram cool blue intense H8 12v 35w.Kupione w intercarsie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja w/g instrukcji nTomka jest super napisana i w sumie prosta do wykonania.Myślę że to kodowanie.Zastanawiam się czy nie trzeba coś zmienić w 19-can Gateway

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje kodowanie teraz to 000800000000000000180080540000E403516488426D85606480C7200041 jutro spróbuje twoje. Co kryje się pod bajtem 18 Andriubiker. Dziękuje

Edytowane przez Antoni1960

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajt 14 mam zaznaczony w/g strzałek inaczej nic nie działało wartość bajtu 81. ale przy 17 nic nie zrobiłem. Jutra wezmę sie za bajt 17. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doświetlanie a zarazem halogeny masz na żarówkach H8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dziękuje Ntomkowi i Andriubikerowi za pomoc.Problem rozwiązany.Trzeba było poprawić kodowanie bajt 14 wartość 81 i bajt 18 wartość 64.najważniejszą sprawą było wykasowanie błędów jakie powstały przy montażu a mianowicie najpierw był podłączony BCM a póżniej halogeny przez co złapał błąd opisany wyżej.Aku był nieodłączony a trzeba było odłączyć i nie byłoby problemu.Dziwne tylko dlaczego po podłączeniu nie skasował się z automatu przecież to tak jak wymienić żarówkę.Przy okazji czy na u Was na liczniku świeci się kontrolka przednich halogenów taka jak przy przełączniku(zielona),ale to szczegół. Duże dzieki:drinks:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej kontrolki na liczniku. Jest tylko od tylnej lampy p.mgła.

Co do błędu to mógł być jeszcze inny powód. BCM ma dodatkowe wyjścia na światła doświetlające, które występują w wersji z ksenonami. Te światła są tam gdzie my mamy DRL - właściwie ta sama lampa tylko inna żarówka (H8 zamiast P21W). Jakimś cudem aktywowałeś te wyjścia do których nie masz nic podłączone i BCM widział problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy dużo roboty wyjąć BCM w Passku B7 ? Mam w łapkach wersje 087R H422 S0475 wiec można by coś zrobić :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogarniam w 15 minut ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, nTomek napisał:

Ja ogarniam w 15 minut ?

Napisałem PW :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczytałem przez Carista że mam 3AA937087F więc trzeba dosztukować części a lepiej wymienić na odpowiedni

Screenshot_2019-03-02-01-39-18-088_com.prizmos.carista.png

Edytowane przez jakbli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jak chcesz mieć halogeny z przodu to moduł BCM do wymiany albo przeróbki - jeśli kto potrafi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technik elektronik z dyplomem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz brakujące części SMD i "dmuchawkę" to możesz spokojnie ogarnąć przeróbkę. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam super opis , a może kolega ma opis jak zakodować ksenony żeby doświetlały zakręty przy obrocie kierownicy pacjent to passat b7 2013r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2016 o 11:22, nTomek napisał:

 

Na moje oko to nie ma szans - na zdjęciu zaznaczone brakujące styki:

bcm_N.jpg

U mnie w CC przedlift w tych pinach pokazuje się napięcie jak zadziała doświetlanie zakrętów (po włączeniu kierunkowskazu), które jest obecnie w lampach głównych jak to w CC. Czy to trzeba jakoś przekodować aby halogeny działały tylko jako przeciwmgielne albo żeby działały jako przeciwmgielne i doświetlanie ? Mam BCM z literką D więc H a testował będę BCM z literką B czyli H+

Do czego służą te piny i za co są odpowiedzialne? Mam ORI BCM z literką D a tam ich nie ma.

IMG_20191026_110507.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są piny statycznego doświetlania zakrętów używane w B7 w wersji z ksenonami, gdzie w zderzaku są lampy 2xH8 (halogeny osobo, doświetlanie osobno).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zakodować halogeny w CC z BCM przedlift, zwykła lampa. Jak to ogarnąć jak doświetlanie zakrętów jest w lampie głównej. nTomek czy halogeny w takim CC trzeba podpiąć pod te piny które wskazałeś w instrukcji czy pod jakieś inne ? Już mi czacha dymi :(

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności