Skocz do zawartości
mefistokamil

Ile robicie km na jednym baku (passat 1.9 Tdi bxe)???

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, prezess7 napisał:

...bo najczęściej wiatr wieje z zachodu.

Dokładnie. Przy osobówce nie jest to tak drastyczne, ale w ciężarówce zdarza mi się, że pełna pali tyle samo jadąc na wschód co pusta jadąc na zachód, zazwyczaj pod wiatr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po trasie PL-CZ-AU-ITA-AU-DE-PL mogę stwierdzić, że... ciężko powiedzieć. Na drodze trudno jest uzyskać stałe warunki jazdy ale żeby ich paliwo było jakoś znacząco lepsze raczej bym nie stwierdził. Spalanie do Włoch to było około 7.1 litra (prędkości całkowicie przepisowe plus kilka korków i zjazdów do miast, jak Częstochowa czy Wiedeń). Powrót przez Austrię i Niemcy ( z tankowaniem we Włoszech i Niemczech) to wynik 7.7 L/100km przy czym w DE prędkości były bliższe 170-180 niż 130 jak we wcześniejszej części trasy.

Dla porównania, obecnie spalanie w warunkach autostradowych na naszym paliwie wynosi około 7.2-7.5 litra. Gdzie tu więc korzyść? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, motocyklista napisał:

Bzdury... 

przed wyjazdem do Niemiec zatankowałem do pełna po 4,99 zł./ litr (benzyna) i po dojechaniu do granicy (700 km.) uzupełniłem tylko 20 L ale już po 5,80 zł/L. Spalanie 6,8 L/100 km. W Niemczech do pełna po 1,30 Euro (to nawet nieco taniej!) i w drodze powrotnej mimo znacznie większego obciążenia samochodu i nieco większej prędkości, zużycie paliwa było zauważalnie mniejsze...  Często jeżdżę , w jedną stronę mam ponad tysiąc km. do przejechania i za każdym razem jest tak samo...  Wkurza mnie, że mamy gorsze i droższe paliwo. Bzdury... ?? 

bo to są bzdury. jeżdżę od ponad 20 lat tą samą trasą. do pełna w pl i do pełna w dk. pali tyle samo, zbiera się tak samo, chodzi tak samo głośno, ma taką samą dynamikę.

po prostu niektórzy chcą, żeby palił mniej no i pali.

zauważ różnice w drogach. inna sprawą jest fakt iż ciężko ogarnąć Twój wpis.

700 km na 20 ltr?=2,9 na sto km?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

Może wyraziłem się niezbyt precyzyjnie... Uzupełniłem tylko 20 L, co nie oznacza, że do pełnego zbiornika. bo po kilku przejazdach zorientowałem się, że nie ma  większego sensu brać do pełna u nas... Jeżdżę zawsze z mniej więcej z równymi prędkościami i wnioski mam jakie mam... 

p.s.  lysy 78_03 naprawdę błyskotliwie obliczyłeś to spalanie... a różnic w jakości drogi nie ma większej. poza trzema pasami w Niemczech a dwoma u nas. co chyba nie ma większego wpływu na zużycie paliwa.  

a co do wiatru- akurat było ... bezwietrznie w obie strony. gdyby wiało, to nie porównywałbym wyników, bo to byłoby nieuczciwe. 

Edytowane przez motocyklista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, motocyklista napisał:

Może wyraziłem się niezbyt precyzyjnie.

Żartujesz? No troszeczkę, ociupinkę nie precyzyjnie. nie wiem jak inni, ale ja nie ogarniam Twojego posta. Wiem "polska mowa, trudna język", ale pisanie poprawnie zdań i korzystanie ze znaków interpunkcyjnych to zakres 3-4 klasy podst.

 

15 godzin temu, motocyklista napisał:

p.s.  lysy 78_03 naprawdę błyskotliwie obliczyłeś to spalanie.

taa błyskotliwie. na tyle błyskotliwie na ile informacje zawarte w poście. 

 

tak masz rację. pali mniej, chodzi lepiej, lepiej przyspiesza,silnik jest bardziej elastyczny. wierzę Tobie- bo masz takie wnioski. wysunięte na podstawie ilu przejazdów?

po co najmniej półtora milionie kilometrów przejechanych na tej samej trasie, tankowaniu na zmianę, gównianego paliwa w pl i cudownego na zachodzie, wiem że jest inaczej. ale nie chce mi się kopać z koniem. 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat powrócił. W te wakacje a dokładnie ostatnie dni czerwca ponownie zaliczyłem Chorwację i wyspę Pag w tym kraju. Na pełniutkim zbiorniku po korek 1450 km jest z mojego miejsca zamieszkania plus 200 km zrobiłem jeszcze tam na miejscu i dopiero tankowałem przy świecącej rezerwie. Czyli 1650 km tak jak poprzedniego roku do Makarskiej. Między czasie Bieszczady ,najdalej oddalony punkt Polski ode mnie .     Wynik powtarzalny ,jazda autostradowa przepisowa 130 km.

Odnośnie jakości paliwa to nie zauważyłem różnicy. Poprzednio powrót na Chorwackim paliwie droższym o 60 gr. ,a w tym roku na Austryjackim cena identyczna jak u nas była 1 euro za litr. Spalanie identyczne i moc może ciut lepsza ,ale kilka zgrzewek wody napojów ,jedzenia mniej w bagażniku. Jadąc w tamta stronę to Passat prawie opcierał chlapaczami.Powrót to już dużo lżejszy.

Edytowane przez ktry
błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

Kolego lysy 78_03 to są moje wnioski, które wyciągnąłem na podstawie jazdy tym samym samochodem i na tej samej trasie. Zwróciłem na to uwagę kilka lat temu, gdy po zatankowaniu zużycie paliwa nagle zaczęło znacznie wzrastać... Od tamtej pory uzupełniam przed granicą tylko tyle abym mógł spokojnie dojechać na miejsce. a nie jak kiedyś do pełna i po znacznie wyższej cenie  w porównaniu do cen na wschodzie kraju. Oczywiście są to moje wnioski i każdy może mieć zupełnie inne. Ale nigdy nie odważyłbym się obrażać kogokolwiek zarzucając mu np. analfabetyzm, czy coś podobnego. Łatwo jest za pomocą komputera i na odległość to zrobić,  trochę gorzej stanąć przed kimś osobiście... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2017 o 23:10, motocyklista napisał:

Kolego lysy 78_03 to są moje wnioski, które wyciągnąłem na podstawie jazdy tym samym samochodem i na tej samej trasie. Zwróciłem na to uwagę kilka lat temu, gdy po zatankowaniu zużycie paliwa nagle zaczęło znacznie wzrastać... Od tamtej pory uzupełniam przed granicą tylko tyle abym mógł spokojnie dojechać na miejsce. a nie jak kiedyś do pełna i po znacznie wyższej cenie  w porównaniu do cen na wschodzie kraju. Oczywiście są to moje wnioski i każdy może mieć zupełnie inne. Ale nigdy nie odważyłbym się obrażać kogokolwiek zarzucając mu np. analfabetyzm, czy coś podobnego. Łatwo jest za pomocą komputera i na odległość to zrobić,  trochę gorzej stanąć przed kimś osobiście... 

Widzisz różnicę w postach? Jednak potrafisz. Brawo.

Co do ostatnich dwóch zdań Twojego posta, nie wywołuj nutrii z lasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

coś widzę że kolega nie może się ze mną rozstać... Twoje uwagi najzwyczajniej nie interesują mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności